Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jde o knížku, v níž jsou pohromadě tři autoři, které spojil postoj ke světu, Divají se na něj s úsměvem a humorem, s lehce kritickým odstupem i nadhledem a přitom s radostí. která tryská ze samé podstaty prosté lidské existence. Sbližuje je okřídlený slogan autora jiné podobné knihy. Rozmarného léta Vladislava Vančury, který zní: "Humor není smáti se. ale lépe věděti," Karel Poláček : Hedvika a Ludvík Ota Pavel : Jak jsem potkal ryby (a něco navíc) Bohumil Hrabal : Postřižiny editoři: Jarmila Víšková, Rudolf Havel doslov a medailóny o autorech: Miloš Pohorský medailóny o ilustrátorech: Jan Royt...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/120062/knizka-pro-robinsony-a-taky-pro-pat-jrA-120062.jpg 4.523
Žánr
Povídky, Romány, Literatura česká
Vydáno · Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky)

Přidat komentář
ArwenAragorn
14. června

Postřižiny a Jak jsem potkal ryby samozřejmě jedinečné, četla jsem je i v samostatném vydání, hvězdičku ubírám za Poláčkovu knihu Hedvika a Ludvík, která mi tentokrát nepřijde tolik povedená.

regulax
06.07.2018

Poláček se četl náramně. Pavel a jeho smutně laděné rybí úlovky. No a blázen Hrabal na konec. Ideální kombinace na pustý ostrov :-)

Vidlička
10.01.2018

Nelze než zvolat: "Jak úžasné máme spisovatele!" :-)

MayB2
28.04.2016

Pomocí téhle knihy jsem na ZŠ sfoukla nějakou četbu do čtenářského deníku a pak se k ní ještě několikrát vrátila. Nejde odolat – Poláčkův věčný kolotoč rodiny Hedviky a Ludvíka, klasické povídky Oty Pavla, kouzelné Hrabalovo vyprávění o mamince Maryšce – to jsou pravé poklady.

siena
09.09.2013

Velmi milé spojení tří autorů a jejich známých děl, která vždy potěší. K tomu ještě ve skvělé výpravě s nádhernými ilustracemi! Opravdu vhodná kniha na opuštěný ostrov, ale nejenom tam:)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autoři knihy

Ota Pavel
česká, 1930 - 1973
Karel Poláček
česká, 1892 - 1945
Bohumil Hrabal
česká, 1914 - 1997

Kniha Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky) je v

Právě čtených1x
Přečtených33x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce38x
Chystám se číst6x