Sacarossa Sacarossa komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Hodnocení píšu až druhý den. Poslední část knihy jsem dočítala ještě pozdě v noci v slzách. Tohle byl tak silný příběh. Vzbudil ve mě spoustu emocí a nikdy na tuto knihu nezapomenu. Ztotožnuji se tady s každým komentářem a pokud ještě někdo váháte, jděte do toho a nebudete litovat.

14.12.2021 5 z 5

Nechci knihu hodnotit, chci jen poděkovat Lékařům bez hranic za to, co dělají. Za jejich obětavost a píli!
Kniha mi přiblížila jejich každodenní činnosti a mě nezbývá než jim vzdát hold.

24.03.2020

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Knihy od Coelha mají něco do sebe. Jen asi není dobré, je číst všechny po sobě, jelikož se myšlenky v dílech začnou prolínat a přestává to být zajímavé. Veroniku jsem si tedy přečetla s několikaměsíční pauzou. Kniha mne pohltila hlavně až v závěru, u popisu Eduardova života. Konečně mi to začalo dávat smysl a hodnotím pozitivně. Určitě to není kniha, která zapůsobí na každého, ale je to jedna z těch lepších knih, které jsem od něj četla.

04.06.2019 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Coelho mi neskutečně sedl a já si z této knihy odnesla mnoho. Četla jsem ji 2x a ještě někdy se do ní určitě podívám. Velmi doporučuji.

28.05.2019 5 z 5

Ostrovy, na kterých ztroskotávám Ostrovy, na kterých ztroskotávám Lucien Deprijck

Knihu jsem v půlce čtení chtěla odložit, protože nepřinášela nic nového. Nejdřív jsem byla z konceptu nadšená, nic podobného jsem nečetla.. poté jsem se ale začetla do příběhu, který posléze skončil a já se mohla jen domnívat, jak by pokračoval. Pak jsem se hned zase musela soustředit na další a nespojovat si to s tím předchozím. Poté jsem si ale řekla, že knihu dočtu. Nemohla bych ji pak objektivně zhodnotit :) Nevím, čím to bylo, ale druhá část knihy mě už celkem chytla. Možná jsem si zvykla na střídání příběhů, možná byly delší, než ty předchozí. Nejvíce se mi líbil příběh č. 14. Přesně u tohoto bych chtěla pokračování...jenže pak si člověk uvědomil, že by vlastně asi žádné nebylo a cítí se mírně frustrovaný. Tento příběh mě dost zasáhl. Knihu tedy musím hodnotit celkem pozitivně, oceňuji i pro mě nový koncept a odnáším si možná trochu rozporuplné, malinko frustrující pocity.

08.03.2020 4 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Dávám knize něco mezi 4 a 5 hvězdičkami. Pokud autor vše, co popsal, opravdu zažil, smekám. Nevím, zda mám všemu věřit, je tam dost náhod, ale možná je to opravdu osud. Ve výsledku mě kniha mile překvapila, byla čtivá a některé momenty mne opravdu dostaly.

11.01.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Na tuto knihu jsem se na základě recenzí velmi těšila. Bohužel jsem ale očekávala více. Kniha se sice četla celkem dobře, i když mě občas trochu nudila. Přečetla jsem ji během 3 dnů, přesto mne ale nedokázala vtáhnout do děje. S postavami jsem se nedokázala ztotožnit, byly popsány tak trochu ploše, jak už tu bylo zmíněno. Šumava je mi blízká, tudíž jsem ocenila část knihy věnované houbám a okolí Annína, ale ta hlavní dějová linie mne nechávala chladnou. Bohužel si asi další literaturu od autorky nepřečtu, není to můj šálek čaje. Jak jsem si ale všimla, na spoustu lidí tato kniha zapůsobila, tak to doporučuji alespoň zkusit.

28.05.2019 3 z 5

Vysoké jarní nebe Vysoké jarní nebe Josef Knap

Kniha na mne dost zapůsobila. Dokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou a prožívat děj společně s ní.

06.01.2020 5 z 5