soltera soltera komentáře u knih

Tajemství Shambhaly - Hledání jedenáctého proroctví Tajemství Shambhaly - Hledání jedenáctého proroctví James Redfield

Uznávam, že táto kniha nepatrí medzi ľahko čítateľné,ale je prirodzeným pokračovaním Celestínskych proroctiev a kto sa prekúsal cez Desiate proroctvo, ten zvládne a pochopí aj toto jedenáste.

18.07.2014 4 z 5

Princezna Princezna Jude Deveraux (p)

zaujímavé, oddychové, vtipné a pohodové čítanie

18.07.2014 5 z 5

Požehnanie rodiny Požehnanie rodiny La Vyrle Spencer

Nádherná kniha. Nad žiadnou knihou som toľko neplakala ako nad prvými kapitolami tejto knihy. Krásny príbeh bezpodmienečnej materinskej lásky, ale aj nevšedného príbehu lásky mladého muža a o 15 rokov staršej ženy.

18.07.2014 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Zaujímavá kniha čo sa týka pútavého opisu života v predvojnovej a vojnovej Indii , podrobného opisu výroby pashminy - nádherných šálov a pre nás niekedy nepochopiteľnej kultúry. Je to kniha, ktorá neupúta hneď zo začiatku, lebo sa veľmi zdlhavo rozbieha dej. Ale príbehy ľudí, ktorí sa v Indii zišli a ovplyvňovali navzájom svoje osudy, sa mi páčili. Doporučujem ju prečítať, pokiaľ nehľadáte akčný román, ale pomaly plynúci príbeh o ľuďoch, ktorí vedeli v správny čas urobiť správne veci.

15.07.2014 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Úžasné čítanie,ktoré vo mne zanechalo veľký dojem.Väčšina ľudí pozná Redfordovo filmové spracovanie románu, ale je to jedna z tých kníh, ktoré keď sa sfilmujú zachytia vo filme len zlomok toho "čo chcel autor povedať". Podľa ,mňa je to nádherný príbeh o dobrom človeku, ktorý liečil nielen kone...

09.07.2014 5 z 5

Posvátná tajemství Navahů a Tibeťanů-Kruh moudrosti (s poselstvím Jeho Svatosti Dalajlamy) Posvátná tajemství Navahů a Tibeťanů-Kruh moudrosti (s poselstvím Jeho Svatosti Dalajlamy) Peter Gold

Je až neuveriteľné, koľko majú spoločného Indiáni z kmeňa Navajo a obyvatelia Tibetu. Kniha je plná prekvapení, no nedá sa prečítať naraz. Aspoň ja som ju čítala postupne. Také množstvo zaujímavých informácií potrebuje čas na strávenie :)

04.07.2014 5 z 5

Sibyla, proroctvo kráľovnej zo sáby Sibyla, proroctvo kráľovnej zo sáby Sibyl Cumaean

Zaujímavé čítanie, škoda, že nepatrí do povinného čítania v rámci všeobecného vzdelania. Proroctvá kráľovnej zo Sáby o dnešnom svete sa žiaľ splnili.

04.07.2014 5 z 5

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

Zábava, smútok, výborný humor, tajomstvo, pochopenie, závislosť, napätie, originalita, zbabelosť i odvaha, láska, zrada... ale predovšetkým perfektné duchaplné dialógy. Toto všetko ponúka táto nezvyčajným spôsobom napísaná kniha. Ja som prečítala I. aj II diel knihy (obe sú výborné) za jeden deň a perfektne som sa zabavila. Verím, že pre niekoho, kto sa nikdy nezblížil s nikým cez internet je táto kniha nepochopiteľná :) Naopak pre každého, kto uznáva virtuálne vzťahy ... je to zážitok :)

01.07.2014 5 z 5

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

Zaujímavý a silný príbeh, ktorý rozhodne nie je vhodný len pre romantické duše, a na ktorý tak skoro nezabudnem.

26.06.2014 4 z 5

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Mary Ann Shaffer

Za divným názvom (slovenský názor nemá na český) sa skrýva nádherná kniha. Je pre mňa ťažké nájsť správne slová na opísanie neobyčajného zážitku z tejto knihy. Všetko čo napíšem sa mi zdá nedostačujúce. Krásny humorný spôsob korešpondencie mi zo začiatku pripomínal listy Anny Shirleyovej z Avonlea. Mnohokrát som musela prestať čítať, lebo som pre slzy nevidela a bola som opäť raz zhrozená nad ľudskou zlobou, ale dojímala ma aj statočnosť obyčajných ľudí. Krásne postavy, plné nádhernej, jednoduchej a dojemnej ľudskosti. Jedna z najkrajších kníh, aké som v poslednej dobe čítala, za čo som vďačná.
Nedalo mi a medzi citáty som zaznamenala "perly" z tejto knihy, na ktoré nezabudnem.

08.05.2014 5 z 5

Nahý Buddha: Jednoduché vysvětlení "nového" starého náboženství Nahý Buddha: Jednoduché vysvětlení "nového" starého náboženství Adrienne Howley

Úžasná kniha a doporučila by som ju ako šlabikár buddhizmu pre "hľadajúcich".
Autorka veľmi jednoduchým a prijateľným spôsobom vysvetľuje podstatu buddhistického učenia a mne veľmi pomohla.

17.03.2014 5 z 5

Návrat k lásce Návrat k lásce Marianne Williamson

Som prekvapená, že tu nie je žiaden komentár.
Ja mám, priznám sa tiež problém, opísať dojmy z tejto krásnej knihy. Napíšem len toľko, že ju doporučujem prečítať každému, kto má otázky o zmysle zivota, o vzťahoch medzi ľudmi, o zmysle lásky v našom svete.
Autorka vie o čom píše.
Je pozoruhodné, že hoci sa v nej často spomína Boh a Duch svätý, nie je to kniha o kresťanstve a náboženskej viere.

15.03.2014

Život, láska, smích Život, láska, smích Osho

Niektoré myšlienky som už čítala v iných jeho knihách, keďže sú to zapísané Oshove prednášky. Ale Osho je pre mňa vždy zážitok.
Nie som si však istá, že je správne zaradená kniha do "New Age"

15.03.2014 5 z 5

Potomkyňa: Potomkyňa Ježiša Krista žije Potomkyňa: Potomkyňa Ježiša Krista žije Vojtech Czobor

Priznám sa, že skoro do polovice knihy som pociťovala sklamanie. Nedozvedela som sa nič nové, o potomstve Ježiša a Márie Magdalény, čo by som už nebola čítala v iných knihách. Chápem, že autor musel vysvetliť mnohé pre tých, čo problematiku nepoznajú a podarilo sa mu zhrnúť ozaj veľa a zaujímavých súvislostí.
Pre mňa to od polovice bolo veľmi dobré a zaujímavé čítanie, ktoré rozšírilo túto tému o nové obzory. Rozhodne je pozoruhodná predstava, že potomci JK a MM žijú medzi nami na SK. Kniha sa nedá len tak založiť , ale núti vás premýšľať a ísť sa na tie miesta pozrieť :)

14.03.2014 3 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Je to dobrý a pozitívny príbeh, a zámer autorky (aspoň si myslím) bol, aby sme si uvedomili, že život je vlastne veľmi jednoduchý. Stačí sa nechať viesť srdcom a snažiť sa nájsť svoje šťastie, niekedy aj napriek tomu, že zraníme svojich najbližších. Ak by našiel každý svoju „rodinu“, ľahšie by sa potom prekonávala bolesť.
Dobre sa to číta , ale postavy na mňa pôsobili príliš čiernobielo, akoby im chýbali sivé odtiene.

14.03.2014 4 z 5

Nejlepší medicína pro ženy Nejlepší medicína pro ženy Nancy Lonsdorf

Maharišiho ayurvéda je kniha v ktorej som našla všetko čo môže žena potrebovať, aby žila v harmónii v každom období svojho života. Používa starú védickú tradíciu liečenia a návodu zdravého spôsobu života aj najmodernejšie výskumy.Je písaná zrozumiteľne a otvára nové možnosti, ako sa starať o svoje zdravie a žiť kvalitnejší život. Doporučujem ju čítať každej žene, ktorá sa stará o svoje duševné a telesné zdravie, a o duchovný rast. Na veku nezáleží.

21.02.2014 5 z 5

Třetí oko Třetí oko Lobsang Rampa (p)

Veľmi zaujímavá kniha. Vôbec som nepochybovala o tom, že Rampa opisuje vlastné zážitky, ktoré na mňa veľmi zapôsobili. Doporučujem túto aj ostatné knihy L.Rampy prečítať tým, čo sa zaujímajú o buddhizmus a život lámov v Tibete.

20.02.2014 5 z 5

Klíče ke zdraví Klíče ke zdraví Eric A. Mein

Veľmi zaujímavá a hodnotná kniha. Je v nej množstvo alternatívnych spôsobov, ako si môžeme preventívne zlepšiť zdravie i rady ako liečiť sami seba.

20.02.2014 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Pokiaľ človek očakáva pekný príbeh, hrdinov, ktorí sa správajú tak, že by ste ich chceli v živote stretnúť, táto kniha vás nesklame. Nevadila mi ani trocha mystiky. Veď priznám sa, že neskutočné sa mi zdali aj obe hlavné mužské postavy bratov, ktorí sú až príliš "správni", bezproblémová Maggie, ktorá aj po tom, čo stratila matku a býva so strýcmi, ktorí sa len učia čo je vo výchove správne, vždy sa chová príkladne. Ani jej mlčanie nie je trucovité. Jedine Alex necháva človeka v nádeji, že snáď predsa len bude skutočný. Ale nemôžem povedať, že sa neviem dočkať ďalšieho dielu.

08.02.2014 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Zvláštna kniha. Zaujímavá. Dojímavá. Mala som pocit, akoby som čítala modernú verziu ruskej rozprávky o Snehulke.

18.01.2014 3 z 5