Shashlick Shashlick komentáře u knih

Tygři moře Tygři moře Robert Ervin Howard

Povídky se mi nelíbily, moc si hrály s něčím neuchopitelným. Kdyby se nejednalo o Howarda, asi bych knihu nedočetl.

12.03.2014 2 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Kniha se mi v podstatě líbila, ale konec mě poněkud zklamal. Krizový aparát mě zmátl, Izákovo chování bylo podle mne přehnané a nevěřil jsem mu to (nemluvě o neustálém zvedání žaludků všech postav) a Jagharkův epilog (navíc s odmítnutým deus ex machina Půlmodlitbičkou)... Nevím...

10.02.2014 3 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

Fotbal a Pratchett - velmi zábavná kombinace. I když to o tom fotbalu nakonec moc nebylo, ale přeci bych se kvůli tomu neokapal.

09.08.2013 4 z 5

Dlouhý den Valhaly – Meče a prsten Dlouhý den Valhaly – Meče a prsten František Novotný

Popravdě řečeno mě první kniha cyklu nezaujala. Vím, že je to v podstatě první půlka prvního dílu, ale i tak by se tam toho mohlo stát více. V daším čtení už asi nebudu pokračovat - bohužel.

A ještě jedna věc. Jakto, že hlavní hrdina byl takové letecké eso a oba dva (víc jich tu není) letecké souboje v knize prohraje (i když vždy vezme někoho s sebou)?

09.07.2013 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Četl jsem jakousi "samizdatovou" verzi, takže nevím, jak se to má s překladem. Tedy samozřejmě hlavně newspeakových slov. Ale rozhodně z knihy čiší ona bezmoc jedince změnit systém. Ze začátku jsem měl sice pár námitek na technologickou nevyváženost popisovaného světa, ale ty byly vyvráceny úmyslným udržováním populace na hraně bídy. I když kniha byla vydána v roce 1949, tak v některých detailech nebezpečně přesně popisuje naši současnost. Vždyť v kterém městě dnes neexistuje kamerový systém?

09.05.2013 4 z 5

Conan: Vrah králů Conan: Vrah králů Jaroslav Mostecký

Velké zklamání po všech stránkách. Nepříjemný styl, neustálé podivné přirovnávání a grimasy postav, navíc je kniha plná nelogičností. A to již od samotné úvodní zápletky, přes mříž v podzemí až na samý závěr. Nejhorší ovšem je, že zde chybí Conan. Ano, je tu nějaký svalovec, ale v žádném případě o něm nemůžeme mluvit jako o Conanovi z Cimmerie. A on ani ten svalovec není hlavní postavou knihy, pouze jí prochází a vše podstatné se děje kolem něj.

Hlavní postavou je Iaian Chalpec, ale do teď v podstatě nevím, jak vypadá. Podle popisu je malý, hubený, prostě chlapec. Ale na začátku knihy byl vyrovnaným soupeřem tomu svalovci, co se vydává za Conana. Nechápu jak to udělal. Procházel snad během děje nějakou metamorfózou?

15.04.2013 1 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Kniha, která doplňuje Hostinu pro vrány a posouvá děj opět dále. Opět jsme se mohli přesvědčit, že nikdo nikdy nesmí míti nic za jisté.

22.03.2013 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Tak je jasné, že podle doslovu je to jen "půlka" knihy, ale prostě mi tam něco chybělo. I když nejsem schopen přesně říct, co. A trochu mi vadil i překlad, některé změny oproti předchozím knihám. Drobné, ale přesto rušivé. Například nevím, co znamená slovo "nechať".

22.10.2012 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Mno nevím, zas tak úžasná kniha to podle mě není. Zmiňování názvů různých programů a neustálé jezení obloženého chleba mě dost rušilo. A ani mi nepřijdou odhalené zločiny tak šokující, aby se Mikaelovy muselo dělat až fyzicky špatně. A Lisbeth sice má své podivínské chování, ale i u ní se mi zdá, že se celkem mění. Děj se pohybuje sotva v jedné polovině knihy, jinak jsou tam nějaké ekonomické nezajímavé věci. Tak nevím, o čem ta kniha vlastně vůbec je.
Nakonec to vypadá, že se Muži, kteří nenávidí ženy prodávají jen díky smrti jejich autora.

08.07.2012 3 z 5

Hrrozná historie - Záludné mistrovství světa Hrrozná historie - Záludné mistrovství světa Michael Coleman

Tuhle knížku jsem četl několikrát, poprvé během probíhajícího MS '98 ve Francii. Od té doby je u mě fotbal na prvním místě.

01.04.2012 5 z 5

Hrst střípků z mysli zmateného Hrst střípků z mysli zmateného Martin Plachý

Sbírka povídek mého kamaráda a spolužáka. Na gymnáziu jsme tak nějak psali oba, ale on byl lepší a hlavně neztratil inspiraci.

01.04.2012 5 z 5

Conan III. Conan III. Robert Ervin Howard

Conan je prostě klasika a vzhledem k tomu, že je to jedna z mých nejoblíbenějších postav vůbec, musel jsem tuto serii mít.

Conan II. Conan II. Robert Ervin Howard

Conan I. Conan I. Robert Ervin Howard