Sajdeman Sajdeman komentáře u knih

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Vynikající, vtipné.
Moje druhá kniha od pana Šabacha a už se těším na další.
Jen tou mincí tam nikdo nikoho nemlátil, jako v Pupendu :o)

15.07.2018 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Jedná se o první knihu, kterou jsem od pana Šabacha četl a jsem si jistý, že nebude poslední.
Tenhle styl humoru mi prostě sedí.
Jak zde bylo řečeno (napsáno), s filmem Pelíšky to nemá moc společného. Prostě je tam použito pár vtípků z této knížky.
Zrovna tak najdete poupravenou scénku ve filmu Pupendo (... o tom, jak si přivede domů bezdomovce (Povídka Voda se šťávou).
Z té samé povídky kousíček najdete i ve filmu U mě dobrý (... o tom, jak mu A. říká, že polovinu svých kamarádů zná jen podle přezdívky).
Kniha se dobře četla a především pobavila.
Z mého pohledu maximální spokojenost.

12.07.2018 5 z 5

Přisedněte si Přisedněte si David Rath

Je to vlastně taková Obrana Sókratova, v podání Dr. Rátha. Pouze s tím rozdílem, že na konci nevypil ten jed.

Ač pan Ráth naznačuje, že je ateistou, je třeba ho bez dalšího odkladu Svatořečit. To asi touto knihou chtěl naznačit :o)

No nekupte to, když to stálo v Levných Knihách, ve výprodeji 5,-Kč.

06.07.2018 1 z 5

Tajné dějiny světa 1 Tajné dějiny světa 1 Zdeněk Krušina

Jedná se o shrnutí argumentů o tom, že Atlantida nemusí nutně být tak bájná, jak se na první pohled zdá, ale že nám známé civilizaci klidně mohla předcházet civilizace vyspělá a ne nutně tlupa "poloopic".
Osobně jsem na tohle téma už něco četl a tak nemám problém argumentům, zde uvedeným, věřit.
Nečekejte nějaké šílené konspiračky, ale pouze jiný pohled, než se učí ve škole.

15.02.2018 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Krásné povídky.
Protože se chystám na ságu, nečetl jsem poslední povídku: "Epilog: Něco končí a něco začíná" (Někdo mi poradil, že před přečtením ságy mám tuto povídku vynechat).
Když nepočítám Tolkiena, do fantasy jsem nikdy moc nefušoval, ale teď si v něm asi trošku porochním :o)

03.12.2012 5 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Kniha se mi moc líbila a jsem si jistý, že se k ní ještě vrátím. Představte si prostě, co by se stalo, když by Nietzsche se svojí filosofií Nadčlověka a Mrtvého Boha vyhledal - respektive mu někdo vyhledal - psychonanalitika, který mu má pomoci "terepií mluvením", tak aby netušil že je léčen. Jak by to dopadlo? Léčil by tento psychoanalitik Nietzseho a nebo Nietzsche psychoanalitika? Co se stane když se v "šachové partii" odehrávající se na území psyché sejdou dvě velice silné osobnosti a začné se ztrácet tenká linie "pacient ---- lékař"?A jestli jste ženat (vdaná) a vaše manželství má trhliny ..... přečtěte si tuto knihu :o)))

04.11.2012 5 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Dávám jednu hvězdu za to, že poslouchám BM scénu.I když ale přehlédnu pár faktických chyb (nikde není napsáno, že se jedná o literaturu faktu), jedná se o záležitost literárně velice slabou. A nic s tím neudělá ani to, že knihu napsal bejvalej bubeník kultovních Gorgoroth.Prostě mi to přijde, jak by to psal 15ti letý kluk, co už (!!!) 2 měsíce poslouchá MAYHEM, BURZUM, IMMORTAL, GORGOROTH, MARDUK a EMPEROR. K tomu odebírá časopis SPARK a PAŘÁT a zrovna si přečetl článek o INNER CIRCLE a BLACK METAL MAFIA a cítí posvátnou hrůzu při vyslovení "jmen" jako Varg Vikernes, Euronymous a Dead. Nad postelí v pokojíku má norskou vlajku a když se na ní jednou dlouze zahleděl, pomyslel si "NAPÍŠU KNIHU" :o)))))Ještě jinak: má-li tahle kniha smysl, aby ji někdo četl, musí to být nadšenec do BM scény. Pak bude mít radost z toho, že se tam dočte, že hlavní hrdina poslouchá desku od GORGOROTH a ta se jmenuje PENTAGRAM. A protože tahle deska opravdu existuje a sám ji poslouchal v roce 1994, potěší ho to.Pro člověka, který "jde" po literatuře a BM subkultura ho nezajímá ... to prostě smysl nemá.

17.10.2012 1 z 5

Kapitál I Kapitál I Karl Marx

Totální uchylarna, ale protože jsem si přečetl Marxovo životopis, musel jsem si přečíst i Kapitál :o)

03.10.2012 odpad!

Encyklopedie středověku Encyklopedie středověku Jacques Le Goff

Přesně tak, jedná se o výkladvý slovník.
Na klasické čtení od první do poslední stránky to není, i když já jsem to tedy takhle přečetl.
Pokud Vás ale historie zajímá, je dobré mít takovou encyklopedii po ruce. Často po ní sáhnete.

03.10.2012 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Válka je prostě vůl ...... :o)

02.10.2012 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Krásný úvod do dějin filosofie.

02.10.2012 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Úžasná kniha!!!! Haluze ... .ale čte se to jedním dechem. Od této knihy jsem se nemohl odtrhnout.

02.10.2012 5 z 5

Star Trek – Klasické příběhy 01/1 Star Trek – Klasické příběhy 01/1 James Blish

Výborná kniha. Prostě mě Star Trek baví. J
Jediné, co mi trošku kazilo zážitek je to, že TOSku jsem před nedávnem dokoukal jako seriál a tak jsem věděl, jak ty příběhy dopadnou.
Každopádně musím konstatovat, že tomuhle světu propadám čím dál tím víc.
Je to prostě fenomén.

25.08.2019 5 z 5

Hvězdný vlk Hvězdný vlk William King

Už dlouho jsem si říkal, že do světa Warhammeru 40 000 nahlédnu a vůbec toho nelituji.
Kniha se mi moc líbila a další díl si rozhodně přečtu.

12.06.2019 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Já, Legenda je výborná záležitost. Ostatní povídky v knize nic moc. Ale kvůli nim jsem si tu knihu v knihovně nepůjčoval, tak-že: u mě dobry ...

12.06.2019 3 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Autorův k dokonalosti vybroušeny vypravěčský talent je (dle mého názoru) nepopíratelný.
Kniha odsýpá, dobře se čte a prostě jsem si jí užil.
Film z roku 2005 mi zdaleka tak nesedl, jako kniha.

14.02.2019 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Totální pecka.
Od knihy jsem se nemohl odtrhnout.

29.01.2019 5 z 5

Dějiny Tibetu Dějiny Tibetu Tsepon W. D. Shakabpa

Tibet prostě patří Tibeťanům a ne Číňanům. Historická fakta mluví jasně. Jako vyložený čajomil mám k té Číně blízko, ale jedna věc jsou fakta a druhá věc je komunistická propaganda ...

02.12.2018 4 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

"My jsme Agrofert . My nejsme obyčejná firma. My jsme teď taková polostátní správa. A vy to dobře víte."

Podnikatelské aktivity (Dá-li se tomu tak říkat) pana Babiše sleduji nějaký ten pátek a tak musím konstatovat, že mne v této knize nic nějak extra nepřekvapilo.
Více/méně stačí kouknout na dokument SELSKÝ ROZUM a v kostce je tam to samé co v knize.
Navíc mi kniha přijde docela špatně čitelná.
Nicméně, pokud o tomto tématu máte málo informací, tak se Vám jistě nic nestane, když si to přečtete.
Já osobně se těším až si přečtu knihu pana Kmenty BOSS BABIŠ.

... a co dodat závěrem? Po té, co se podívám na výsledek voleb, které vyhrálo hnutí ANOfert? Snad raději nic ...

23.10.2017 3 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

To, že je druhý díl víc o přepisu odposlechů, než o vyprávění, dle mého názoru jen přidává na autentičnosti.
Po takovéhle knize přeci nesáhnu ve chvíli, kdy se chci nechat unášet na pohodové vlně vyprávění autora, ale když chci pochopit, co se to kolem nás děje za svins*vo.
No a až si to přečtete, tak zjistíte, že to prostě nepochopíte, že to co se děje kolem Policie, Politiky, Mafie, ..... je tak úplně někde jinde, mimo chápání průměrného člověka .... že se seberete a začnete číst díl třetí.
Alespoň já to rozhodně udělám.

27.09.2017 5 z 5