sherimoon sherimoon komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dočtení ušima na ČRo. Už je to druhý den a pořád mě nepřešlo zklamání, které ale nemůžu nějak pořádně uchopit.
Tohle je ono? Ty všemi chválené Bohyně?
Stejně jako u Vyhnání Gerty S. výborný námět, silné momenty, dotýkání a vypořádání se s minulostí, ale pak se to někde zlomí a výsledný dojem je zklamání.

08.02.2024 3 z 5

Očkování v otázkách a odpovědích pro přemýšlející rodiče Očkování v otázkách a odpovědích pro přemýšlející rodiče Alexandr Kotok

Autor je lékař a homeopat (!!!). Kniha je vedena formou otázek a odpovědí. Všechny odpovědi na otázky týkajicí se nemocí a očkování jsou ve stylu obrna, záškrt, hepatitida... jsou v pohodě, Big Pharma jde po zisku. Já bych se smála, kdyby to nebylo nebezpečné.

01.02.2023 odpad!

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Dvakrát dočteno, začínám číst po třetí

20.01.2023 5 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

První část Hlídače má poměrně slušně budovanou atmosféru s předzvěstí tragédie. Ta se po časovém skoku a Doušově ohluchnutí úplně vytratí a příběh se dovypráví, aniž by víc vytěžil z hrdinova předstírání a dilematu. Škoda.

Renčův film jsem neviděla.

20.01.2023 3 z 5

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Pro mě asi Chuckova nejslabší.
Promiň, buddy, stejně tě pořád miluju.
A pořád se nemůžu zbavit tý paranoie z rakoviny kůže.

22.01.2013 3 z 5

František Josef I. František Josef I. Otto Urban

Na odbornou literaturu poměrně čtivě a dobře stravitelné.

22.01.2013

Suché a vlhké Suché a vlhké Jonathan Littell

Pokud jste se prokousali autorovými Laskavými bohyněmi, jednoznačně doporučuju jako doplňující četbu.

22.01.2013 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Už dlouho jsem žádnou knížku tak nepřožívala. Pocit naprostě beznaděje, totální deprese a já zápasila s tím, že už se při čtení do té hrůzy nechci duchem vracet, ale zároveň chci víc, chci vědět, co bude dál.

22.01.2013 5 z 5