Sláča Sláča komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Hezká kniha s neočekávaným koncem, najdete napětí, dobrodružství v divočině, lásku i překvapivý konec. Hvězda dolů za relativně snadné vyřešení četných komplikací po havárii letadla - hlavní hrdina je totiž téměř superman (chirurg, skaut, horolezec, vrcholový atlet, romantik...). Určitě doporučuji přečíst, ale nedoporučuji shlédnutí filmu - je to slabé, náladu mi zkazilo obsazení hlavních hrdinů (v knize byli oba běloši, ve filmu byl muž černoch - proč ?).

04.06.2018 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Povrchní, plytká kniha opsaných mouder z jiných (opravdu kvalitních) knih, jakoby autor říkal, "Pojďte, budeme si hrát na budhisty, ukážu Vám pravdu"....... Poctivě jsem se jí snažila dočíst, ale opravdu to nešlo. Po Alchymistovy, Milarepovi, Zasvěcení a jiných skvostech pro mě škvár, ve kterém jsou nahuštěné úžasné myšlenky a pravdy opsané z jiných knih (alespoň dle mého názoru).

17.05.2015 odpad!

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

....pro mě zatím nepřekonaná. Co je pro některé Bible, je pro mě Milarepa. Skvěle zpracované úžasným Eduardem Tomášem.

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Pro mě jedna z nejlepších knih vůbec (mám jí ve svém "TOP 10"). O co je menší obsahem, o to je silnější sdělením, emocemi a následnou impresí po přečtení. Snad jediná kniha, kterou když čtu po čase znovu, mám z ní silnější zážitek, než při čtení předešlém. Nádherná....

24.08.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná, smutná kniha.

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Vždycky mám radost, když vyberu knihu a ta mě pohltí (nestává se to tak často). Autor je výborný vypravěč, do německého středověku plného špinavých putik, bídy, moru, kacířů, ranhojíčů, boháčů, bojů i vášnivé lásky jsem se zcela ponořila.

Jediný Jediný Richard David Bach

Knížka, kterou jsem nečetla jedním dechem (jako např. Racka...), místy jsem se musela i trochu nutit, abych dočetla, na druhou stanu ve mně tento příběh zanechal hlubokou impresi, často na knihu myslím i 2 roky po přečtení.

26.05.2015 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Tuto knihu jsem přečetla kolem 15 roku věku. Byla to první "dospělácká klasika", a díky ní jsem pochopila, že vážná historická literatura, které jsme se tehdy bála (nevím proč), nemusí být vůbec nudná, ba naopak. Dlouho jsem jí pak měla pro sebe zařazenou jako "bestoffku".

20.05.2015 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tato kniha mě provázela přes celé dětství (i pubertu :o))), nyní v pokračuji - čtu ji velice ráda svým dětem, Ti ji taktéž milují.
Děti z Bullerbynu a Pipi Dlouhá punčocha - pro mě nejhezčí dětské knížky (z těch co jsme četla)

20.05.2015 5 z 5

Skvělá klasika. Strávila jsem s ní 3 měsíce, strávila jsem 3 měsíce ve starém Egyptě. Po dlouhé době jsem se těšila z práce na večer, až uspím děti i manžela a ocitnu se ve starém Egyptě.... Doporučuji.

Metafyzické příběhy 1 Metafyzické příběhy 1 Eduard Tomáš

....stejně jako u Milarepy ani tady pan Eduard Tomáš nezklamal. Skvělé čtení.

Částečné zatmění - Nový začátek Částečné zatmění - Nový začátek Věra Nosálová

Na rozdíl od její první knihy "Slunce zapadá na východě" , kterou miluji a je to jedna z mých "TOP 10" je "Částečné zatmění " pro mě spíše o částečné zklamání. Kniha je to milá, čtivá, pohladí po srdci (což se mi hodí u rozečtených Žitkovských bohyň), ale pro mě trochu víc naivní, nelíbí se mi tam užívání sousty zdrobnělých slov (lidičky, srdíčka, sluníčko, kytičky apod.) a to i z úst hrdinů - mužů (u nás na Valašsku tak nemluví ani citlivější muži). Na druhou stranu mě ale její čtení baví, spíš je problém na mé straně - čekala jsem klenot (jako "Slunce zapadá na východě") a dostala "jen" hezkou knihu....

24.08.2018 3 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Kniha do které jsem se ponořila a nechtěla z ní ven. Čekala jsem popisné (a ne příliš zábavné) vyprávění příběhu ze Starého zákona, ale dostala jsem úžasný příběh ženy, příběh o ženách, ale určený nejen ženám ! - manžel také přečetl jedním dechem....

Cesta staletími Cesta staletími Zdeňka Jordánová

Bohužel to byla před 3 lety první (a zatím poslední kniha) od této autorky. Ač mi paní Jordánovou dost lidí doporučilo, odradilo mě to od čtení dalších....nejspíš dočasně, tuším (doufám?) že ostatní knihy budou lepší. Na druhou stranu ve mně Cesta staletími zanechala určitou impresi (v pozitivním slova smyslu), což se nedá říct i o mnohem lepších dílech.

19.05.2015 2 z 5