skautkapuding skautkapuding komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Nádherná kniha. Mě osobně se moc líbí myšlenka, kterou autor v této knize chtěl vyjádřit (ostatně každá jeho kniha má skrytou myšlenku). Kniha mě nesmírně motivovala a po přečtení jsem také měla chuť utéct a být prostě jen svobodná a pryč od všech povinností. Jako Margo, i když každý svou svobodu tráví jinak. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Prvně jsem viděla film, ale v knize se mi mnohem víc líbil hlavně konec.

06.02.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Já osobně Kovyho skoro nesleduji. Když jsem ale knihu otevřela, musela jsem číst. Kniha mi toho hodně dala. Inspirovala a motivovala. Líbí se mi jeho pohled na svět. Knihu jsem přečetla jedním dechem a myslím si, že to je příjemné odreagování nejen pro nadšené fanoušky.

06.02.2018 5 z 5

Kouzelná knížka s nádherným designem a ilustracemi. Myslím si, že to není knížka jen pro děti, ale i starším pomůže uvědomit si, že ke šťastnému životu je občas potřeba snít. Při čtení jsem si vzpomněla na malého prince a v obou těchto knížkách jsem našla něco, co mají společné.

Tábor pod Modrou hvězdou Tábor pod Modrou hvězdou Mirko Juna

Krásná kniha, která osloví každého skauta či skautku.

20.02.2018 5 z 5

Miluji sirotčinec slečny Peregrinové. Líbí se mi, že je psaná stylem pro teenagery. Obsahuje nejen romantiku a dobrodružství. Fotky se skvěle doplňují s textem. Občas děsivé, ale vždy se to vyrovná nějakou milou věcí co se v knize děje. Trilogii doporučuji.

Aranella, dcera piráta Aranella, dcera piráta Aino Pervik

Knihu jsem četla ve čtrnácti, ale moc mě bavila. Pro citlivé děti možná trochu drsné, co se týče zabíjení mezi piráty, ale kniha je moc krásná a je v ní i spoustu věcí na uvědomění.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha se mi líbila. Je to jiný druh čtení. Nemusí se nad tím tolik přemýšlet, i když je to hodně o matematice, kterou jsem tam celkem chápala. Myslím, že je to tu stejné jak u papírových měst. Málo kdo pochopí, co tím autor chtěl vyjádřit.

06.02.2018 4 z 5

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

Líbila se mi nejvíce první polovina, pak už méně. Knihu celkově hodnotím kladně, líbila se mi.

20.02.2018 4 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Knihu jsem přečetla rychle, moc se mi líbila.

20.02.2018 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídky jsem si zamilovala. Některé z nich mám radši než jiné, ale ani o jedné z nich nemohu říct, že by neměla své kouzlo. Nádherné ilustrace.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku jsem byla ve světě ztracená. Byla tam spousta jmen a já netušila co se vlastně děje. Od 50. stránky jsem se už orientovala s přehledem. Moc se mi líbilo, jak jsem se v průběhu dozvídala věci z minulosti, i když občas jsem díky jejich minulosti, kterou jsem neznala nechápala přítomnost. Skvěle promyšlený svět, ve kterém ale chvíli trvá, než se do něho položíte. Líbila se mi i zařazená romantika, skončilo to ale tak otevřeně, že jsem opravdu zvědavá na další díl, kde se o postavách jejich osudech dozvím víc. Úplně jiné fantasy, než na které jsem zvyklá. DOPORUČUJI

06.02.2018 4 z 5