Simy Simy komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Moc hezké čtení o tom, jak děti dorůstají a ztrácí svůj naivně krásný dětský pohled.

05.05.2017 5 z 5

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Přečteno v rámci čtenářské výzvy, přiznám se, že jinak bych se k této knize asi nedostal. Musím ale uznat že se mi líbila. Každá novela měla něco, co mě zaujalo a nechalo ve mě hlubší zářez. Novela Hérostratos mi pak připomněla dění poslední doby.. myslím tím různé teroristické útoky... nevím proč ale tato novela to dle mě vystihuje.. "být nesmrtelný i v tom špatném slova smyslu".

08.04.2017 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Za mě velice příjemné čtení, přečteno téměř na jeden zátah, opravdu mě bavila. Zábavná, čtivá, místy strašidelná :) Konec knihy bych si představoval trošku delší, autor se mohl trošku víc rozepsat, za mě konec ala "pokračování příště".

19.03.2017 5 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. A musím říct že jsem se nenudil.

12.03.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem začal číst na základě TOP pořadí dle zdejších stránek, nevěděl jsem tedy nic o ději, zachytil jsem jen informaci že byla napsána dlouho před rokem 1984. A jako ročník narození 1984 jsem se vážně těšil co mě čeká. Chvilku mi trvalo než jsem se v ději zorientoval, následně nechápal jak tohle někdo mohl vymyslet a popsat před tolika lety a závěrečná část pro mě byla deprimující třešnička na dortu. O hvězdičku méně za pomalejší "začtení se", kdy mě to vtáhlo opravdu až v závěrečné části. Dějově a v některých pasážích až syrově realistická, to opravdu stálo za přečtení.

27.01.2017 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutní zážitek, nejlepší kniha kterou jsem četl.

27.12.2016 5 z 5