Už zase lietam

Už zase lietam https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272667/bmid_uz-zase-lietam-H35-272667.jpg 4 38 9

Kite sa ponáhľa na písomku a cíti sa fakt čudne. Jej najlepšia priateľka Dawn po ňu ráno neprišla, čo sa nestalo už roky, a neodpovedá ani na esemesky. Dawn totiž spáchala samovraždu. Chcela byť vo všetkom jednotka, no nezvládla ten tlak. Ako to, že Kite nemala tušenia, čo sa v duši jej priateľky odohráva? Ako je možné, že nič nepovedala? A ako, že si nič nevšimla? Otázky sa jej roja v hlave a ona na ne nedokáže nájsť odpoveď. Kedysi sebavedomé a veselé dievča je zrazu dezorientované a zraniteľné. Všade okolo seba vidí Dawn. Uzatvára sa do seba, až kým sa neobjaví niekto, s kým sa o svojich pocitoch dokáže rozprávať. Ďalší silný príbeh o žiali, priateľstve, pochopení a hojení hlbokej rany v srdci od Sity Brahmachari (Artičokové srdcia, Jazmínové nebo) si určite získa mnohých čitateľov.... celý text

Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , Slovart (SK)

Kite Spirit , 2013

uzivatel5475
05.03.2023 2 z 5

Fajn oddychovka, ale nic velkého.

terypoky
21.07.2022 4 z 5

Kniha mě prvně vůbec neoslovila, (necelá) první třetina věnovaná výhradně smrti nejlepší kamarádky mi přišla až přehnaně zdlouhavá, i když asi chápu snahu zachytit náročnost takové situace a pocitů s ní spojených. Po příjezdu hlavní postavy do Mirror Falls mě ovšem příběh pohltil a zbylé dvě třetiny jsem přečetla jedním dechem. Moc se mi líbila také romantická linka, přišla mi velmi nenásilná a poklidná. Dávám 4 hvězdičky kvůli zdlouhavému začátku. Jinak super pohodová knížka s hezkým a přímo kouzelným popisem krásné krajiny a jejích obyvatel.

míša.míša
20.04.2022 5 z 5

Úžasná kniha.

Fortuna7
14.08.2021 4 z 5

I když to bude znít divně (vzhledem k tématu sebevraždy) pro mě byla tato kniha oddechová. Autorka má krásný styl psaní a hlavně díky tomu jsem to přečetla skoro za den.
Hvězdu ubíráme kvůli, za mě nelogické romantické lince, která mi moc nedávala smysl a kvůli málo akce. Vím, že kniha je hlavně psychologická, ale ta akce tam nebyla skoro žádná a chyběla mi.

RoseDadas
07.09.2019 3 z 5

Autorčin styl psaní není složitý, je založený na popisu emocí a vnitřních pochodů hlavní postavy. Převládající emoční složka příběhu tak nedává příliš mnoho prostoru pro akční pasáže. V knize je opakovaně využíváno barvitých popisů, jež nastavují celkovou atmosféru. Autorka se mezi řádky jednotlivých slov snaží předat svým čtenářům poselství, jak se postavit smrti čelem, jak bojovat s pocity, když ztratíte někoho velmi blízkého.

Elulilinka1
22.04.2019 3 z 5

Kniha byla pro mě hodně odpočinková, což jsem zrovna uvítala. Příběh byl zajímavý i čtivý, ale trochu mě mrzí, že v knize nebyla víc přiblížena a objasněna Dawnina smrt.

MMacicekk
30.03.2019 3 z 5

Tato kniha mi bohužel moc nesedla. Mrzí mě, že jsem se nedokázala do knihy více ponořit a vychutnat si ji tak, jak to autorka původně zamýšlela. Knihu jsem nakonec dočetla ze setrvačnosti a s jistou rozpačitostí. Příběh mi absolutně nesedl. Být mi o patnáct let méně, dívala bych se na to zcela jinak. Závěrem bych však chtěla uvést, že kniha si své čtenáře rozhodně najde a věřím, že zasáhne nejedno čtenářské srdce.

verulik196
17.02.2019 3 z 5

Chápu, že je to kniha o pocitech a ne o akci, ale stejně. Mohl to být zajímavý příběh o jedné smutné dívce, které se zabila kamarádka, naneštěstí to ale bylo takové nijaké a většinu doby až nudné. Knížka se mě tedy oproti mému očekávání vůbec nedotkla.

SknihouVrukách

2018  70%Už zase létám
2016  82%Jasmínové nebe
2017  80%Červené lístie
2019  70%Nežná zem

Kniha Už zase lietam je v