siena Online siena komentáře u knih

Dcera Sieny Dcera Sieny Marina Fiorato

Příjemné, romantické čtení. Vyprávěný příběh je sice smyšlený, ale autorka se opět drží základních historických reálií. Úchvatná atmosféra velkolepých slavností Il Palio, jejichž pravidla, která platí dodnes, upravila právě Violante Beatrix Bavorská, velkovévodkyně toskánská, láká k výletu...Pátou hvězdičku jsem musela přidat za Sienu, jinak to nešlo:)

26.12.2013 5 z 5

Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky) Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky) Ota Pavel

Velmi milé spojení tří autorů a jejich známých děl, která vždy potěší. K tomu ještě ve skvělé výpravě s nádhernými ilustracemi! Opravdu vhodná kniha na opuštěný ostrov, ale nejenom tam:)

09.09.2013 5 z 5

Doktorka z Boloně Doktorka z Boloně Wolf Serno

Bylo to mé první setkání s autorem a setkání to bylo velmi příjemné. Kdo se zajímá o historii medicíny, lékárnictví, tak příběh Carly Marii Castagnolo musí zaujmout. Popis Benátek, postihnutých morovou epidemii, byl pro mne opravdu působivý. Doba to rozhodně nebyla jednoduchá a radostná. Myslím si, že se ji W. Sernovi podařilo zdařile přiblížit .

02.04.2013 4 z 5

Nebezpečná posedlost Nebezpečná posedlost Maria Barrett

Kniha se čte hezky, příběh má spád. Jen toho utrpení a ta příkoří, co autorka naložila na bedra hlavni hrdinky, bylo myslím až dost. Přes současné reálie, jsem měla občas pocit, že čtu román z přelomu 19. a 20. století.

26.03.2013 4 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Konečně mohu dát za pět:) Předchozí dva příběhy Rebecky Martinssonové byly s tak otevřeným koncem...
Možná to není brilantně vystavěná detektivní zápletka, ještě rozpletená relativně brzo, ale popis místa, života a hlavně vnitřního světa jednotlivých postav je jedinečný. Prolínání současnosti s minulostí, v tomto příběhu i vidění budoucnosti, není rušivé, ale pro pochopení chování a jednání hrdinů. Jen na můj vkus jsou scény násilí, zločinu hodně kruté a nemyslím tím nějaké popisy "potoků krve".

16.03.2013 5 z 5

Krvavé moře Krvavé moře Åke Edwardson

Kdo čekáte akční detektivku, tak to nebude pro vás dobrá volba. Příběh nás zavádí do poměrně uzavřené komunity kurdských přistěhovalců, odvíjí se velmi zvolna prostřednictvím myšlenek a pocitů hlavních aktérů a míří k docela překvapivému rozuzlení. A právě styl vyprávění tuto "severskou krimi" odlišuje a dělá ji, alespoň dle mého, atraktivní a jsem zvědavá na další knihy Ake Edwardsona.

23.02.2013 4 z 5

Vinohrad Vinohrad Tamara McKinley

Velmi poutavě vylíčené osudy generací jednoho rodu vinařů. Při čtení tohoto příběhu prostě musíme obdivovat víru a odhodlání prvních osadníků Austrálie, vytvořit si zde nový domov.

24.06.2012 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Konec prvního ročníku gymnázia a naše společná brigáda sázení stromků v Krkonoších. Půjčila mi ji naše třídní profesorka a tím začalo mé nerozlučné, osudové přátelství s EMR:) V té knize je všechno...

20.06.2012 5 z 5

Smutný medvídek Smutný medvídek John J. Lamb

Já se teprve do té půlky blížím, tudíž nemohu zcela posoudit:)
Absence akce a velkého napětí mi ale neschází, ani jsem dle anotace nic takového nečekala. Možná to je zvláštní, při čtení zrovna detektivního příběhu, ale mě dostává atmosféra venkovského života a především láskyplný vztah hlavních hrdinů i po 26 letech společného života, a to ještě napsáno mužem...asi budu nenapravitelná romantička:)
Po dočtení i té druhé, posuzuji stejně:)

17.05.2012 4 z 5