SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Dotek chladu Dotek chladu Tamina Berger

Kniha je pre mňa najlepšia z celej Triler edície. Prišla mi najviac zaujímavá a mala najlepší príbeh. Kto je to nebolo pre mňa prekvapenie, pretože som sa pozrela na poslednú stranu a potom pozorovala ako sa prezrádza.

27.01.2019 4 z 5

Láska nie je lotéria Láska nie je lotéria Kasie West

Veľmi pekná kniha. Veľa som neočakávala, pretože som videla dosť negatívnych recenzii aj od zahraničných čitateľov. Kasie West opäť nesklamala. Kniha sa mi veľmi páčila a všetkým vám ju odporúčam.

20.01.2019 5 z 5

Naším nebom bol oceán Naším nebom bol oceán Patrick Ness

Včera som dočítala moju prvú knihu od Patricka Nessa. Mám z nej zmiešané pocity. Najprv som sa do príbehu nemohla začítať. Od príbehu som očakávala viac a od začiatku som vedela ako to dopadne. Čo je na tejto knihe najkrajšie sú tie ilustrácie. 3,75*/5

16.01.2019 4 z 5

Následníčka Následníčka Kiera Cass

Od knihy som kvôli recenziám veľa neočakávala. Následníčka/Dcera ma milo prekvapila. S Eadlyn som nemala žiadny problém. Škoda,že účastníkovia selekcie nemali viac priestoru a akcia rýchlo skončila. Páčilo sa mi,že v knihe bola aj politika Illey.

01.01.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Od knihy som očakávala viac. Veľmi ma neoslovila.

26.11.2018 4 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Tento diel bol zatiaľ zo všetkých najlepší. Bolo v ňom strašne veľa zvratov a vecí,ktoré som neodhadla. 4,5 * a teším sa na 4.diel.

07.10.2018 5 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Kniha bola dobrá, ale niečo mi tam chýbalo. Nápad autorka mala dobrý, ale úplne ho nevyužila a nápad by sa dal ešte viac využiť. Postavy boli celkom sympatické. Podľa mňa bola kniha celkom predvídateľná, dalo sa odhadnúť ako to skončí. Štýl autorky bol veľmi jednoduchý, vďaka ktorému aj to čítalo rýchlo. Zhrnutie: Bolo to fajn, páčilo sa mi to, ale nápad sa dá lepšie využiť. 3,5*/5*.

26.08.2018 4 z 5

Ideály Ideály Aprilynne Pike

Toto bolo dôstojne zakončie séria. Kniha začína presne tam kde končia Ilúyie. Kniha bola nabitá akciou, ale mzslím si, že jej tu bola až veľmi a autorka mohla akciu rozdeliť aj do tích troch dielov. Postavy mi boli opäť dosť sympaticke, Laurel trošku nemej. chýbali mi trošku podrobnosti na konci o návrate do sveta ľudí. Epilóg bol neskutočne super. Bolo to dobré, ale na 5* to nemá. :)

14.08.2018 4 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Knižka sa mi páčila, podľla mňa bola zatiaľ najlepšia z tejto thriler edície od Fragmentu (ešte som nečitala V znamení vážky a Dotyk smrti). Čítalo sa mi to dobre a rýchlo. Koniec som úplne neočakávala, lebo nemám načítala som veľa detektívok, ale vraha som odhadla hneď. Páčila sa mi akcia na konci, inak to moc akčné nebolo.

SPOILERY + to čo ma vytáčalo:

Vadila mi strašne naivita hlavnej hrdinky. Vpodstate ona vewrila úplne cudzej osobe a svojej matke nie. Hneď som vedela,že brúsič nožničiek vrah nebude a Leander mi bol hneď podozrivý svojim správaní. Áno, je fajn, že autorka dala zápletku to, že Viola žije, dokonca som Leandrovi verila. Teiž som nepochopila prečo s ním išla autom keď ho nepoznala, mohla zobrať niekoho so sebou, ale akcia na konci bola super.

14.08.2018 4 z 5

Ilúzie Ilúzie Aprilynne Pike

Táto kniha bola fakt super,ale našli sa tu tri veci, ktoré mi dosť vadili. 1. Milostný trojuholník. Hlavná hrdinka bola nerozhodná a stále sa tam riešilo to isté. V prvých dvoch dieloch mi to nevadilo,ale tu mi to strašne vadilo. Celkovo sa správala nelogicky. 2. Vyváženie deje. Milostný trohuholník mal byť na dotvorenie deje a nie to hlavné. To čo by sa mala v knihe riešiť je iba okrajové. Stále sme sa nedozvedeli kto je Klea. Myslím si, že už to autorka mohla vyriešiť. 3.Otvorený koniec. Ten koniec bol taký otvorený. Skončilo to v tom najlepšom. Prakticky čitateľ si môže domyslieť čo objavili.

Záver: Kniha sa mi aj napriek tomuto veľmi páčili. Autorka dobre píše. Niekedy by mohol byť dej napínavejší a nudné kapitoly skrátené. Som zvedavá ako sa autorke podaril štvrtý diel a či v ňom vyrieši všetko čo by mala.

27.07.2018 4 z 5

Nový začátek Nový začátek Thomas Brezina

Táto kniha je pokračovaním knihy Mačacie dievča, takže som myslela, že kniha bude takej istej kvality. Ale ona bola lepšia. Začiatok nebol, taký pomalý ako v prvej knihe. Tu to všetko frčalo od začiatku. Postavy mi v knihe boli viac sympatické ako v Mačacom dievčati. Páčilo sa mi, že koniec knihy bol napínavý a to ako autor vyriešil hlavnú zápletku. Kniha sa mi dobre čítala, takže jej nemám čo vytknúť. 4,5*/5*

09.07.2018 5 z 5

Princezná Pia Princezná Pia Thomas Brezina

Zatiaľ najhorší diel tejto série. Začiatok sa strašne vliekol, nemohla som sa za čítať. Postavy pre mňa neboli zaujímavé. Druhá polovica tiež celkom nudná. Zápisky z denníku ma tiež veľmi nebavili. Maniaka som odhadla. Záver bol celkom napínavý, ale bolo mi jasné, že to skončí happy endom. Prvá kniha, ktorú nedokážem hodnotiť hviezdičkovo. Za mňa veľmi neodporúčam.

07.06.2018

Navždy tvoja Lara Jean Navždy tvoja Lara Jean Jenny Han

Kniha sa mi veľmi páčila. Konečne sa autorka vrhla na témy, ktoré neboli v prvých dvoch dieloch. Kniha má veľmi bavila a hltala som každé slovo. Lara Jean mi tak, ako v prvých dvoch dieloch sympatická. Odporúčam hlavne mladším čitateľom.

30.05.2018 5 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Mám strašne zmiešané pocity. Po stranu 150 sa prakticky nič nestalo a mala som pocit, že stále čítam začiatok. Pomaly sa nespomenuli ani podozrívé postavy. Tipy, kto by to mohol byț som mala,konkrétne to boli dve osoby a jedna z nich to aj bola.Obrovská časť knihy bola bez akcie. Na posledných 30 stranách sa stalo toho strašne veľa.Koniec bol strašne rýchly a podľa mňa aj nedotiahnutý. Autorka mohla pridať viac strán a vysvetliť čo potom nasledovalo. Knihe som sa rozhodla dať 3,5*/5* , pretože koniec knihe trošku vylepšil,lebo bol napínavý. Tu som to zaokrúhlila na 4*. :))

06.05.2018 4 z 5

Už zase lietam Už zase lietam Sita Brahmachari

Krásna knižka. Autorka úžasné píše. 4,5*/5

06.04.2018 4 z 5

Zabuchnutá v knižnici Zabuchnutá v knižnici Kasie West

Moja prvá kniha, ktorú som čítala a nesklamala. Autumn a Dax sú sympatickí hlavní hrdinovia. Prvá polovica bola dobrá, ale druhá ešte lepšia. Na začiatku knihy som si hovorila ako to asi dopadne, ale potom na konci som si nebola na 100 % istá. Škoda, že v knihe nie je popis postáv a čo ma sprevádzalo celú knihu je to, že ako je možne, že knihovníčka si nevšimne, že tam má ľudí. Prišlo mi to nerealistické.

17.02.2018 5 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Kniha mi ako thriller neprišla. Elena bola veľmi naivná. V strede sa nič nedialo. Koniec bol super, takže 4*/5*

08.01.2018

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jednoduchá romantická vianočná oddychovka. Až na poviedku od Greena sa mi kniha veľmi páčila.

28.12.2017 3 z 5

Harry Potter a Polovičný Princ Harry Potter a Polovičný Princ J. K. Rowling (p)

Úžasná kniha. Pútavo napísaná, nevedela som ju odložit z ruky. Odporúčam všetkým.

25.11.2017 5 z 5

Artičokové srdcia Artičokové srdcia Sita Brahmachari

Veľmi krásna kniha. Obsahuje krásne myšlienky. Do pribehu som sa ponorila a nemohla prestať čítať. Koniec veľmi smutný. Asi najkrajšia kniha, ktorú som čítala.

13.11.2017 5 z 5