sadlo sadlo komentáře u knih

Černé ovce a beránek boží Černé ovce a beránek boží Joanna Cannon

Skvělá kniha, skvělé počtení. A dobrý překlad.
Autorka je psychiatrička a její povolání se promítá i v jejím literárním projevu.
Děj má šmrnc, není " okoukaný".
Výborný knižní dárek. Pro čtenáře autorů knih Backmana, Puértolase Romaina.

06.07.2018

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Skvělá kniha.Doporučují čtenářům , kteří si oblíbili knihy Ruize Zafona.

01.07.2018

Strom naděje Strom naděje Katherine Applegate

Určeno i dospělému čtenáři. Příběh nepostrádá humor, laskavost.

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Těším se na další pokračování. Hodně se čtenář dozví o irské historii, hladomoru v Irsku, díky kterému tento ostrovní stát opustilo mnoho obyvatel.Děj je velice čtivý,
Kniha je skvělý dárek.

Můžeme si vykat? Můžeme si vykat? Luisa Binder

Mně se dobře četla. Kdo čeká love story, nečtete ji. Doporučuji čtenařům knih autorky Colgan Jenny - Ostrov s vůni cerstveho chleba, Báječný krámek s čokoládou ...

Ožínková oběť Ožínková oběť Michael Kobr

Dobrá německá detektivka.Nechybí zde sympatický humor.

Perlorodky Perlorodky Jiří Stránský

Milý pane Stránský,
měla jsem čest se s Vámi osobně setkat. Setkání mám dodnes ve své paměti, jsem moc ráda, že jsem si s Vámi mohla podat ruku a říci Vám, jak si Vás vážím. Opět jsem se ujistila, že nejskromnější a nejpokornější , nejmilejší lidé jsou ti, kteří ve svém životě prožili mnoho zlého.
Vaše kniha Perlorodky je SKVĚLÁ. Je určena pro dospělé a dětské čtenáře. Prosím pedagogy, aby tuto knihu zařadili do doporučené četby, i pro budoucí pedagogy. Kniha jim pomůže při výuce " mladého českého dějepisu". Nádherným způsobem popsaná normalizace, sedmdesátá léta naší historie.

03.04.2018

Šarlatový a černý Šarlatový a černý John P. Gallagher

Stojí za přečtení.

22.03.2018

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Pane Serno, opět skvělé čtení. Děkuji. Mnoho se dozvím o středověké medicíně, samotný děj člověka nenudí.

Potom Potom Morris Gleitzman

Jako u knihy BYLY JSME TAM TAKY - Dagmar Šimková, podotýkám, nejhorší je to, že se to stalo , že se to děje a bude se to dít.

Jen jediné přání Jen jediné přání Richard Polzer

Určitě přečíst, výborný humor, krátké čtení, smála jsem se nahlas ! Vzít sebou do kabelky, do kapsy.

Bratr František Bratr František Gerhard Mester

Opět, potěšeníčko.

13.02.2018

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Připojuji se, výborné čtení.

09.02.2018

Kořeny Kořeny Miika Nousiainen

Skvělé ke čtení!!!! Pro čtenáře Fredrika Backmana, Arta Paasalina.
Ještě něco, každý má své starosti, problémy, proto jsme na světě pro druhé.

06.02.2018

Dům číslo 226 Dům číslo 226 Jana Šrámková

Skvělá kniha. Pro děti, rodiče i prarodiče. Už se těším na další. Obří pachole je skvěla "vymyšlenost". Nádherně ilustrovaná. Kdo má rád ilustrace pana M. Šaška, bude nadšený. Kniha mně připomíná moje dětské knihy, dětství.

29.01.2018

Žena v Orient expresu Žena v Orient expresu Lindsay Jayne Ashford

Doporučuji si přečíst knihu POVĚZ MI, JAK ŽIJETE -Agata Christie-Mallowan. Zde se dozvíme o jejím pobytu v Sýrii, kde pomáhala svému manželovi Maxovi. Paní A.Christie nepsala pouze detektivky, psala pod pseudonymem Westmacott Mary. Kdo má rád pěkně vypracované psychologické vyprávění, tak si dvě knihy tohoto žánru a této spisovatelky přečtěte.
Žena v Orient expresu je skvělá kniha.

23.01.2018

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Ze všech autorových knih se mi nejvíce líbí. To slunce z názvu je i v obsahu knihy. Všude jsou na světě hodní a laskaví lidé. Kdo se zajímá o historii vzniku státu Izrael, o kibuce, najdete ve zjednodušeném vysvětlení odpovědi. Kibuc očima desetiletého chlapce je výborně popsán. Eljuša je chytrý a vnímavý kluk, tak si všímá zajímavých detailů , které mne zaujaly. Určitě si tuto knihu přečtěte a doporučujte jak dětem, tak dospělým.

19.01.2018

Hodiny francouzštiny Hodiny francouzštiny Valentin Rasputin

Souhlasím. Je to bonbonek. Krásné ilustrace. Přečteno během hodiny. Učitelové, přečtěte si tuto útlou , krásně ilustrovanou knihu a doporučujte ji svým žákům, studentům.

06.01.2018

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jojo,
skvěla kniha. Jako ty předchozí. Hokej ale není určitě můj oblíbený sport. A jak mne příběh zaujal! Pane Backmane, již jsem se jednou zmiňovala , že s Vámi bych si ráda zašla na pivo či na kávu a popovídali si o všem možném.

03.01.2018

Katka Krátkozraká Katka Krátkozraká Patrick Modiano

Přečteno během 15 minut . Moc hezky vyprávěný jednoduchý příběh.Ilustrace od Sempé jsou, jak jinak , skvělé a přidávají na čtivosti. Ilustrace pana Sempé, to je záruka dobré knihy.

03.01.2018