Ryšava Ryšava komentáře u knih

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tuhle knížku jsem začala číst z nudy, a taky proto že jsem měla chuť na nějakou romantiku... V době zavřených knihoven byla tahle jediná, která se k tomu přiblížila a mám ji doma... Kdyby mi bylo mezi 11-13 lety, tak bych knihu hltala, ale můj věk se blíží k třicítce a kniha se mi zdála hodně úsměvná. Velký popis dokonalosti Edwarda se mi zdál být kýčovitý... Ale líbilo se mi, jak mezi sebou Bella s Edwardem sarkasticky mluví. Když to porovnám z filmem, tak mi vadilo, že z Belly udělali úplnou blbku...
Knížku si víckrát nepřečtu, a ani mě nenadchla natolik, abych si přečetla další díly.

20.12.2020 3 z 5

Bohémské háčkování Bohémské háčkování Marike Slump

Jsem mírně pokročilá v háčkování a poprvé jsem se vrhla do háčkování výrobku pomoci psaného návodu. Musím říct, že to není těžké. Kniha je pěkně napsaná a srozumitelná.

02.12.2020 4 z 5

Řecká mytologie pro začátečníky Řecká mytologie pro začátečníky Joe Lee

Knížka mě bavila. Řecké báje a pověsti mám ráda. Jsem ráda, že jsem narazila na knihu, kde to autor pojal jinak a udělal si z toho trochu srandu. Konečně jsem se začla orientovat, kdo je či dítě atd.

02.12.2020 3 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Tenhle díl už nebyl tak napínavý a propracovaný, jak předešlé díly. Zdálo se mi, že se děj zbytečně natahuje a do Stínadel chodí, jen aby měli, co psát do TAM-TAMU. Přesto všechno se to četlo rychle a dobře. Jsem ráda, že jsem si nakonec Rychlé šípy přečetla a nenechala jsem na ně sednou prach v knihovně =)

05.11.2020 3 z 5

Zlatý fénix Zlatý fénix Lene Kaaberbøl

Krásné ukončení příběhu. Všechny 4 knihy jsou poučné a člověk si hodně uvědomí =)

13.10.2020 4 z 5

Batole Batole Lenka Medvecová Tinková

Moc se mi líbí pohádky, které v knížce jsou na ukázku. Zároveň je super, že popisuje, jak z pohádkáma pracovat. Díky téhle knihy si člověk může uvědomit, že batolata nejsou malí dospělí.

05.08.2020 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Stará klasika. Nikdy jsem film neviděla, tak jsem si říkala, že si knihu konečně přečtu. Trvalo mi to celkem dlouho, než jsem ji dočetla. Nebavily mě pasáže, kde se nejednalo o rodinu Corleonu. Když začala válka mezi rodinami mafii, četlo se to rychle, ale jak se děj přesunul do Las Vegas, začal děj pokulhávat a knihu jsem zase na chvíli odložila. Teď jsem zvědavá na film. Na starou dobrou klasiku s Al Pacinem.

21.07.2020 4 z 5

Studna Pána mlh Studna Pána mlh Cecilie Eken

Jedna z mých oblíbených knih dětství. milovala jsem komiksy W.i.t.c.h. Teď v dospělosti najít knihu u rodičů mi vykouzlil úsměv na tváři =) děj se mi líbí a bylo to rychle čtení =)

21.07.2020 4 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Kniha je čtivá. Bála jsem se, že tam bude velké násilí a brutalita. Byla jsem mile překvapena, když tam žádné násilnosti nebyli a je to hlavně psané na uvědomění. Nic není jen černé a bílé

07.07.2020 4 z 5

Dáma s veverkou Dáma s veverkou Elizabeth McKenzie

Můj šálek čaje to není a musela jsem se knihou spíš prokousat...

07.04.2020 2 z 5

Palava Palava Helena Jandeková

Mám ráda pověsti. Moc mě potěšilo, když mi manžel koupil Palavu a já se mohla dočíst a zjistit odkud pochází Čech

02.03.2020 3 z 5

Borůvkové léto s Terezou Borůvkové léto s Terezou Petra Braunová

Kniha pro mě byla nic moc. Originální byli zavorky s budoucností. Kdyby mě zaujala, tak bych si určitě přečetla další díly jen abych zistil, zda budoucnost v závorkách sedí =D

17.09.2018 2 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Od téhle autorky se mi zdá lepší kniha Sestra. Moc se mi líbí nápad a styl knihy. I když se mi zdálo, že občas moc dlouho a zbytečně popisu pro mě nedůležité věci a pasáže.

14.01.2018 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Přečetla jsem si ji na doporučení kamarádky a jsem z ní nadšená. Pro mě to bylo něco nového a konec mě překvapil.

14.01.2018 5 z 5