sadlo sadlo komentáře u knih

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Díky této detektivce jsem si užila pěkný víkend. Je to kniha, na kterou se těšíte až budete mít po práci. Dejte si kávičku a dobré počteníčko.
Mám ráda knihy anglického spisovatele Martina Walkera. /Bruno, chef de police,../, kdo četl Obchodníka se smrtí od Hugha Laurieho, půjčte si přečtěte si Lúzry od Hénaffové Sophie.

15.05.2017 5 z 5

...a tys na Němce střílel, dědo? ...a tys na Němce střílel, dědo? Fritz Beer

Přečteno před pár lety, ale dodnes si tuto velmi zajímavou knihu pamatuji a doporučuji.

02.05.2017 5 z 5

Nemocnice, aneb bolnica Nemocnice, aneb bolnica Marta Bednářová

Doporučte všem, kteří kritizují české zdravotnictví.

26.04.2017 5 z 5

Všude je střed světa Všude je střed světa Vratislav Brabenec

Během půl hodinky přečteno . A to mne mrzí, četla bych v této knížečce déle. Kdo zná "sedmilhářské spisovatele" , tak pan Brabenec k nim patří. Pobavíte se, usmějete se a udělá se vám dobrá nálada.

25.04.2017 5 z 5

Trik Trik Emanuel Bergmann

Přečteno za víkend.Komu se líbí Zlodějka knih, tak si prectete tuto knihu.
Skvěle počteni.

23.04.2017 5 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Doporučují pro ctenare knih Frederika Backmana ( Muž jménem Ove, Babička pozdravu je a omlouvá se, Tady žila Britt- Marie ).
Podobně jako s panem Backmanem, tak s autorkou teto laskavé knihy, si dovedu představit, že společně u kávy bychom si měli o čem povidat.
Dávám 100%.

02.04.2017 5 z 5

Příběh Zonnehoeku Příběh Zonnehoeku Marise Bochove-Rinkel

Přečteno během odpoledne .Moc se mně tato útloučká, krásně ilustrovaná knížečka líbila.
Výborně se čte. Obsah? Druhá světová válka, Bert a Annie Bochovovi po více než tři roky poskytovali útočiště 36 Židům.Psáno velice čtivě a doporučuji všem, kdo čte o osudech Židů za 2. světové války.Mohou ji číst děti a ilustrace jsou moc pěkné.

30.03.2017

Osudová kaňka - Příběhy dcer politických věznů Československa Osudová kaňka - Příběhy dcer politických věznů Československa Zuzana Vittvarová

O čem kniha je, to si prectete v anotací.Já apeluji na všechny pedagogy, upozornete své žáky na tuto skvelou knihu.Je to nedávná minulost našeho národa, v hodinách dějepisu neni tato doba lépe vykreslena.
Podobně doporucuji dva svazky od Ivana Klímy , Moje šílené století.

05.03.2017

Zpívá, zpívá, každý pták Zpívá, zpívá, každý pták Evie Wyld

Rozhodne jsem se při čtení nenudila. Pouze konec knihy je otevřený.

26.02.2017

Řeka, která teče pozpátku Řeka, která teče pozpátku Jean-Claude Mourlevat

Moc příjemné čtení. Tuto knihu doporučuji všem čtenářům spisovatele Fombelle T./Vango, Tobias Lolness, Dva životy pana Perla/.
Od Jeana Clauda Mourlevata stojí za přečtení ještě kniha Zimní bitva.

23.02.2017

Sobí bobky Sobí bobky Lars Simon

Připojuji se ke komentářům Dašičky a Laepusu.
Udělejte si radost četbou knih tohoto autora.

07.02.2017

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

O čem ta kniha je, to se dozvíme na obálce knihy.
Dojem z četby? Do první třetiny zajímavé, ale postupně jsem přeskakovala listy.Nedočetla jsem ji. Být kniha kratší, stručnější, tak to "beru".

07.02.2017 3 z 5

Hush Baby Hush Baby Johanna Holmström

Skvělé čtení pro ty, kdo mají rádi "propracovanou" detektivku.Nenudíte se, těšíte se, až si uděláte svoji práci a uvaříte si kávičku a čtete a čtete.

07.02.2017 5 z 5

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Čtěme, čtěme a poučujme se ze zkušeností a rad našich rodičů, prarodičů. Žít a umírat s čistým svědomím za to stojí.

19.01.2017 5 z 5

Povídky z Oděsy a jiných světů Povídky z Oděsy a jiných světů Mark Polevoj

Další kniha, kterou doporučuji, nejenom si přečíst, ale vracet se k ní. Zvláště učitelům humanitních oborů. Paní Klusákové děkuji za předmluvu a uvedení knihy na čtenářský svět.
Kdo četl knihy např.paní Ulické, sáhněte pro tuto knihu.
Kdo byl zaujat knihou Odpusť, Natašo , oceníte autora Marka Polevoje.

05.01.2017 5 z 5

Laurus Laurus Jevgenij Vodolazkin

výborná kniha, výborné čtení.Netřeba se zmiňovat o obsahu, viz výše.
Doporučují ctenarum Mika Waltariho, kterým se líbí Šťastná hvězda, a Krvavá lazen.
Bulgakova kniha Zápisky mladého lékaře ajn.
Utracení peněz za tuto knihu nelituji.

01.01.2017

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Skvělá kniha,která by nemela chybet vknihovne dospivajici mladezi.S chuti si ji přečte i dospělý čtenář.

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Výborná autorka detektivních romanu.Změna ,oddych od studenych severských detektivek.

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Hrůzné je to, ze to je skutecne!

24.11.2016

Pobožný střelec Pobožný střelec Bob Hurikán (p)

Zkuste další kovbojky od tohoto autora.Jsou skvěle, musí se číst v určitém věku.Jako žákyně jsem přečetla všechny, které byly ,díky mým rodičům a prarodičům, k dispozici.Dalším skvělým českým autorem tohoto žánru je Eduard Fiker.