České hrady

České hrady https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62127/bmid_ceske-hrady-fKi-62127.png 5 26 3

Objevná publikace detailně a s bohatým ilustračním doprovodem prezentuje výsledky autorových archeologických výzkumů královských hradů Hlavačov, Angerbach a Tachov, stejně jako výsledky výzkumu A. Hejny na hradě Týnec nad Sázavou. Dále je pozornost věnována 8 dalším formou povrchového průzkumu a drobné sondáže u zkoumaných příbuzných hradů (Ruchomperk / Velký Kouřim/, Hrad pod Hrnčířem u Petrovic, Hlavačov u Chocně, Hořovice, Hrad u Kvítkova, Hrad u Čtyřkol, Skara / Úvaly/ a Vimberk). Ve všech případech je plastického obrazu hradu dosaženo pomocí komplexního pojednání složité problematiky jeho historie a podoby, stejně jako zhodnocení dosavadních archeologických nálezů a jejich výpovědi v širších souvislostech. Charakteristické znaky, spojující všechny tyto hrady, z nich umožňují vytvořit typ nazvaný hrady přechodného typu, náležející nejstaršímu horizontu českých královských hradů.... celý text

georginaa
24.06.2022 2 z 5

S přítelem jsme každý víkend vyšlápli na nějaký ten hrad. Kniha mi byla skvělým průvodcem, kam zajít na co zajímavého se podívat. Nehledě, že se člověk i více dozví z knihy o vzniku a působení.

SiuxBeast
28.02.2017 5 z 5

Jedna z prvních knížek o hradech co jsem kdy prohlížel. Stále ji mám doma a čas od času do ní nahlédnu :)

jujdaaaaaa
10.07.2012

velice působivý průvodce nejznámějšími hrady v Čechách i na Moravě.