Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Když se řekne Mika Waltari, každý si hned vybaví Egypťana Sinuheta. Osobně si ale myslím, že tahle kniha je mnohem lepší. Respektive je mi bližší doba kdy se příběh odehrává.
Vynikající kniha.

02.10.2012 5 z 5

Platónova ústava Platónova ústava Simon Blackburn

Prostě Ústava v kostce. Řekl bych takový úvod do Platóna.

12.10.2018 3 z 5

The Suřík - vznik a dějiny legendy plzeňského undergroundu The Suřík - vznik a dějiny legendy plzeňského undergroundu Jan Drnek

Vynikající kniha.
Dějiny výborné plzeňské kapely, ale nejen to. Hodně moc se toho dozvíte o komunistických persekucích a o plzeňských knajpách.
Knihu jsem vdýchnul za jeden večer.
Pro lidi z Plzně a pro toho kdo se zajímá o undergroundovou hudbu je to povinnost.
Proste THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE z Plzně.

Navíc je u knihy přiložené CD s koncertem z roku 1987.

08.07.2018 5 z 5

Přehled religionistiky Přehled religionistiky Ivan Odilo Štampach

Vynikající kniha, srozumitelně psaná, prostě čtivá.
Povinná četba pro každého, kdo se jakkoliv zajímá o obor religionistiky.

01.07.2018 5 z 5

Velká kniha o městě Mirošově 650 let od první písemné zmínky Velká kniha o městě Mirošově 650 let od první písemné zmínky Martin Lang

Protože jsem v Mirošově (Janově) bydlel 20 let, knihu jsem četl jedním dechem. Kort, když jsem jí dostal od maminky :o)

30.09.2017 5 z 5

Bdělost, toť vše! Bdělost, toť vše! D. Ž. Bor (p)

V jednom s Bousak-em souhlasím a to s tím, že kniha je určena tomu, kdo zná Meyrinkovo tvorbu. Každopádně bych ale nevypouštěl "tendenci k tajemství", protože to k Meyrinkovi prostě patří.
Jinak kniha se čte sama, moc se mi líbí.

15.02.2015 5 z 5

Jak praskaly švy: Rozpad společného státu nejen očima aktérů Jak praskaly švy: Rozpad společného státu nejen očima aktérů Dušan Spáčil

Kdo mohl za rozpad Československa? Češi nebo Slováci? Nebo to bylo naproto přirozené a muselo k tomu dojít? Kdo se chtěl odtrhnout? Slováci, protože jim vadil prago-centrismus a nebo Češi, protože \"doplácejí na Slováky\".

\"Někdy potřebujete oči toho druhého, jen tak můžete vidět sami sebe\".

24.09.2013 3 z 5

Odhalený kód symbolů Odhalený kód symbolů Tim Wallace Murphy

Kniha rozhodně není špatná, ale nečekejte nic co tu ještě nebylo.Dozvíte se, že křesťanství vychází z judaismus a judaismus z egypského náboženství. Že Ježíš se oženil s Máří Magdalénou a jeho bratr se jmenoval Jakub. Že Jan Křtitel byl Ježíšův učitel a že "bavil" Templáře víc než Ježíš .... atd.... :o)Prostě nic, o čem by člověk už někde neslyšel, pokud se o tyto témata zajímá.Autor se prostě snaží najíl linku ESOTERISMUS ------ KŘESŤANSTVÍ ... ukázat propojenost všech náboženských systémů .... a to se mu myslím i daří. Dělá to tak, že na křesťanských chrámech a katedrálách ukazuje jasné gnosticko-heretické symboly, ať už se jedná o symboliku Rosenkruciánskou, Templářskou a nebo Zednářskou.Vše je psáno čtivě a srozumitelně.Ale dvě výhrady mám:1. Málo obrázků. Autor Vám popisuje fresky z chrámu, které jste nikdy nezahlédl a fotografií je tam malo a když už, jsou tak nekvalitní, že na nich není moc vidět. Ocenil bych tedy mnohem rozsáhlejší obrazovou část.2. Mám pocit, že to překládal SW-translátor. Převážně se to týká špatně skloňovaných slov .... Nevidím ale důvod proč si to nepřečíst.Proto dávám 4*

26.02.2013 4 z 5

Je to už nějaký čas co jsem tuhle knihu četl, ale tenkrát jsem si doslova a do písmene zhltl.
Moc hezká kniha!!!

06.11.2012 5 z 5

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dostojevkij je jeden z autorů, které mám vážně moc rád.
Tahle kniha se mi zdá trochu jiná, než ostatní Dostojevského knihy. Někde jsem dokonce četl, že je doslova špatná, že ji autor napsal strašně rychle, pod tlakem .... protože potřeboval peníze. Tak-že jsem k této knize přistupoval původně dost skepticky.
Vůbec to není pravda. Kniha je moc hezká. "Zločin a trest" to není, ale je to čtivé a ta sentimentalita (jak psal Weil) na kvalitě neubrala.

04.10.2012 4 z 5

Dva tisíce let dějin církve Dva tisíce let dějin církve Roland Fröhlich

Prostě učebnice.
Pro někoho kdo o tomto tématu skoro nic neví to smysl má. Vzhledem k tomu že jsem se o toto téma zajímal dlouho, nenašel jsem tam nic nového.

02.10.2012 3 z 5

Kniha o Bohu Kniha o Bohu Walter Wangerin

Jedna z mnoha knih o putování židů.
Už jsem toho na toto téma četl tolik, že v této knize jsem prostě nenašel nic nového, nic co by mne zaujalo.

02.10.2012 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Da Vinciho kód se mi líbí mnohem víc.

02.10.2012 3 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Kniha která navazuje na Krvavou lázeň. Tentokráte ale zasazeno ne do Evropy, ale do islámského světa. První díl mne oslovil mnohem víc. Téma Islámu mi nepřije tak blízké, jako téma protestansko-katolických válek (Krvavá lázeň).
Kniha je super, jen chci říci že první díl mne zaujal víc.

02.10.2012 4 z 5