SiuxBeast SiuxBeast komentáře u knih

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tohle se četlo nádherně. Zase jedna z knih, kde jsem znal film ale ke knize jsem se dostal až douho. Moc příjemný příběh dospívající trošku praštěné holky, vrátil jsem se do ranného dětství. Krásné vzpomínky na dobu minulou. Prostě nostalgie. Po dočtení jsem si pustil film abych to mohl srovnat. Přece jen už jsem ho spoustu let neviděl.

16.03.2022 5 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Film miluju a ke knížce jsem se dostal až po mnoha letech. Knížka se čte nádherně a řekl bych že ještě o fous předčí film. Hlášky jsou stejné jak v knížce tak ve filmu a jediná změna je že Helena nemluví slovensky na což jsem si prvních pár stránek musel trošku zvykat ale nebylo to nic co by mě trápilo. Rozhodně skvělá oddychovka :)

16.03.2022 5 z 5

Zoidée, dívka z planety Bardžá Zoidée, dívka z planety Bardžá Václav Semerád

Příjemná sci-fi bez velkých krváren a podobně. Četlo se mi to velice lehce :)

28.06.2017 5 z 5

Oči sfingy Oči sfingy Erich von Däniken

Däniken mě prostě baví, ať si jeho odpůrci říkají. co chtějí :) Zajímavé čtení :)

06.04.2017 5 z 5

Démon se probouzí Démon se probouzí Robert Anthony Salvatore

Četl jsem jednou, před lety. Nebylo to špatné, bavilo mě to. Řekl bych lehce nadprůměrné. Mám i druhý díl Duch démona ale zatím jsem nečetl. Nejprve si ověžím jedničku a pak navážu.

06.03.2017 4 z 5

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Není to špatné, jen mi trošku vadilo přehánění u některých pasáží knihy. Ale jinak doporučuju, dobře čtivá kniha :)

06.03.2017 3 z 5

Švejk je ůžasná kniha, myslím si že takový základ každé dobré knihovny, když člověk potřebuje "vypadnout" z dnešní uspěchané a podivné doby a zasmát se od srdce :)

To bylo Dachau To bylo Dachau Stanislav Zámečník

DOstal jsem se k tomu náhodou, kolega si to půjčil v knihovně a já to za jednu noční směnu přečetl. Moc knih na toto téma jsem nečetl ale tohle bylo velice silné čtení....

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jedna z těch "nej" knih když jsem jako kluk rád putoval po cizích krajinách za dobrodružstvím. Nečetl jsme ji už leta, tak trošku jsem na ni zapomněl. Musím ji najít a znovu si ji přečíst :)

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Musím se přiznat že film mě bavil víc ale knížka je taky dobrá, určitě si ji zase někdy přečtu :)

Hvězdy Hvězdy Joachim Herrmann

Jedna z prvních publikací o stronomii v době když jsem si chodil půjčovat malý čočkový dalekohle a objevoval taje noční oblohy...

Sebeobrana Sebeobrana Antonín Matras

Měli jsme ji doma ale bud ji rodiče někomu dali nebo se ztratila či snad někomu půjčila a ten ji již nevrátil... Praktické rady jak se bránit ( někdy i dost nebezpečné, prsty do očí ůtočníka a pod.)

Paleontologie obratlovců Paleontologie obratlovců Zdeněk V. Špinar

Miloval jsem nádherné ilustrace pana Buriana, knížka jako taková mi přišla už dost věděcká, ale i tak jsem jí moc rád četl :)

Naše houby Naše houby František Kotlaba

Do dnešní doby jediná kniha o houbách, kterou mám doma. A i po letech do ní občasně nahlédnu, když váhám u nějaké houby.

Lodi včera, dnes a zítra Lodi včera, dnes a zítra Mirko Šmíd

Jako kluka mě do ní bavilo nakukovat, číst si o různých lodích, představovat si je na vodě....

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

No jéééje, skvělá dětská knížka s krásně ilustrovanýma deskama a prima obrázky uvnitř. Moc mě bavila, neměl jsem rád zlého rytíře Rajské jablko, musel jsem se smát domečku pana Tykvičky :))

28.02.2017 5 z 5

Rybaříci na Modré zátoce Rybaříci na Modré zátoce Karel Nový (p)

Z této knížky mi táta předčítal před spaním. Miloval jsem příběhy, ze života ledňáčků a toužil nějakého vidět živě. Ale to se mi u nás ve městně splnit nemohlo. Krásné vzpomínky :)

České hrady České hrady Tomáš Durdík

Jedna z prvních knížek o hradech co jsem kdy prohlížel. Stále ji mám doma a čas od času do ní nahlédnu :)

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Touhle knížkou jsem strašně rád listoval jako malej, moc mě bavila. Dokázal jsem nad ní strávit hodiny a hodiny..... Fajn vzpomínky :)

Kniha o pravěku Kniha o pravěku Zdeněk V. Špinar

Nádherná kniha o pravěku, ilustrace Zdeňka Buriana jsou nepřekonatelné. Jako kluk jsem jí listoval pořád a pořád :)

27.02.2017 5 z 5