Londýnský zpravodaj se hlásí

Londýnský zpravodaj se hlásí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113995/londynsky-zpravodaj-se-hlasi-113995.JPG 4 30 7

Reportáže, fejetony, poznámky a rozhovory z Británie. Karel Kyncl působil jako dlouholetý redaktor BBC, kde získal bohaté znalosti britského prostředí. Tyto zkušenosti zúročil ve svých příspěvcích pro Český rozhlas. Jejich cílem není pouze informovat, nýbrž především zaujmout a pobavit rozhlasové posluchače.

Sitting-Bull
04.10.2023 3 z 5

Leckde se mi sice ten prchavý okamžik doby, pro kterou byl fejeton napsán, zachytit podařilo, ale leckde již ne. Škoda, že knihy fejetonů a reportáží tak snadno stárnou, jinak bych hodnotila výše.

jana9252
05.06.2023 5 z 5

Sbírka rozhlasových reportáží, kterou jsem v mládí ráda poslouchala, v podání podmanivého hlasu samotého autora.

vvikingg
18.12.2022 3 z 5

Mnoho věcí od roku 1997, rok co knihu vyšla se v Anglii změnilo, nejen v Anglii.

Sandik
08.04.2021 4 z 5

Kniha je bohužel dosti poznamenaná tím, že Karel Kyncl už nestihl udělat vlastní výběr a texty pro knižní vydání podle potřeby zrerigovat. To je, oproti předchozím čtyřem knihám, velmi znát. Výsledkem je takový naprosto neutříděný, čistě chronologicky řazený pel mel s menším podílem skutečně zajímavých témat a reportáží a naopak s větším podílem běžné zpravodajské rutiny, jež je navíc dnes, čtvrtstoletí po té a často i bez znalosti konkrétního kontextu, už místy poněkud nesrozumitelná... Celkový dojem: 70%

bookcase
10.02.2017 5 z 5

Skvělé, jako vše od pana Kyncla.

Ali1960
14.03.2015 5 z 5

Tak jako všech 6 knížek reportáží a fejetonů pana Kyncla - skvělé, poučné a vtipné čtení.
Určitě doporučuji !

morgasa
15.08.2012

Reportáže, fejetony, poznámky a rozhovory z Británie.

Kniha Londýnský zpravodaj se hlásí je v