Sitting-Bull Sitting-Bull komentáře u knih

Osedlaná řeka Osedlaná řeka Louis L'Amour

Hmm, díl by se možná mohl jmenovat i "Jak chudá dívka ke štěstí přišla". Jako jo, četlo se to dobře a děj odsýpal, Ozvěně nešlo nedržet palce, ale... Musím souhlasit s koentáři, že už to zavání šestákem. Od dalších dílů mě to neodradilo, rozhodně další zkusím a budu doufat, že tohle prostě autor napsal ve slabé chvilce, když potřeboval hodnem prašule...
Na druhou stranu - body nahoru za to, jak autor nechal všechny Sackettovy milovat knihy či k nim mít minimálně velmi pozitivní vztah. U tohoto dílu a těch několika citátů ze Scotta jsem si to plně uvědomila, že to je to, s čím v celé sáze tak souzním - divočina a příroda a zároveň knihy. Jo, to by byl život, to by byla kombinace (za mě ideálně hodně knih). :-)

11.10.2023 4 z 5

Jubal Sackett Jubal Sackett Louis L'Amour

Tak zatím je tohle bezkonkurenčně nejlepší díl. Moc krásně se to čte a člověk by chtěl být s Jubalem tam někde v horách. Jediné, co mi tam trochu pokulhává, jsou mastodonti. Ti vymřeli přeci jen již před nějakým pátkem jak v Severní, tak Jižní Americe. Narozdíl od předchozích dílů, kde nález římských mincí a dalších známek předchozích návštěv Ameriky odněkud z Evropy či Blízkého východu je podložen dochovanými nálezy, toto je z říše pohádek.

09.10.2023 5 z 5

Já, Finis Já, Finis Václav Dvořák

Za mě mnohem slabší, než Písečníci, i když synovi se to třeba líbilo více.

09.10.2023 4 z 5

Tomíkovy objevy Tomíkovy objevy Gerard Grée

Kniha mého dětství. Více mě sice bavila kniha Tomík objevuje přírodu, ale i tato byla jednou z opakovaně čtených knih a nejinak je tomu s dětmi, nejprve se starším a teď s mladším synem.

09.10.2023 5 z 5

Londýnský zpravodaj se hlásí Londýnský zpravodaj se hlásí Karel Kyncl

Leckde se mi sice ten prchavý okamžik doby, pro kterou byl fejeton napsán, zachytit podařilo, ale leckde již ne. Škoda, že knihy fejetonů a reportáží tak snadno stárnou, jinak bych hodnotila výše.

04.10.2023 3 z 5

Stín krkavce 1–3 Stín krkavce 1–3 Anthony Ryan

Slibný rozjezd prvního dílu už tak slušný nebyl ve druhém dílu a třetí díl byl z mého pohledu nejslabší a nejhorší. Přečíst se to rozhodně dalo, zejména první díl mě dobře vtáhl do děje, ve třetím díle jsem se naopak těšila, až těm všem nereálným bojům bude konec, a to zejména kvůli nereálnosti výcviků či bojů. Souhlas s EricCleese, že vytůněnost těch holek mi kazila požitek z knih.
A samozřejmě nechybí povinná LGBT linka, vlastně dvě...

04.10.2023 4 z 5

Vzdálené modré hory Vzdálené modré hory Louis L'Amour

Ten konec ve mně zanechává takový nostalgický smutek, i když zároveň vím, že odchod B.S. byl naplněním a dovršením jeho života. A jeho život, to, v co věřil a o čem byl jeho život, žije dál v jeho dětech... To je asi to, co si z knihy odnáším nejsilnějšího.
Samozřejmě kniha je o dlouhém životě "tam za slanou vodou", kde viděl Barnabáš budoucnost svou i svého rodu a rozhodně není nezajímavá. Kromě Barnabáše a Abigail je tu i řada dalších známých z prvního dílu, u kterých jsem se ráda dozvěděla zase kus jejich osudu.
No, další díl už s dalším z rodu Sackettů, ale s kým? Nebo jich tam potkáme více? Těším se, takže kniha i příběh zřejmě fungují. :-)

22.09.2023 5 z 5

Kapitán Bombarďák Kapitán Bombarďák Dav Pilkey

Praštěný a zajímavý příběh, vtipné poznámky, kluci, co si ve škole rádi dělají z leckoho legraci a k tomu všemu větší písmena... Co více si přát od knihy pro prvňáčka?
Snad jen to, aby kniha byla tlustší, takhle jsme ji přečetli hned, a to i přes pomalé slabikování části textu tím prvňáčkem kterého kniha opravdu chytla. Navíc spousta obrázků s plná dalších vtípků. Ano, rozhodně to splnilo to, v co jsem doufala, když jsem ji synkovi podhodila, tedy knihu "už musím umět co nejlíp číst, abych si to mohl přečíst dál", a to je teprve září. :-)

21.09.2023 4 z 5

Sackettova země Sackettova země Louis L'Amour

Příjemně a svižně plynoucí příběh o Barnabáši Sackettovi. Mladý hrdina se silně zakořeněným smyslem pro čest a spravedlnost, které mu všípil otec, a který se ze všech úkladů a nebezpečenství vždy dostane... Jasně, že je příběh v lecčems poněkud naivní, ale to jsou i Verneovky, Mayovky a spousta dalších knih a já jsem chtěla odpočinkový příběh, který nebude nudit. A ten jsem tedy dostala a vychutnala až do poslední kapky. Těším se na další díly.

11.09.2023 5 z 5

Bílý Indián Bílý Indián Josef Klempera

Kniha, která mě potěšila v antikvariátu a nadchla při čtení. Příběh první Fričovy výpravy do Jižní Ameriky - to je laskomina, kterou jsem si opravdu vychutnávala. Fričovy knihy znám, vyrůstala jsem na nich a mohly a mohou za velkou část mého zájmu o Indiány a indiánské kmeny Severní, Střední i Jižní Ameriky. Za zájem o tu Jižní Ameriku vlastně mohou nejvíce, až mnohem později jsem objevila i další autory a nebo také vyšly další knihy s touto tématikou.

26.08.2023 5 z 5

Zelené jezero Zelené jezero Jaroslav Novák

Foglar to není, Zapletal to není, ale i tak se to četlo dobře. :-)

26.08.2023 4 z 5

Nejsi na to sama - průvodce rakovinou prsu Nejsi na to sama - průvodce rakovinou prsu kolektiv autorů

Naprosto a zcela se mohu podepsat pod to, co napsala Martina8425. Kniha je tak pozitivní, jak jen může být a zároveň je tak otevřená, jak jen může být. Zároveň je nadupaná informacemi, a to informacemi z popisované oblasti, které jsou redigovány odborníky z oboru. Jediné, co mi v knize zaškobrtlo dvakrát o oči, jsou info doporučující Dr. Slimákovou jako "přední odbornici v oblasti výživy". K tomu bych podotkla, že lidmi z oboru takto vnímána rozhodně není a nejspíš se jí jen daří budovat takový image před laiky. A nebo možná kniha vznikla ještě před tím, než se dr. Slimáková sama shodila svým "rozumováním" v oborech, kterým rozhodně nerozumí, nestudovala je, ale přesto se tak tváří a vystupuje přesně podle rčení, že "na každou složitou otázku existuje jednoduchá, rychlá, a přesto zcela špatná odpověď".

26.07.2023 5 z 5

Poslední zlato z Yukonu Poslední zlato z Yukonu Jaroslav Kratěna

Mně se to četlo pěkně. Děj moc pěkně odsýpal, hlášky mě bavily a napjatá jsem čekala až do konce knihy, jak to tedy celé dopadne. Moc prijemna oddychovka, určitě to není poslední kniha, co jsem od autora četla.

30.06.2023 5 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Pro cílovou skupinu super kniha. Mně tam sice ten začátek trochu skřípal, ale to je jen příliš "dospělým" pohledem. Skvěle jsme se celá rodina při knize bavili.

25.05.2023 4 z 5

Výpravy do ztracených světů Výpravy do ztracených světů Jaroslav Foglar

Dlouho jsem nebyla tak zklamaná z nějaké knihy, jako jsem po dočtení z této. Příběhy samozřejmě krásné, zejména obě Challengerovy výpravy a Borneo, ale co mě při čtení bilo do očí, bylo množství hrubek, které se nachází jak v jednotlivých komiksech, tak třeba v doslovu, až mám jako čtenář pocit, že jsem byla ošizena, protože kniha neprošla korekturou. Z nostalgie dávám 3*/5, jinak by to díky odfláknutým (či chybějícím) korekturám bylo ještě o jednu méně.

25.05.2023 3 z 5

Osamělá vlčice Osamělá vlčice Jaroslav Holeček

Kniha, která mě v dětství naprosto dostala. První kniha, kterou jsem MUSELA ten den dočíst, takže jsem četla do 4:00 do rána. Ještě že byl táta tenkrát na noční a ještě že mamka to tak nějak chápala a na oko "hudrovala" (byla jsem ve 2. třídě), ale dočíst mě to vlastně nechala, místo aby k nám vlítla a povypínala mi světla. :-)

17.04.2023 5 z 5

Tomík objevuje přírodu Tomík objevuje přírodu Gerard Grée

Knížka mého a bratrova dětství a teď se do ní zamiloval nejmladší synek. Oceňuji na ní mj. to, že překlad je profesionální a kniha neoplývá faktickými nesmysly, jako mnoho dnešních "naučných" knih pro děti.

26.03.2023 5 z 5

Legie Legie Larry Correia

Miluji humor Larryho Correii. To jsou hlášky, že jsem se mnohokrát musela smát vyloženě nahlas a nemohla jsem přestat. Jak píše Belanna, Correiova fantazie nezná hranic. V tomto díle jsme zase s Ovenem, Earl je zde také a přidala se i Heather, byť jen okrajově. Hned otvírám další díl, protože tahle jízda je prostě závislost.

31.01.2023 5 z 5

Alfa Alfa Larry Correia

Taková menší odbočka, abychom nebyli pořád jen s Ovenem Z. Pittem. Děj byl trochu překombinovaný, čímžpádem se mi líbil malilinkatě méně, než třeba díl první či čtvrtý. Určitě ale nejde o nic na ztrátu byť jen poloviny hvězdičky. Když se na scéně objevila Heather, dostalo to správnou šťávu. Každopádně jsem se skvěle bavila a nelituji věnovaného času, naopak zařazuji mezi mnou doporučené knihy. :-)

31.01.2023 5 z 5

Proč tučňákům nemrznou nohy Proč tučňákům nemrznou nohy Mick O'Hare

Pokud se chcete opravdu něco dozvědět, sáhněte radši po rubrice, co vycházela (a možná stále vychází) v časopise Vesmír, nebo prostě po čemkoliv jiném. Pravda, abych knize nekřivdila, je v ní i pár správných odpovědí, ale valná většina odpovědí na položené otázky jsou snůškou blábolů ve stylu "jak si Franta z Dolní Lhoty vysvětluje, že by to mohlo být". Jako sonda do toho, jak si různí lidé vysvětlují různé (mnohdy obecně známé) jevy, je to zajímavé, ale zase jsem o lidstvu ztratila pár iluzí.
Je to prostě kniha přesně v duchu úsloví, že na každou složitou otázku existuje jednoduchá, stručná, srozumitelná, ale téměř vždy nesprávná odpověď...

21.12.2022 odpad!