Skawin Skawin komentáře u knih

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Kruh jsem viděla zfilmovaný (jak japonskou tak americkou verzi), Spirálu jsem poslouchala audio a Smyčku si přečetla. Takže těžko budu srovnávat tyto tři díly k sobě, ale Smyčka mě zaujala svým rozuzlením a zajímavou pointou, která v podstatě staví do jiného světla obě předchozí knihy. Trochu Matrix..

26.04.2013 4 z 5

Třetí přání 3 - splněno Třetí přání 3 - splněno Robert Fulghum

Po knize jsem sáhla ihned jak jsem dočetla druhý díl. Zezačátku jsem byla překvapená jakou formu autor zvolil. Přistupuje k předchozím dvěma dílům jako k literární fikci. Netradiční, nezvyklé. Myslím, že se zde Robert Fulghum opravdu vyznal ze svých pocitů, ale bohužel ani mě tato kniha neupoutala tak, jako první dva díly.

20.04.2013 3 z 5

Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Co nám tělo říká - aneb Po stopách nemocí Miroslav Hrabica

V podstatě se mi kniha líbila, ale s některými názory nemohu souhlasit - zejména co se týče homosexuálů.

17.04.2013 4 z 5

Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro) Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro) Robert Fulghum

Jelikož jsem si přečetla komentáře ke knize než jsem ji dočetla, čekala jsem něco "hrozného" na závěr, takže jsem ani moc překvapená nebyla.. Druhý díl je taky skvělý, ale přiznám se že se mi první díl líbil víc. Ale hned jsem se pustila do třetího dílu s očekáváním, jaká překvapení na mě čekají tentokrát ..

14.04.2013 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Tuhle knížku jsem si koupila od kamaráda který ji ani nedočetl, jak se mu nelíbila. A mě? Fulghum je můj nejoblíbenější současný autor. Ani tak ne pro jeho spisovatelské kvality, spíše jako pro jeho pohled na život. Úžasné je, když vám někdo naservíruje vaše tajné přání, které sami neumíte ani přesně formulovat, na stříbrném podnose. Stejně jako uživatel "rakytnik" i já se co nejdříve vydám na Krétu. Ale s touto knihou jsem na ní už vlastně skoro byla a mám jen ty nejlepší vzpomínky :-)

11.04.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů III. Sága rodu Forsytů III. John Galsworthy

Galsworthyho sága mě překvapila svým propracováním a čtivostí. I téměř po sto letech téměř neztratila na aktuálnosti co se týče charakterů. Ne nadarmo je spisovatel nositelem Nobelovy ceny za literaturu..

01.04.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů II. Sága rodu Forsytů II. John Galsworthy

Stejně dobře čtivé jako první díl. Rodinné vztahy jsou rozehráté do všech stran.

27.03.2013 4 z 5

Sága rodu Forsytů I. Sága rodu Forsytů I. John Galsworthy

Viděla jsem seriál, tak jsem neodolala a přečetla si předlohu. Kniha mě nezklamala a ač jde o téma rodinných vztahů je to kniha čtivá.

20.03.2013 4 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Esther Hicks

Zpočátku jsem o knize pochybovala - bytosti z jiné dimenze nejsou můj šálek kávy. Ale jsem velmi ráda, že jsem knihu neodložila, protože učení, které je zde obsaženo je opravdu k zamyšlení a myslím, že pokud bude někdo opravdu chtít něco ve svém životě změnit, může zde najít návod jak na to.

19.03.2013 4 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Je to celkem dobré čtení, ale něco mi v této knize úplně nesedělo - asi to byla přílišná neomylnost hlavní hrdinky a zcela kladný charakter jejího vždy chápavého muže a superbezvadných dětí.. A také určitá vypravěčská rezervovanost a odstup.

11.03.2013 3 z 5

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Zeměplocha je pro mro mě "druhým domovem". Tonička Bolavá strhává všechny mýty o čarodějkách a přestože jsem předchozí díly tetralogie nečetla, nevadilo mi to. Pěkné, pohodové a nakonec optimistické počtení.

08.03.2013 5 z 5

Stará láska Stará láska Isaac Bashevis Singer

Krásné povídky ze života polských židů na začátku minulého století. Při jejich čtení jsem se ocitla v době Singrova dětství, později ve Varšavě i v exilu v USA. Trochu mě chyběl nějaký životní optimismus, ale vzhledem k situaci Židů té doby i pozdější by asi byl nepatřičný.

07.03.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Velmi čtivá kniha, ale bohužel jedna z těch kterou sice přečtete jedním dechem, ale za pár měsíců o ní nevíte..

07.03.2013 4 z 5

Kosmická kniha: O vzniku života Kosmická kniha: O vzniku života Jicchak Bentov

Kniha mi byla doporučena jako něco, co potřebuji znát ke svému sebepochopení. Je psána jednoduchoou formou - až nakonec, který je na mě už moc složitý. Pokud vás zajímá jak vypadá Vesmír a celý Kosmos a kde hledat Boha - je to čtení právě pro vás!

25.02.2013 4 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Soukromá vichřice je román o životě, který bych nechtěla nikdy prožít - to ovšem neznamená, že každého z nás nějakým způsobem nepotká... stereotyp, ošklivost stereotypu, vichřice v stereotypu, ošklivost vichřice a touha po tom "STARÉM ZNÁMÉM STEREOTYPU". Autor to vystihl dokonale, není co dodat. Snad jen - bojujme proti zavedeným pořádkům a naplňme život smyslem.

12.02.2013 5 z 5

Dívka s jizvou Dívka s jizvou Arnošt Lustig

Hluboce niterný příběh mladé dívky, která prožívá obrovskou bolest ze smrti rodičů. Autor vykreslil dívčiny pocity až s neuvěřitelným pochopením.

10.01.2013 4 z 5

Povídky. 1, 1921–1929 Povídky. 1, 1921–1929 Vladimir Nabokov

Vladimír Nabokov je králem postřehu a jeho vyjádření. Skládá věty tak přirozeně, že člověk povídky ani nečte, spíš prožívá pocity aktérů.

26.12.2012 5 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Shodou okolností jsem před touto knihou četla "Ach jo", ve které RF vyhlásil anketu o povídky o lásce. Nenapadlo by mě, že to myslí vážně a že svůj nápad dovede do konce - tedy, že tuto knihu vydá. Skvělý nápad i skvělé povídky. Pan Robert Fulghum si mě prostě získal svou moudrostí, nadhledem a optimismem.

23.11.2012 4 z 5

Smrt múz Smrt múz Marie Michlová

Klobouk dolů slečno Michlová, opravdu vyjímečná kniha. Už se těším na další.

19.11.2012 5 z 5

Fulghum mě potkal až v mých 37 letech a je to přesně můj šálek kávy! Inteligentní, na nic si nehrající, pohodový a optimistický. Paráda.

19.10.2012 5 z 5