Sisssi Sisssi komentáře u knih

Ženy a děti ve dvorské společnosti Ženy a děti ve dvorské společnosti kolektiv autorů

Perfektní kniha, která vám poví mnoho nového o zajímavém tématu, k němuž je pramenů jako šafránu.

Návrat pravého Sommersbyho Návrat pravého Sommersbyho Jean-Claude Carrière

Ačkoli se autorce dá ledacos vytknout (určitá zmatečnost, přílišná spekulativnost), přesto je tato kniha skvělým náhledem do fungování, myšlení a cítění raně novověké jihofrancouzské vesnice.

08.10.2016

Lucrezia Borgia: Její život a její doba Lucrezia Borgia: Její život a její doba Maria Bellonci

Stará, ale velmi kvalitní publikace o Lucrezii Borgiové.

08.10.2016

Alžběta - Císařovna proti své vůli Alžběta - Císařovna proti své vůli Brigitte Hamann

Prozatím to nejlepší, co o Alžbětě vyšlo.

30.09.2016

Západní Afrika aneb šepot kriminálu Západní Afrika aneb šepot kriminálu Šimon Heller

Opravdu velmi slabý cestopis, z takto zajímavého koutu světa a prožitých peripetií se dalo vytěžit opravdu víc. Navíc je v textu ponecháno mnoho pravopisných a stylistických chyb. Ostatní komentáře si patrně napsal dvojmo autor sám, případně někdo z jeho přátel, patrně ze soucitu.

29.09.2016

Já, Sisi - Poslední plavba Alžběty, císařovny rakouské Já, Sisi - Poslední plavba Alžběty, císařovny rakouské Agnés Michaux

Kniha, která hodně vychází z historické literatury, často narazíme na výroky, které císařovna skutečně řekla a někdo z jejího okolí je zaznamenal - to se mi na knize do jisté míry líbí, ale myslím, že i tak zůstává dost prostoru pro vlastní autorčinu fantazii. Ona však tento prostor nevyužila. Někteří čtenáři se bohužel nechávají nachytat a myslí si, že jde o skutečný deník, napsaný samotnou císařovnou. Ne, je to skutečně jen fikce.

29.09.2016

Osudová Sisi Osudová Sisi Jean des Cars

Pozoruhodná odhalení? Císařovna Alžběta v novém světle? To ani náhodou. Slabá kniha, která možná uspokojí francouzské čtenáře, kteří se o Sisi příliš nezajímají.

06.08.2016