Senzibil Senzibil komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Tato kniha se přirozeně dělí na dvě klíčové části: první se zaměřuje na výcvik a druhá na konfrontaci ve válce. Přechod mezi těmito částmi tvoří výrazný skok, který na čtenáře působí jako intenzivní zážitek. Během čtení Divergentního světa je obtížné odolat pokušení chtít objevit a prožít co nejvíce.

Celý Divergentní svět vás pohltí a zároveň vás nutí přemýšlet. Při čtení se ocitáte na okraji světa, a momentálně se rozhodujete, zda riskovat a vyskočit ze zatraceného vlaku. Odevzdání vás zase přesvědčí, že nejste pouhým Škrobem a že není třeba se ponořit do pomoci lidem. Tato situace vás zároveň nutí přemýšlet o tom, zda byste byli ochotni vzdát se své identity, zejména před celou frakcí, a podrobit se séru pravdy a veřejnému vyzpovídání.

Mírumilovní děti květin představují zvláštní frakci, která vyvolává otázky ohledně účelu a stability společnosti. Celý příběh naznačuje, že toto utopické uspořádání není tak harmonické, jak by se mohlo zdát na první pohled. Tímto způsobem kniha zpochybňuje a narušuje pevně stanovená pravidla světa, což představuje klíčový prvek Divergence.

Celkově lze konstatovat, že Divergentní svět nejen nabízí fascinující a napínavý příběh, ale také vyvolává hlubší otázky o společnosti, identitě a odvaze stát se odlišným.

28.05.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Všechny tři knížky jsou jedinečné v tom, že každá v sobě skrývá jiný příběh a přitom svou jedinečností zapadá do ostatních knih. Aliance je nejvíce odlišná ukazuje ,že svět který jste dosud znali a věřili mu je jen domeček z karet. Vše je jiné a nevíte čemu máte věřit. Hlavní postavy stojí před novými problémy, které musí vyřešit. Autorka skvěle použila dvojí pohledy postav. Díky kterému více poznáte Tobiase. Konec je nepředvídatelný. Ale myslím si, že je to tak správně. Asi by mě zklamalo kdyby tomu bylo jinak.

28.05.2014 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Božský cizinec mi trochu připomínal Dublin Streed, ale i přesto jsem si celý příběh užila. Sára s Maxem tvoří další nepřekonatelnou dvojici. Která spolu dokáže koexistovat díky sexu který se mezi nimi odehrává kdekoli. Různorodost míst na kterých se to vše odehrává a díky ustavičnému pocitu že je nikdo musí přistihnou vám navodí husí kůži a díky tomu si knížku o to víc užijete. Konec mi přišel trochu uspíšený a konečná scéna mi do celého konceptu moc nezapadla. Ale to je asi tak jediné co se dá knížce vytknout.

28.05.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Božský bastard je opravdu výjimečný erotický román, nejen díky svému poutavému psaní, ale i díky skvěle vystiženým postavám. Chloe je postava, která Bennettovi nedává nic zadarmo a vrací mu to v plné míře, což přidává do příběhu unikátní dynamiku (na rozdíl od 50 odstínů šedi). Slovní přestřelky mezi hlavními postavami jsou brilantní a udržují čtenáře napnutého po celou dobu.

Dalším velkým plusem jsou kombinované kapitoly, které nám umožňují nahlédnout do myšlenek a pohledů na události od obou postav. Tato struktura přidává hloubku příběhu a umožňuje nám lépe porozumět motivacím postav.

Oproti jiným erotickým románům, Božský bastard vyniká nejenom svým smyslným obsahem, ale také kvalitním zpracováním postav a jejich vývojem. Je skvělé vidět, jak se v průběhu příběhu vyvíjí vztah mezi Chloe a Bennettem, a jakým způsobem se vzájemně ovlivňují.

Celkově lze konstatovat, že Božský bastard je nejen eroticky nabité čtení, ale i dovedně napsaný román s vynikajícími charaktery a poutavým příběhem, který se odlišuje od tradičních erotických románů, jako například 50 odstínů šedi.

28.05.2014 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Neuvěřitelná knížka, skvělí humor, styl vyprávění.

22.10.2013 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

50 odstínů šedi s jinými jmény. Postavy mají úplně stejný charaktery, Eva se jen liší v tom ,že se Gideonovi občas vzepře, ale jinak jsou s Anou úplně stejné. Gideon nemá svůj červený pokojíček místo toho má hoteloví pokoj a také s vích 50 odstínů dojebanosti. S Evou si můžou povídat jaký hrozný dětství to měli. Nejlepší na celé knížce je Cary, který se od začátku knížky jeví jako nejzajímavější postava, nepředvídatelné chování a zajímaví vystupování mě od začátku velice bavil.

22.10.2013 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Když jsem seznámila se zadní částí knihy, okamžitě mi vyvstaly paralely s klasickým dílem Romeo a Julie. Avšak, s výjimkou tragického konce, se To nejlepší z nás s tímto slavným příběhem nesrovnává. Tato kniha vytváří jedinečný a nezapomenutelný zážitek, který vás pohltí již od prvních stránek.

Autorova schopnost propojit a ucelit příběh je výjimečná. Skrze vyprávění vedlejších postav získáváme hlubší vhled do myšlenek a osobností hlavních postav, což přidává na komplexnosti celého díla. Tento přístup nám umožňuje lépe porozumět motivacím a vývoji postav, a zároveň nás přinutí přemýšlet o tom, jakým směrem se bude příběh vyvíjet.

Jednou z výrazných charakteristik knihy je absence klasického happy endu. I přes tuto melancholickou notu však autor dokáže vytvořit krásný a uspokojivý závěr. Tato kombinace neočekávaných zvratů a nekompromisního přístupu k vyprávění přidává příběhu na hloubce a autentičnosti.

Celkově řečeno, To nejlepší z nás není pouze knihou, kterou zamilujete okamžitě po přečtení, ale také dílem, které vás zanechá hloubavě přemýšlivými o osudu postav a o nevyzpytatelné povaze lidských vztahů.

15.10.2013 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Kniha je skvěle napsaná, skvěle propracovaný příběh. Líbil se vyprávění útěku Kait, nejprve s pohledu jí samotné a pak s pohledu Kevina. Spisovatel také dobře použil postavu Jo, jako Kaitini nejlepší kamarádky a zároveň jako strážného anděla. Byla jsem hodně překvapená když, vyjde najevo ,že Jo je celou dobu Alexova ...

10.10.2013 4 z 5