smrtonos4157 smrtonos4157 komentáře u knih

O Pidižlovi Velikém O Pidižlovi Velikém Alois Mikulka

Kde ten Mikulka chodí na ty nápady? je to sranda psaná s láskou k dětem a jazyku českému.

Týden samá sobota Týden samá sobota Paul Maar

Jak zpestřit a obohatit život nesmělému a ostýchavému panu Půlpivovi...přečteno s nadšením při pracovní směně v knihkupectví . Kniha mi padla do ruky, protože asi měla.

Sedmihlavá víla Sedmihlavá víla Ervin Lázár

Pěkně praštěná kniha se skvělými ilustracemi . Rád budu pohádky číst dětem . Rozhodně se budou bavit .

O tele duše O tele duše Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Krásně přeložená povídková kniha. Byl to opravdu zážitek ji číst.

Vlkochodci Vlkochodci Samuel Sattin

Tady jsem film neviděl ale o to víc se na něj těším. Opět dobrý převod do komiksové podoby a kvalitní vydání..

Píseň moře Píseň moře Samuel Sattin

Převod z filmu do komiksu se určitě povedl . Jsem rád že toto vydání se povedlo, jen bych určitě uvítal trochu větší formát knihy.

Tvá nepřítomnost je tmou Tvá nepřítomnost je tmou Jón Kalman Stefánsson

Konečně jsem se dostal ke knize od tohoto autora a doslova ji zhltl na jeden zátah. Po té záplavě dětských knih příjemná změna. Píše opravdu excelentně a člověka má přečteného do všech detailů . Líbí se mi jazyk , který překladatelka použila a tajemno, linoucí se celou knihou .Už se těším na další knihy...

Co je to řeka? Co je to řeka? Monika Vaicenavičiené

Kniha , která upoutá už svým formátem .Krásně ilustrovaná a moc mile napsaná . Jednotlivé kapitolky jsou nápaditě a poeticky vykreslené . Hned jak jsem ji vzal do ruky , bylo jasné , že ke mně promluvila a budu ji rád představovat jiným jako krásnou knihu .

05.10.2023 5 z 5

Do Nepaměti Do Nepaměti Tomáš S. Končinský

Tak tahle kniha mi sedla . Ilustrace jednoznačně patří k příběhu, kniha je moc krásně udělaná, barevná, lehce provokující ,vůbec bych to netipoval na Albatros . Je to čtivý , lehce příjemně chaotický příběh který nenudí a čte se sám. A kdo chce, má i poučení ...

25.02.2023 5 z 5

Chlapec, pták a truhlář Chlapec, pták a truhlář Matilda Woods

Krásný příběh k vánocům...velice uvěřitelný, hezky napsaný s tajemstvím na konci.

11.01.2023 5 z 5

O věrnosti O věrnosti Thich Nhat Hanh

Můj oblíbený autor, než jsem poznal knihy Anthony De Mella i zdroj duchovních cvičení . Přestože jsou velice dobré, Anthonyho cvičení jsou mi bližší . Důležitá je orientace na hodnoty jako láska, odpuštění , oproštění od závislostí všeho druhu a pěstování laskavosti ke všem bez rozdílu . Krásné ale těžké je snažit se potlačit dualistické myšlení , které je zkreslující a rozdělující.

24.11.2022 4 z 5

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Velice čtivá zpověď , útržky vztahu o odpuštění a lásce k problematickému otci . Nejdůležitější je umět odpouštět...možná to mohlo být delší. těším se na další knihy od autora .Zároveň vzbuzuje spoustu otazníků nad úrovní západních politiků. deprivantů a egoistů a lidí s patologickým vztahem k majetku a penězům. Dle mého se typ západní demokracie přežil a v nedaleké budoucnosti musí přijít změna. Tím rozhodně nemyslím jako vzor tzv . východně orientovanou část společnosti a autoritativní režimy. Rozhodně jako vzor sociálního soužití Francie nemůže slouží ani náhodou! Ono něco dojde a my to pojmenujeme....

24.11.2022 5 z 5

Druhá z nic o vlcích ke mně přišla sama po knize Tanji Askani . Nic nepřikrášluje , nevím jak bych žil v kraji , kde vlci žijí volně, nemám zkušenosti s šelmami ,ale vlčí smečka , to je krásný vzor pro některými "mudrci" zatracovanou a přežitou rodinou. Můžeme jen tiše závidět .

Vlčí stopy Vlčí stopy Tanja Askani

Vlastně náhodou ke mně přišla a rozhodně nelituji. Nádherné fotky , moc hezky napsáno, člověku to přijde až líto, že některé věci se nedají změnit...Příliš se zabydlujeme v pozici pánů všehomíra a nemáme na to právo.

Niekto sa nájde Niekto sa nájde Dušo Martinčok

Náhoda mi přihrála tuto krásnou, lidsky čistě napsanou o samotě a přátelství. Nádherná Slovenština bez zbytečných vulgarismů, jazykových novotvarů a všudypřítomných zkratek a anglických novotvarů. V konečném důsledku každý někoho potřebujeme, i když se tváříme , že to tak není.Nejcennější chvíle jsou ty nejobyčejnější a co prošvihneme je nenávratně pryč...

04.11.2022 5 z 5

O Tau a ctnosti O Tau a ctnosti Lao-c´

V tomto překladu jsem konečně ke knize našel cestu a budu se k ní rád vracet. Na celé knize je cítit, že je dělána s láskou a pro nás čtenáře je krásným darem . Čisté a poctivé vydání . Doslov je brilantní , na stezku se určitě podívám.

30.09.2022 5 z 5

Kráva Říčanová Kráva Říčanová Tereza Říčanová

Moc hezky napsaná kniha o tom, jak vypadá smysluplně naplněný život . A taky o tom, jak někteří chápeme vše živé i neživé jako své přátele na cestě...životem

Pepína z Longitálu Pepína z Longitálu Petra Hilbert

Petra to opět skvěle napsala a protože jí život nedal sílu k ilustracím, poslal jí do cesty Marii Makeevu..moc lituji, že jsme se nestačily potkat , jak jsme měli domluveno.

08.06.2022 5 z 5

Balada o srdci / The Ballad of the Heart Balada o srdci / The Ballad of the Heart Petra Hilbert

Krásný příběh , čistá a krásná, Slovenština taková jakou přesně miluju.Navíc doplněné skvělými ilustracemi autorky.

Příběhy z hradů a zámků Příběhy z hradů a zámků Martina Drijverová

Krásně se čtoucí kniha s nádhernými ilustracemi . Pohádky jsem neznal.

22.04.2022 5 z 5