simcat13 simcat13 komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Klasikaaa. Nejde dát nic jiného než 5*. Carter je sázka na jistotu, nikdy nezklame ⭐ Tentokrát i s poselstvím, které se nejednoho dotkne.

26.06.2022 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Zápletka zajímavá a originální, ale na mě se to moc táhlo a nevyhovovala mi ta časová posloupnost. Čekala jsem, že konec bude bomba, zapadne mi ta poslední skládačka a všechno začne dávat smysl, jenže se táhl i konec a po dočtení jsem se necítila nijak napjatá jak kšandy. Přese vše se to dalo a určitě se najdou lidi, kteří to ocení tak, jak by si knížka zasloužila.

15.06.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Horor se mi dostal do ruky omylem a na začátku jsem se celkem bála. Naštěstí se v to ale nevyklubala duchařina. Příběh se odklonil od toho, co jsem čekala (že tam budou přízraky a duchové) a byla to bomba. Děj utíkal a nakonec mě příběh vtáhl tak, že přemýšlím nad pokračováním.

10.06.2022 4 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Knížka se opravdu nedá odložit, jak tu ostatní píší. První půlku knížky jsem hltala a snažila se vcítit do malé Mirabelle. Její smýšlení je tam opravdu dobře a uvěřitelně vykresleno. Ovšem nějak si nedokážu představit ten zvrat jejích myšlenek v druhé půlce, jestli by se to mohlo skutečně stát. Najednou kdesi vzala psychickou i fyzickou sílu a kopu znalostí ze světa venku. Třeba je jen geniální a knihy, které jí poskytovala Matka, ji k tomu dopomohly. Každopádně i přes to, že to občas bylo až moc a autorka v jednom bodě zřejmě opominula věk Mirabelle, tak je to opravdu čtivý psychothriller.

29.05.2022 5 z 5

V zimě, kdy připluli lvi V zimě, kdy připluli lvi Jan Costin Wagner

Tahle knížka neurazí, nenadchne. Četla se celkem rychle, zápletka byla zajímavá, ale nemám potřebu si pořizovat další knihy od autora.

25.05.2022 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Ze začátku jsem pokaždé bojovala s nutkáním knihu odložit a už nikdy neotevřít. V první půlce knihy mi vůbec nesedl styl psaní paní autorky a hlavní postava Hailee mi byla hrozně nesympatická. Vyjadřovala se stylem "tamten týpek, o tom týpkovi jsem si myslela..." a nemohla jsem se zbavit myšlenky, že knihu psala nějaká 12ti letá puberťačka. V druhé půlce ovšem roztržitost psaní vymizela a děj konečně utíkal a byl přirozenější. Nakonec jsem ráda, že jsem knížku dočetla, protože konec... ten mě dostal. Konec mě přesvědčil, že dám alespoň ty 2 hvězdy. Mrzí mě, že mě první půlka knížky tak naštvala. Ovšem nakonec ještě musím pochválit vykreslení prostředí, z knížky na mě dýchalo městečko Fairwood.

17.05.2022 2 z 5