Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky)

Knížka pro Robinsony (a taky pro Pátky) https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120062/bmid_knizka-pro-robinsony-a-taky-pro-pat-jrA-120062.jpg 4 36 7

Jde o knížku, v níž jsou pohromadě tři autoři (), které spojil postoj ke světu, dívají se na něj s úsměvem a humorem, s lehce kritickým odstupem i nadhledem a přitom s radostí. která tryská ze samé podstaty prosté lidské existence. Sbližuje je okřídlený slogan autora jiné podobné knihy – Rozmarného léta Vladislava Vančury, který zní: „Humor není smáti se. ale lépe věděti.“ Editoři: Jarmila Víšková, Rudolf Havel; doslov a medailóny o autorech: Miloš Pohorský; medailóny o ilustrátorech: Jan Royt.... celý text

Povídky , Romány , Literatura česká

Vydáno: , Odeon

radusak9806
14.12.2020 2 z 5

Já se omlouvám, ale tuhle knihu bych na pustém ostrově měla co zatop, když nepočítám Otu Pavla. Asi nejsem ten správný tip Robinsona nebo Patka. Shrnuli to tak Hedvika a Ludvík to bylo bizarní, Otu Pavla můžu číst stále dokola a Postřižiny (ano dodnes jsem neviděla film, ano ostuda, ano...) taky není můj šálek čaje. Mrzí mně to, ale...

1amu
11.08.2020 3 z 5

Nechápu celkem dobré nakladatelství ODEON, koho určilo, aby doslova "zhňácal" tyto tři vydařené knihy dohromady. Vůbec se nedivím kritickým komentářům a dávám jim jednoznačně za pravdu.
Postřižiny jsou Hrabalův skvost, to samé u Oty Pavla. Ovšem výborný autor Karel Poláček z toho vyšel bez viny (nemohl se bránit) nejhůře. Kdyby to viděl, tak jako karbaník by pravil : "Udělali ze mně žaludské eso."
Pro nekarbaníky jde v mariášových kartách o cosi jako nestvůru.

Iamblichos
21.01.2020 3 z 5

Zial, nedocital som to...Hrabal je PAN spisovatel, aj Ota Pavel sa mi pacil, aspon prve poviedky, avsak Polacka som absolutne nedal...

ArwenAragorn
14.06.2019 4 z 5

Postřižiny a Jak jsem potkal ryby samozřejmě jedinečné, četla jsem je i v samostatném vydání, hvězdičku ubírám za Poláčkovu knihu Hedvika a Ludvík, která mi tentokrát nepřijde tolik povedená.

regulax
06.07.2018 4 z 5

Poláček se četl náramně. Pavel a jeho smutně laděné rybí úlovky. No a blázen Hrabal na konec. Ideální kombinace na pustý ostrov :-)

MayB2
28.04.2016 4 z 5

Pomocí téhle knihy jsem na ZŠ sfoukla nějakou četbu do čtenářského deníku a pak se k ní ještě několikrát vrátila. Nejde odolat – Poláčkův věčný kolotoč rodiny Hedviky a Ludvíka, klasické povídky Oty Pavla, kouzelné Hrabalovo vyprávění o mamince Maryšce – to jsou pravé poklady.

siena
09.09.2013 5 z 5

Velmi milé spojení tří autorů a jejich známých děl, která vždy potěší. K tomu ještě ve skvělé výpravě s nádhernými ilustracemi! Opravdu vhodná kniha na opuštěný ostrov, ale nejenom tam:)

Část díla

Autoři knihy