Všude je střed světa

Známý básník a muzikant, člen legendární kapely The Plastic People of the Universe vypráví dětem své příběhy. Není nutné zrovna jezdit o Vánocích na Velikonoční ostrov, abychom prožili něco úžasného. Stačí se jen dobře dívat kolem sebe... Vráťa Brabenec psal kdysi dávno pohádky a povídky o zvířatech své malé dceři Nikole. Těžko však z původního rukopisu, který měl ilustrovat Karel Nepraš, něco dohledávat – vždyť estébáci u Brabenců tolikrát obrátili domácnost vzhůru nohama, tolik písemností zabavili a v exilu se Brabencovi tolikrát stěhovali, že se sotva mohlo něco dochovat. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67329/vsude-je-stred-sveta-67329.jpg 4.712

Kniha Všude je střed světa

erik385
10.05.2018

To sú naozaj rozprávky, ktoré sa nehanbím čítať svojim deťom. Žiadne infantilné kraviny, ale zjebistické, a zároveň múdre úvahy z ríše ľudí a zvierat... Z Vráťových rozprávok na vás padne občas síce aj melanchólia, ale aj taká nefalšovaná radosť zo života, nech už je aký je, vždy sa nájdu tie "detaily medzi riadkami", ktoré za to stoja. Ono v podstate, ak si knihu prečítate aj ako "dospelý" človek, len tak pre seba, pri pive v nejakom pajzli, určite vás to príjemne uchlácholí.

sadlo
25.04.2017

Během půl hodinky přečteno . A to mne mrzí, četla bych v této knížečce déle. Kdo zná "sedmilhářské spisovatele" , tak pan Brabenec k nim patří. Pobavíte se, usmějete se a udělá se vám dobrá nálada.

Dvoja
04.01.2017

Upřímný a krásný!!

Danafantom
18.06.2013

Protože v knížce jsou zážitky, které na sebe lidé zas tak běžně neprozrazují, dávám 5 bodů :-)