shecoola shecoola komentáře u knih

Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more Podivuhodná kniha, ktorá vyčistila more Beatrix Zaťková

Oddychové nenáročné čítanie. Štyri príbehy, ktoré spolu súvisia, aj keď nesúvisia. Každý z nich ma bavil inak, jeden viac, druhý menej. Asi najmenej ten posledný, prišlo mi, že sme vybočili z témy, odišli zo Slovenska, ocitli sme sa medzi inou rasou a aj príbeh mi viac "drel". Kým v prvých troch som pociťovala život sám, ten posledný bol pritiahnutý za vlasy. Napokon sa príbeh spojil, aj keď inak, než som čakala.

21.02.2023 3 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Nechápem odkiaľ sa vzal názov tejto knihy a anotácia naznačuje tiež trochu iný dej, než ako sa potom v skutočnosti vyvíja. Knihu som ale zhltla na tri dúšky a na konci sa moja napnutá struna konečne pretrhla. Pokiaľ človek nečíta dokola stále podobné žánre a tematiku, potom knihu rozhodne vrelo doporučujem!

07.11.2022 5 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

V knihe sa stretávame s viacerými výraznými protikladnými prvkami:

- suchí, nudní, strojení a puritánski Angličania vs. vášniví a horkokrvní Arabi
- muži sledujúci len svoju kariéru a vlastné uspokojenie vs. ženy, ktoré neznamenajú nič a nesmú nič (maximálne tak slúžiť vlastným mužom ako nástroj pre ich politické zámery)
- absolútna sexuálna nevedomosť vs. detailná kamasutra
- zastaralé konzervatívne výrazy vs. bohatý sexuálny slovník vrátane arabských výrazov

Okrem príbehu takmer nedotknutej Elizabeth a jej učiteľa "sexu" Ramiela je na pozadí vykreslená prísne puritánska doba (v ktorej vládnu muži a ich otrasné chlípne akty s rovnakým pohlavím bez vekových rozdielov), ktorá ukazuje, aké sú ženy bezmocné, bezbranné a ktorým často nezostáva nič iné, než byť celoživotne slepé a hluché, aby mohli žiť sterilne nudným životom.

Hlavne v druhej polovici knihy sa dej točí okolo sexu v detailných opisoch, inak ale príbeh končí ako klasický román - šťastným koncom, v ktorý všetky veríme. Mňa by každopádne ešte zaujímalo, ako to dopadlo s veľaváženým pánom manželom a ešte veľaváženejším otcom Elizabeth. Pre nich by sa tu tiež hodil koniec, v ktorý všetky veríme.

05.10.2022 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Prečítala, ale nebavilo. V pojmoch a na moj vkus miestami príliš prekombinovanom podaní som sa v tom často strácala. Pomalý úvod, ten uprchlický tábor v strede asi najzaujímavejší a koniec taký narýchlo.

01.04.2022 1 z 5

Nezapomeň Nezapomeň Val Emmich

Knihu jsem dočetla, ale nijak zvlášť mně nenadchla, neupoutala a nezanechala ve mně žádné emoce. Na mně až příliš moc stejnej omáčky, žádný spád. Někdo ale má rád možno právě takovéto light kafe s veganským mlékem.

22.03.2022 2 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Já nevím, mně to neoslovilo, ničím neupoutalo, nedokázala jsem se začíst, a když jsem už četla, tak jsem vlastně nevěděla co čtu. Unikal mi děj, propojení a mnohdy i postavy, možná jsem divná, ale tedy za mně nedočteno, děkuji, další prosím.

24.07.2021 odpad!

Nedobytná pevnost Nedobytná pevnost Jason Rekulak

Jako nebylo to špatné, ale nebyl to úplně šálek mé kávy. Zasazeno do období, kdy byly počítače v plenkách, filmy se půjčovali ve videotéce, o porno-časopisech si nechali teenageri jenom zdát (nebo vymýšlet za jakou cenu ho získat i když to hraničilo se zákonem)... přesto se našli dva mladí lidi opačného pohlaví, kteří dokázali v těchto kódech programovat hry a tak nějak krkolomně (adekvátně k jejich věku) se do sebe zamilovat. Začátek hodně počítačový, pak trochu pubertální akce, konec s happyendem, pro mně tak 3 plus nebo slabší 4, ani nevím.

24.07.2021 3 z 5

Skurvený príbeh Skurvený príbeh Bernard Minier

Trochu možno zbytočne dlhá, každopádne dobre sa číta a záver prekvapivý a nečakaný!

16.07.2020 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Skvělé čtení, jak první, tak ani druhý díl nezklamal. Již se nemohu dočkat třetího dílu

30.01.2015 5 z 5