Sauron Sauron komentáře u knih

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Vtipy jsou dokonalé, skvělé originální ilustrace a správné charaktery. Ale je to už trochu stereotyp. Má to ale vtipnou zápletku, to musím uznat.

02.07.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četl jsem když mi bylo 8 let. Jediné co si z toho pohlazení po duši pamatuji je, že si to musím přečíst znovu a pochopit to.

12.06.2022

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Skvělá kniha, mám takový styl rád. Film se mi moc líbil ale po přečtení knihy už takový názor nemám. Spoustu si toho tam vymysleli.

04.06.2022 4 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

(SPOILER) Jedničku hodnotím jako skvělé uvítání do světa Eragona. Safira, Murtagh, samotný Eragon, tajemný Brom i záhadná Angela, dokonce celá tajemná Alagaësie, to všechno vám,přesně jak říká ve svém komentáři michaela.22 ,nedovolí přestat číst dokud se nedozvíte jak to dopadne.

Pak přichází Eldest, který mě sice tolik nebavil, ale zpětně vzato ho musím mnohem víc vyzdvihnout než Eragona. Spisovatel to mohl odfláknout a stejně by to šlo na dračku, ale on z toho udělal dílo zásadní pro celou sérii. Rozvedl charaktery postav a mnohem víc vysvětlil zákony magie, což je pro takové blázny do Fantasy jako já docela baví.

Brisingr se mi četl ze všech dílů nejlíp. Nadchlo mě na tom dílu všechno: Jak dokázal spisovatel i Nasuadiny velitelské povinosti vykreslit tak zajímavě, tajemství Angely i nově nabité schopnosti Eragona. Zvláště Slounův příběh a konec Razaků je dojemný.

A pak přichází Inheritance, průtrž mračen války. Drsňák Roran se ukáže ještě lepší než předtím a Galbatorix zemře právě tím způsobem, který jako jediný dává logiku z vhledem k jeho schopnostem. Trošku mě zklamalo že ze všech milostných vztahů dopadl dobře jenom ten Roranův a Katrinin. Nasuada a Murtagh by byli skvělý pár ale opravdu by to asi nešlo. A Arya a Eragon, no nevím co tím chtěl Paolini dosáhnout, možná chtěl čtenáře dojat. U mně se mu to povedlo jenom do jisté míry. Ale dává to smysl, takže nemám co vytknout.

(Vím že jsem na spoustu postav a věcí zapomněl ale to bych mohl napsat rovnou celou knihu)

04.06.2022 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

(SPOILER) SPOILER!!!
Když jsem se chystal číst Společenstvo, měl jsem hlavu plnou spoustou doporučení jak je ta knížka skvělá a taky jakýchsi nejasných ,,temných" představ o ,,Sauronovu oku" a o Glumovi. Posléze jsem se ale dozvěděl že to VŠECHNO je ABSOLUTNĚ jinak(ne že by ty doporučení nebyla pravdivá). Zaprvé: Neměl jsem nejmenší ponětí o tom že tam je hlavní věc Prsten. Zadruhé: Frodo? Sam? Smíšek? Pipin? Aragorn? Kolik dalších postav tam je?! Takže, když to shrnu, vyrazila mi dech.A to jak svým úžasným propracovaným příběhem, tak i stylem vyprávění. Vyprávění bylo tak odlišné od všech knih které jsem zatím četl(a to včetně Hobita)! Byl jsem strašně zmatený. První část jsem bohužel přelouskal snad za tři měsíce a pravděpodobně bych ji tenkrát ohodnotil sice dobře, ale jenom proto že bych měl v hlavě pořád ty doporučení.Je pravda že některé kapitoly byli hrozně napínavé, viz. Větrov nebo stíny minulosti, ale celkový dojem nebyl moc valný. Pak ale přišla druhá část která můj zhoršený pohled na Tolkiena úplně od základu změnil. Od té knihy jsem se nedokázal odtrhnout, mluvil jsem o ní vždycky a všude(za což se velice omlouvám). Ale lhal bych, kdybych řekl že jsem pro Gandalfa brečel. Byl jsem velice, no, možná dojatý, to ano,ale nebrečel jsem(což mě později velice udivilo protože já mometálně Gandalfa prostě miluju).Takže, skvělá kniha se skvělým vším,ale první část byla prostě moc zdlouhavá.Takže 4 hvězdičky z pěti.

02.06.2022 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Mělo by se to jmenovat Enderova PSYCHOhra. Je to skvělá knížka, přímo kulturní zlato literatury, ale mě bylo opravdu hodně málo let když jsem to četl(devět?), takže pro mě ta knížka opravdu nebyla.

Když jsem viděl film,byl jsem toho názoru že je skvělý. Pak, když jsem přečetl knihu,naštvalo mě že z toho udělali pohádku se skvělým nápadem.

23.05.2022 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Četlo se jedním dechem, ale aby se mi to líbilo dostatečně na to, aby dosáhl Tolkienových kvalit to nemělo. NeměLO! Teď, potom co jsem přelouskal aspoň základní fakta ze Silmarillionu, už to je zase ta stará dobrá vymazlená klasická Tolkienovka. Ale bohužel, ne úplně. Konec konců se styl vyprávění díky Christoperovi Tolkienovi trošku změnil, ale pořád to je na všech pět hvězdiček.

22.05.2022 5 z 5