Shyb Shyb komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Wow, přečteno jedním dechem. Napsáno výborně a mrazí z toho. Víc takových knížek a méně takových smutných příběhů..

03.01.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Kniha určitě nezklamala moje očekávání, spíš naopak. Filmem jsem naštěstí zatím nepolíbená, takže jsem si to mohla vychutnat. Konečně příběh, kde se aspoň jeden z těch, co mají vliv, snaží pomoc. Ten člověk mohl zavřít oči tak, jak to udělali mnozí, a pohodlně žít, ale rozhodl se riskovat život více méně každý den po dobu celé války.. Krásný příběh, doporučuji.

20.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ani nemůžu hodnotit jinak. To je ta sága, na které jsem vyrostla :-)

03.01.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Celá série je krásná, jen to na mě bylo občas složité z pohledu všech možných rodů a jmen.

03.01.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Četlo se to dobře, ale poslední dvě knihy, pred přečtením této, byly Osvětimská knihovnice a Hana a proto se mi asi tato kniha zdála napsaná ...”jinak”? Přes vsechny popisované hrůzy mi to stejně přišlo jako slabší odvar dvou předchozích knih, kde je život v táboře popisován daleko hůř. Navíc mi přišlo zvláštní, jak se Lale ze všeho dostal poněkud snadno no a ten konec.. ten to docela zkazil. Kniha vznikala poměrně dost dlouhou dobu na to, kolik ma stránek a závěr se zdá být poměrně odfláknutý....

11.01.2019 3 z 5