V zimě, kdy připluli lvi

V zimě, kdy připluli lvi https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114756/mid_v-zime-kdy-pripluli-lvi-ad1-114756.jpg 4 22 10

Kimmo Joentaa série

Jako každý rok od smrti své ženy se také letos připravuje Joentaa na vánoční svátky, které stráví osaměle s lahví whisky a mléka. Jenže všechno je nakonec docela jinak. Nejprve se před jeho dveřmi objeví Larissa, vyzáblá prostitutka, která se u něho na pár dní ubytuje, a o něco později je na Hämäläinena, proslulého moderátora velkolepé televizní talk show, spáchán atentát, kterému dotyčný unikne jen tak tak. Joentaa při svém vyšetřování narazí na záhadnou souvislost mezi tímto nezdařeným atentátem a smrtí soudního lékaře, který byl několik týdnů před svou smrtí hostem Hämäläinenovy talk show. Hämäläinen se mezitím připravuje na svůj velkolepý návrat a pachatel trpělivě čeká na svoji šanci...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Im Winter der Löwen , 2009

simcat13
25.05.2022 3 z 5

Tahle knížka neurazí, nenadchne. Četla se celkem rychle, zápletka byla zajímavá, ale nemám potřebu si pořizovat další knihy od autora.

Sabina335
07.04.2020 3 z 5

Celkem pěkný thriller. Jiné díly jsem nečetla, ale zatím ani nemám potřebu je shánět.

Kexina
15.07.2018 1 z 5

Dlouho jsem nenarazila na knížku, u které jsem si celou dobu říkala, jak je strašná, ale přesto mě lákalo ji dočíst, abych zjistila, jestli bude takhle nesmyslná do konce.

Koka
01.07.2018 3 z 5

Jedno z mnoha závažných - a žel, jistě zbytečných - varování, co s lidskými životy, mentalitou společnosti, životními hodnotami dovedou provádět média, a zejména oblíbené talk show a reality show, u nichž se hraje o jediné - míru sledovanosti. A že někteří diváci mohou tajemství života a smrti vnímat i jinak, než jen jako nabubřelou televizní senzaci - s tím se moc nepočítá. Tento motiv mě v příběhu zaujal. Naopak: život a způsob chování a komunikace kriminalistů mi připadaly naprosto nepravděpodobné, nehodnověrné, jenom jako slovní vatu tvořící spojníky kapitol.
Pokud je psychická kondice obyvatel Skandinávie co i jen z jedné desetiny taková, jak jí v těchto letech hromadně vykreslují knižní autoři ze severských zemí, tak bychom se asi před nimi měli začít mít na pozoru.

konicekbily
28.05.2016 4 z 5

Dobrá krimi-detektivka přečtený na jeden zátah.

kratochwilova
18.02.2016 3 z 5

Byla jsem natěšená po Ledovém měsíci a tohle mě zklamalo. Mnoho slov, dlouhá souvětí o ničem, zklamání.

abcbobo
06.01.2016 5 z 5

Trošku se mi už sice ti severští zachmuřilí, životem nakopaní detektivové pletou, ale tahle detektivka se mi četla výborně, vlastně jsem ji přečetla na jeden zátah. Takže se podívám po dalších knihách tohoto spisovatele.

davas
23.12.2015 3 z 5

Nějak jsem se nemohl začíst. Příběh nebyl špatně vymyšlený,ale prostě tomu něco chybělo ..

Patapuf
07.08.2015 4 z 5

Konečně sem se dozvěděl, kde přišel k Larisse.... jinak je to jako vždy ten samý Kimmo.... smutný, zamyšlený a duchem občas nepřítomný i když zdání někdy klame....

Alma-Nacida
01.09.2014 5 z 5

Dobrá, psychologicky propracovaná detektivka, nebo spíš krimi?

severská krimi finské detektivky

Jan Costin Wagner