Simocka Simocka komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pokial niekto ocakava komplikovany psychologicky thriller tak bude sklamany, ale ako citanie na dovolenke pri mori to bolo velmi prijemne a nenarocne.

31.10.2019 4 z 5

Na zvířatech záleží Na zvířatech záleží Marc Bekoff

Túto knihu by si mal prečítat úplne každy, aby si mohol vytvoriť názor na život aj z "pohľadu" zvierat. Mali by si ju taktiež prečítat tí, ktorí na vegetariánov a veganov pozerajú cez prsty, a príde im smiešne hájiť práva zvierat. Určite sa k nej budem vracať aj do budúcna. Na knihe je super to, že si stačí prečítat aj náhodne vybranú časť a v človeku to vždy zanechá určitý odkaz.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napinavy, psychologicky, drasticky az chorobomyselny pribeh, ktory zanecha po precitani zimomriavky.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Napriek tomu, ze som po precitani knihy Divka ve vlaku bola trosku sklamana, tato druha kniha rovnakej autorky ma niecim lakala a tak som dala autorke druhu sancu a nelutujem. Kniha Do vody je podla mna omnoho lepsia ako kniha Divka ve vlaku. Pribeh bol zaujimavy aj vdaka tajomnym pribehom z historie, ktore sa k rieke viazu. Je pravda, ze pribeh je sucasne rozpravany z pohladu mnohych postav a trosku cloveku trva, kym si jednotliva mena k postavam priradi, ale o to zaujimavejsie je cele rozpravanie, pretoze citatel ma moznost vnimat pribeh z viacerych pohladov. Je to putave citanie, od ktoreho je tazko sa odtrhnut uz len z dovodu, aby clovek nezabudol, ktora postava je kto...:] V zavere mozno sklamanie z trocha prvpoplanoveho rozuzlenia pribehu, sama som si pocas citania vytvorila niekolko zaujimavych dovodov, preco obete skoncili tak, ako skoncili. Cele to ale zachranila posledna veta knihy, ktora citatela nuti sa nad celym pribehom este raz zamysliet aj po zatvoreni knihy.

07.11.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásny a zároveň veľmi dojímavý príbeh, ktorý myslím nenechá suché oko u jediného majiteľa pejska!
Príbeh je veľmi čtivý a človek si pri tejto knihe uvedomí, že fráza - pes najlepší priatel človeka skutočne platí, pretože každý pes berie ako svoje poslanie spraviť šťastným svojho pána. Jediná výtka: knihe v slovenskom znení by podľa mňa prospel o niečo dôkladnejší preklad pretože niektoré vety sú napísané v trocha zvláštnom až v primitívnom slovoslede.

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha má krásny obal a obsahuje 3 poviedky od 3 autorov, ktoré sú najvzájom prepojené postavami a miestami, kde sa odohráva dej každého romantického príbehu. Poviedky sa pravdepodobne budu páčit young adult čitateľkám, ale pro dospelého čitateľa nie sú príliš zaujímavé a po prečítaní nezanechajú veľký dojem. Je to nenáročné čítanie pre mladé slečny počas chladných večerov.

07.11.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podla ohlasov, nazvu a prvej obalky knihy som ocakavala nieco v style thrilleru s "ducharskou" tematikou. O to vacsie bolo moje sklamanie ked som ani po precitani niekolkych desiatok stranok knihy stale nevedela, o co vlastne v tomto pribehu ide a stale som cakala, kedy sa ten napinavy dej rozbehne...Dej sa sice stal napinavym ale bohuzial az vo svojej druhej polovici, kedy do seba veci zacali zapadat a clovek mal pocit, ze konecne cita nieco, co graduje a nezaobera sa len myslienkami a pocitmi alkoholicky, ktora den co den preziva viacmenej tie iste pocity. Rozuzlenie bolo urcite prekvapive a da sa povedat ze aj necakane, kazdopadne mohol mat cely pribeh aj zo zaciatku rychlejsi spad. Nudnost a da sa povedat aj chaoticky popis pribehu z pohladu jednotlivych postav boli dovodom toho, ze som knihu 2x odlozila a dala jej sancu az na 3 krat. Vo vysledku to bol napinavy pribeh ale vzhladom k humbuku okolo knihy to bolo sklamanie.

07.11.2017 3 z 5

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

Kniha je vtipnym oddychovym citanim, autorka sa nehra na ziadne literarne vyjadrovanie ale pise to tak, ako by to medzi kamaratkami povedala ktorakolvek mama. Ja sice mama zatial nie som, ale aj tak som si knihu precitala a bavila ma...Jedine co mi trosku vadilo, bolo prilis caste oznacovanie dvojiciek slovom knedle...:]

07.11.2017 4 z 5