smisek280 smisek280 komentáře u knih

Sedící žena Sedící žena Guillaume Apollinaire

Jestli byl někdo schopný tuto knihu dočíst do konce, smekám mu klobouk.

05.04.2021

Česká poutnice v Japonsku: na hoře Kója a v buddhistických klášterech ostrova Šikoku Česká poutnice v Japonsku: na hoře Kója a v buddhistických klášterech ostrova Šikoku Alena Bímová

Chtěla jsem si přečíst něco o Japonsku, něco se o něm dozvědět. Tato kniha předčila má očekávání a upřímný popis bez přetvářky mne nadchnul.

08.10.2020 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Knížka se mi moc líbila, zpracování knihy (žlutomodrý přebal), které jsem četla, mělo dokonce spoustu vtipných obrázků doplňujících text. Je to opravdová sci-fi klasika.

08.10.2020 5 z 5

Allmight Allmight Kóhei Horikoši

Fajn příběh, zábavné.

Vzpoura otravného šprta Vzpoura otravného šprta Kóhei Horikoši

Zajímavý příběh, čtení ubíhalo rychle.

Izuku Midoria: Počátek Izuku Midoria: Počátek Kóhei Horikoši

Odpočinková manga, jelikož příběh není velmi náročný, typická shonen manga. I tak je to pěkná kniha a líbí se mi jak Horikoši píše.

09.07.2020 4 z 5

Škola pro ženy Škola pro ženy Molière (p)

Další s nadčasových děl z pera Moliéra. Četla se dobře, ale osobně dávám přednost Lakomci.

09.07.2020 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Výborná komedie, která je populární již několik století. Řekla bych, že by si ji měl v životě každý alespoň jednou přečíst.

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Pěkný komiks, hezký příběh. Tato knížka mne nalákala si přečíst s Warcraft tématikou víc knih a potopit se do Warcraft universa.

09.07.2020 4 z 5

Všechny díly jsem přečetla minimálně 5x. Harry Potter a vše s ním spojené mi připomíná dětství. Řekla bych, že je to už klasika pro každé 11 - 12 leté dítě.

Planeta Nippon Planeta Nippon Antonín Tesař

Kniha mne rozhodně příjemně překvapila, jelikož je pěkným shrnutím japonské pop kultury, ale zároveň se věnuje detailům, takže i lidé jako já, kteří o japonské pop kultuře ví mnoho informací se dozvěděli něco nového. Jediná výtka je asi ta, že se člověk občas v textu ztratí a musí jít o 5 řádků zpět, aby množství textu dokázal vstřebat.

09.07.2020 4 z 5

Ghost in the Shell 1.5: Human-error processor Ghost in the Shell 1.5: Human-error processor Masamune Shirow (p)

Sekce 9 a její příběhy mne velmi příjemně překvapily. Manga je rozhodně lepší než díl druhý.

09.07.2020 3 z 5

The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface Masamune Shirow (p)

První kniha byla o mnoho lepší, ale sáhnout pro tento díl jako odpočinkový komiks vůbec nevadí. Líbí se mi, že všechny tři díly Ghost in the Shell v sobě mají barevnou část, takže celá manga není černobílá. Vcelku pěkné dílo, jen to nemá nic moc společného s prvním dílem.

09.07.2020 2 z 5

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Super manga, zajímavý příběh.. Film s tím nemá moc co do činění, ale seriál na Netflixu je docela fajn. Doporučuji všema deseti.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Sapkowski dokáže čtenáře báječně vtáhnout do příběhu a prvním dílem, který obsahuje zaklínačské povídky odstartoval úžasnou sérii knih, které miluju!

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Jako obvykle vynikající práce ze strany Sapkowského.