František Josef I.

Biografie rakouského císaře Františka Josefa I. je zároveň obrazem více než šedesátileté vlády tohoto panovníka. Jde o první velkou životopisnou monografii této osobnosti z pera českého historika. Autor popisuje celý složitý vývoj mocnářství a jeho národů i dějiny střední Evropy v tomto období z hlediska vlády i životních osudů Františka Josefa I. Pozornost věnuje i dalším významným osobnostem habsburského domu a dvora i vídeňské společnosti. Osobnosti ostatních národů monarchie zůstávají v této souvislosti ve stínu ústřední postavy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48517/frantisek-josef-i-oVJ-48517.jpg 4.426
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Mladá fronta

Kniha František Josef I.

Marbo
20.01.2018

František Josef I. je fascinující postava našich ( ! ) dějin. Otto Urban se pokusil shrnout fakta a zároveň nakouknout pod pokličku majestátu a myslím, že se mu to podařilo víc než dobře.
Nelze než se s obdivem sklonit před člověkem, který svému přesvědčení ( předurčení ? ) obětoval doslova vše.

martina.riz
13.01.2014

Dobrá kniha, díky ní jsem se začala více zajímat o Habsburky.

JeKa
19.07.2013

Dobře napsaná a udělaná kniha, oceňuji, mimo jiné, i to, že autor se ve svých historických tezích neváhal opřít i o zpodobnění císaře a Rakouska-Uherska v Musilovi a Rothovi.

Lilithen
09.07.2013

Tato biografie Františka Josefa I. se mi četla velmi dobře. Vyprávění plynule přecházelo od popisů tehdejších politických událostí k soukromému životu Františka Josefa I. Ony "soukromé" části mne bavily více, ale chápu, že biografie císaře se bez popisu politických pletich jeho doby prostě neobejde :).

sherimoon
22.01.2013

Na odbornou literaturu poměrně čtivě a dobře stravitelné.