smardice smardice komentáře u knih

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Poslech audioknihy. Že bych se smála, až bych se za břicho popadala, se opravdu řici nedá. Pro mě spíš takové jemné pohlazení na duši s anglickým suchým humorem jako třešnička na dortu.

23.08.2021 4 z 5

Zločin Zločin Jeffery Deaver

Nemůžu dát více hvězdiček, přesto, že je zde pár známých spisovatelů. Při poslechu jsem se několikrát přistihla, že myslím na něco úplně jiného a děj povídek mi tak unikal. Nuda.

20.08.2021 2 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Tak jsme v roce 1994. Pro mě zatím nejlepší kniha z 10 chronologicky řazených. Nechci se opakovat, ale děj má atmosféru, nechybí zde smysl pro humor, prostě vše, na co jsme v této sérii zvyklí.

18.08.2021 5 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Po Červeném kapitánovi, (který mi moc nesedl), jsem si chtěla dát na chvíli oddech od této série, ale nakonec mi to nedalo a pustila se do chronologicky řazené "10". A tentokrát musím dát plný počet hvězdiček.
Poslech slovenské verze jsem si užila.

12.08.2021 5 z 5

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Tenhle díl mi moc nesedl, i přesto, že děj má celkem spád a zabývá se, pro mě zajímavým tématem - templářstvím, (trochu to zavání "Šifrou.."). Za ten překombinovaný konec ubírám hvězdičku.

10.08.2021 4 z 5

Ráno s Rileyom Ráno s Rileyom Sandra Brown

Tak tohle mě moc nebavilo, ještě, že to mělo tak málo stran.

06.08.2021 3 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další zdárné vyšetření vražd recidivistů propuštěných v amnestii pokračuje ve velkém stylu. Skvělé vykreslení všech postav, soudržnost slovenské mordparty, skvělý konec. Jednotlivé díly se prolínají a stále nevím, proč zavražděným nechával ty ponožky.

05.08.2021 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Další "dánovka" za mnou. Je to vlastně samostatný případ inspirovaný "ponožkovým" vrahem. Precízní práce kriminalistů, ale kniha se mi líbila o poznání méně než "Bestie", proto o hvězdičku méně. A jdu na "Mucholapku".

03.08.2021 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Detektivka dle skutečného případu bestiálního a bezcitného vraha úchyláka. Sice vulgárnější, ale opravdu dobrý, drsný příběh. Baví mě humor a špičkování detektivní partičky.

31.07.2021 5 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Další skvělý díl. Sice jsem někde zjistila, že by chronologicky měla následovat "Beštie", ale nevím, zda si napřed nepřečíst "Mucholapku", která po roce navazuje na "Mouchu" a nevyřešenou vraždu Cley.

28.07.2021 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Další romantický příběh s kriminální zápletkou. Dávám o jednu hvězdičku méně, ne, že by se mi román líbil méně než přechozí, ale abych si nechala aspoň 1 do rezervy, jelikož je každá další kniha o něco lepší než předcházející.

27.07.2021 4 z 5

Posvátná stezka Posvátná stezka Michael Blake

(SPOILER) Pokračování Tance s vlky a opravdu silný příběh o vyvražďování původního rudého obyvatelstva bílým dobyvatelem a nucená transformace a degradace Komančů. Pár slov Deseti Medvědů k Velkému Bílému otci, která vystihují vše: My jsme nikdy nepozvali Bílého muže do naší země, ale on přišel stejně. Komančové nevystřelili první výstřel, udělal to Bílý muž. Nikdy jsme se nepokoušeli vzít Vám Vaši zemi. Jediná věc, kterou jsme vždy chtěli, aby jste nás nechali na pokoji.

21.07.2021 5 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Nádherný, citově silný příběh o čistotě indiánské přírody a přátelství a ničivá touha bělochů kolonizovat.

19.07.2021 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Chronologicky díl č.4. O dost míň politiky, o dost víc špičkování členů mordparty mezi sebou, ale také více zločinů. Vše říkající popis páchaných skutků a hluboká sonda do duše všech zúčastněných. Za mě lepší než chronologický díl č.3.

16.07.2021 5 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Kniha se četla dobře, ale přesto ubírám 1 hvězdičku za nedořešený případ kvůli, určitě aspoň pro někoho, nostalgické sondě do předrevolučního a revolučního dění..

14.07.2021 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Detektivky z komunistického Československa vůbec nevyhledávám, ale jelikož tato navazuje na Uzol, přečíst jsem musela a budu pokračovat dále, protože je to napínavé, občas drsné, občas vtipné, má to spád, zkrátka Dominik Dán ví, jak v nás udržet napětí.

01.07.2021 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Knihu jsem přečetla velice rychle, jelikož mě bavila zápletka detektivky, ale hlavně díky pasážím o čtyřnohé pomocnici - Maggii. Nádherný příběh přátelství na život a na smrt mezi člověkem a psem.

29.06.2021 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Robert Crais

Z banálního únosu se vyklube dvojitý a příběh graduje zjištěním, že jeden z únosců je sériový vrah a čas běží - tik tak, tik tak. Nápadité, čtivé a hlavně napínavé.

23.06.2021 5 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Napínavá detektivka, ve které nechybí sympatická dvojice inteligentních detektivů, akce a trocha nešťastné romantiky.

18.06.2021 5 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Poslech audio ve slovenštině. Ze začátku jsem se nemohla zaposlouchat (určitě to nebylo skvělým přednesem, který mi připomněl slovenské televizní pondělky), ale nakonec začal příběh gradovat do samotného konce a já budu pokračovat Básníkem a těším se na další setkání s detektivem Krausem.

16.06.2021 4 z 5