slunicko1958 Online slunicko1958 komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Knížka, od které se neodtrhnete. Ty dva dny, kdy jsem ji četla, se u nás nevařilo...

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Nádhera. Přečteno jedním dechem. Vše ostatní napsali ve svých komentářích ostatní čtenáři.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Nelíbila se mi. Je to jedna z mála knih, kterou nechci mít v knihovně, proto jsem ji darovala těm, kteří po ní touží.
Téma možná pro někoho zajímavé, to chápu. Zpracování - no, guláš. Nacisté, estébáci, homosexuálové - vše, na co si vzpomenete. Pro mě byly nejnevkusnější erotické sny pana faráře...

10.12.2017 odpad!

Posel Posel Markus Zusak

Přečetla jsem několik stránek a řekla si, že tohle tedy opravdu ne. Nespisovná čeština v psané formě, to ale opravdu ne. Ale pak to přišlo. Najednou jsem se nechala vtáhnout do děje a ani nevím, jestli autor začal psát spisovně. Bylo mi to jedno nebo jsem to nevnímala? Příběh je krásný. Smála jsem se i potají utírala slzy.
Neumím si představit, že by tento skvost četl žák 6. třídy. Možná deváťáci by pochopili, ale nebylo by jich mnoho. Takže bych s tou "cílovou skupinou" byla opatrnější.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hned na začátku mě zaujal fakt, že příběh vypravuje Smrt. A ta že za války nevěděla, kam dřív skočit... Kniha se čte dobře, osudy malé dívky jsou zajímavé. Ale nějak jsem se nedokázala začíst, byla jsem jaksi mimo děj. Jako by se mě to netýkalo. Určitě se ke knížce vrátím a pak to bude třeba za pět.

10.12.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Už je to několik měsíců, co jsem tuto knížku přečetla. Jsem ráda, že ji v knihovně mám a že se k ní můžu kdykoli vrátit.
Psychicky labilní nejsem (zdravím čtenářku BulkaM), to bych nemohla dělat práci, kterou dělám. Přiznávám, že jsem si poplakala, ale byl to takový očistný pláč. Katarze. Občas je totiž kousek Oveho v každém z nás. Ani hlasitý smích nechyběl. To je na čtení knih právě to krásné .

03.12.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Mě tato kniha nenadchla. Troufám si tvrdit, že s touto tematikou jsem přečetla mnohem lepší díla. Dočetla jsem ji, ale nevtáhla mě do děje. Zůstala jsem nad věcí, jako by se mě děj ani netýkal. Škoda...

26.11.2017 3 z 5

Československé dějiny Československé dějiny Blažej Ráček

Autor byl můj prastrýc, takže jsme měli doma všechny jeho knihy. Já jsem si už odmalička nejraději četla v Československých dějinách. Strýc v nich velmi poutavou a čtivou formou zachytil dějiny národa od vzniku Sámovy říše až po konec 2. světové války. Ráda jsem si četla zajímavosti psané drobnějším písmem - např. o reakci Karla IV. na narození syna Václava. Jen jsem tehdy nechápala, proč je strýc kritický k Janu Husovi a k husitským válkám. Teď už to vím.
Myslím, že se kniha dá sehnat jen v antikvariátech, ale pokud se vám dostane do ruky, otevřete ji a na chvíli se začtěte. Strýc by měl radost.

18.11.2017 5 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Jedno vím jistě: tuto knížku už nebudu číst. Snad jednou, pokud budu psychicky silná. Kniha mě naprosto zdeptala, nikdy bych nevěřila, že toto člověk dokáže přežít.
Nenechte se odradit objemem knihy a přečtěte si. Skutečný příběh této obdivuhodné ženy stojí za to.

28.10.2017 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Nádherná kniha. Dlouho jsem se přemlouvala, než jsem ji začala číst, protože jsem věděla, že to nebude veselé čtení. V závěru jsem nebyla schopná ani mluvit, slzy mně stáhly hrdlo.
Povinná četba pro voliče komunistické strany!

26.10.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knížku jsem přečetla velmi rychle a dlouho, dlouho o ní přemýšlím. Nečekala jsem takový závěr, byl pro mě přímo šokující. Vyvstává mně v mysli spousta otázek, na které si však musím odpovědět sama.
Knížku doporučuji všem, i těm, kteří si myslí, že kapitola holocaustu a druhé světové války je uzavřená. Dějiny se opakují...

26.10.2017 5 z 5