Hlídač č. 47

Jinotajné podobenství o hrůzách násilí a války.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113414/hlidac-c-47-Nge-113414.jpg 3.9174
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Hlídač č. 47

josef2900
30.12.2020

Zajímavý příběh, ale kniha se docela táhne a místy je velmi nezajímavá

RaymondDoyle
07.12.2020

(+ SPOILER) Viděl jsem nejprve film - tam byl děj trochu upravený oproti knize a řekl bych, že dával větší smysl. Jak dlouho může člověk předstírat hluchotu? Myšlenka je to zajímavá, ale připadá mně nereálná.

Nikkiproch
17.11.2020

Myšlenka skvělá, pravda pravdoucí. Drby jsou hrozná věc.

Adele02
08.11.2020

Za mě docela zklamání. Některé myšlenky pěkné, ale moc mě to nebavilo.

VeruRomanská
28.10.2020

Smutne ale hezke a lidske. Nechapu proc film natocili s uplne jinym dejem. Zbytecne by me to odradilo knihu cist kdybych nevedela, ze kniha je naprosto jina.

lencin
05.09.2020

První vydání z roku 1926.
Psychologický román o válečném veteránovi, který se vyrovnává se svým osudem, životními zkušenostmi, láskami i žárlivostí. František Dozša-bývalý voják- traťový hlídač, který díky předstírané hluchotě spatří nelichotivý obraz, který o něm stvořily lidské pomluvy.
(2009)

TheMelorry
04.07.2020

Kniha o hlídači, který se rozhodne předstírat hluchotu, kvůli své ženě a lepšímu životu je, co se psychologie hlavní postavy týče, opravdu velmi pozoruhodná. Sledovat myšlenkové pochody člověka, který předstírá hluchotu a přitom vše velmi dobře slyší, ale nemůže nijak reagovat je zvláštní. Zpracování příběhu také není vůbec špatné. Velkým plusem je snadná přístupnost čtenáři v podobě jednoduchého příjemného jazyka. Škoda jen, že není podrobněji rozebrán samotný děj a život hlavních postav.

Anoell
13.05.2019

Ze školy mi utkvěl v hlavě jen hlídačův problém a podvod (a možná jsme si ani nic jiného neříkali), proto jsem čekala, že se děj bude točit především kolem toho. K mému překvapení ona osudová událost nastala až za půlkou knížky. Myšlenka příběhu se mi líbila, ale příběh jako takový mě nijak nezaujal, nebavil. Do čtení jsem se však nemusela nutit, protože se mi líbilo vykreslení postav a krajiny. Dílo takové trochu nemastné, neslané, ale úplně špatné to není...