smudlajs smudlajs komentáře u knih

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Moje první kniha od pana Simmonse. Slyšela jsem na ni různé ódy a slušné recenze, takže aniž bych se blíže zajímala o to, do čeho jdu (že se jedná o horor jsem samozřejmě věděla), tak jsem ji prostě otevřela a začala číst. Skoro mě odradila autorova zbytečně dlouhá (a místy nudná) předmluva, která dokonce vyzrazuje jednu důležitou událost příběhu (doporučuji tedy přečíst až po dočtení knihy). Musela jsem si zvykat na dlouhé květnaté věty plné popisů, ale potom jsem si je začala užívat. Příběh je dobrý, plný napětí a chvílemi i dost děsivý (slabším povahám neradím číst knihu osamotě za tmy). Nehodlám srovnávat tohle dílo s Kingovým TO, protože TO je pro mě jednou z nejlepších knih co jsem dosud četla, ale musím uznat že Temné léto je minimálně stejně děsivé. V brzké době si hodlám pořídit Zimní přízrak a už teď se na něj těším. Milovníkům hororů s partou dětí v hlavních rolích rozhodně doporučuji.

03.02.2020 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Dle mého je tento díl srovnatelný s tím prvním. Možná trochu slabší, protože je dost podobný, ale i přes to je to moc milé oddychové čtení.

08.08.2019 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Šifra mistra Leonarda se mi líbila ještě o něco víc, ale tenhle příběh byl také velice poutavý a dobře propracovaný. Už samotný námět je výborný, příběh dobře vykonstruovaný a děj má spád. Určitě stojí za přečtení.

27.06.2019 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Prostě starý dobrý King, příběh který má spád hned od začátku, s postavami se během chvíle sžijete, fandíte jim nebo je naopak nenávidíte. Za mě opravdu dobrá kniha.

16.04.2024 5 z 5

Pokáčovo básničky pro zvídavé dětičky: Zvířátka Pokáčovo básničky pro zvídavé dětičky: Zvířátka Pokáč (p)

Vtipné a milé. Víc bych v tom asi nehledala.

07.08.2023

Skuteční Peaky Blinders Skuteční Peaky Blinders Carl Chinn

Skvělá faktická kniha o skutečných Peaky Blinderech. Kdo čeká román nebo příběh ve stylu seriálu, tak bude asi zklamán. Naopak se ale třeba dozvíte pravdu o skutečných postavách, které se v seriálu objevily.

28.06.2023 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Tuhle knížku jsem vzala poprvé do ruky už před pár lety, ale odložila jsem ji s tím, že mě moc nezaujala. Stejný problém jsem měla i teď podruhé, ale přemohla jsem se a jsem ráda. Začátek mě prostě nijak neuchvátil, ale pak jsem najednou zjistila, že mě kniha pohltila. Je to zajímavý příběh, poutavě psaný, zase něco trochu jiného než na co jsem zvyklá. Chápu, že pro někoho tohle čtení nebude, ale za mě po právu pět hvězd.

09.05.2023 5 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Jak už tu bylo zmíněno, spíš průměr. Raději vařím jídla z kuchařek série Jíme zdravě, ale i v této jsem si pár receptů oblíbila a často čerpám inspiraci na nějaké chuťovky nebo rychlé svačinky.

15.02.2021 3 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty II. Jíme zdravě s Fitrecepty II. kolektiv autorů

Skvělá kuchařka s dobrými a poměrně rychlými recepty. Někdy mám problém se surovinami, nechutnají mi, jsou dražší nebo se mi hůře shání, ale některá jídla naopak vařím pravidelně a velice mi chutnají. Pro ty, kteří chtějí jíst zdravě je tahle kuchařka určitě plná skvělých nápadů na zpestření jídelníčku.

15.02.2021 4 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Příjemná oddychovka z prostředí mé milované Itálie. Autorka píše celkem poutavě, takže se kniha četla sama. Pokud chcete nenáročnou a příjemnou četbu, tak mohu vřele doporučit.

07.11.2019 4 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Tento díl mě zatím bavil nejméně, nevím jestli kvůli postávám nebo celkovému příběhu. Za mě prozatím nejslabší díl, ale objektivně musím říct, že je to stále hezký narnijský příběh...

20.09.2019 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

K tomuto dílu jsem byla ze začátku trochu skeptická. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo, takže jsem předpokládala, že tomu tak bude i s knihou. Ta mě ale velice mile překvapila, příběh byl poutavý a bavil mě. Opět milé a příjemné oddechové čtení jako předchozí díly.

18.08.2019 4 z 5