RunningWolf RunningWolf komentáře u knih

Poslední americký muž Poslední americký muž Elizabeth Gilbert

Kniha zajímavá témátem ale strhující hlavní postavou.Kniha je napsaná jen slušně ale když se člověk připoutá k Eustacemu tak se nedá odpoutat a i tahle chybka se dá přehlédnout.Jako v jeho životě se najde i u hodně čtenářů o jeho příběhu mnoho kritiků jeho života ale hlavně jeho ,,charakteru,,.Mě osobně je jeho osobnost velmi blízká.Člověk co si jde za svým za každou cenu.Neustupuje ani nepolevuje ale na druhou stranu musí platit cenu toho že s ním nikdo nevydrží (Fyzicky ani psychicky) a nakonec si skoro od každého vyslechne kritiku.Přesto jde dál a dál a....

04.05.2015 4 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Tahle kniha člověka (Který chce porozumět tomu co se kolem něho děje a je ochotný naslouchat a ne jen plkat svoje pravdy) který opravdu chce obohatí.Ne tím že čtenáře upozorní na to že někde na světě jsou lidé co jdou nebo chtějí jít proti proudu tím že žijí bez peněz.Tahle kniha ani není perfektní příručka na Survival.Ale je to skvělá příručka pro 99 procent moderní civilizace aby každý kdo chce uvěřil,otevřel oči a nakonec zjistil že to v čem žije/me je jen Matrix.Pouhá iluze.Volba je na každém z nás.

11.01.2015 4 z 5

Armáda duchů Armáda duchů Hampton Sides

Kniha je naprostá bomba.Kniha chytne a nepustí

30.12.2014 5 z 5

Deník z Hirošimy Deník z Hirošimy Mičihiko Hačija

Takove pohodove zachodove cteni.Nic vic.Kniha je jako soubor zapisku,takze me osobne nepritahla tak abych ji docezl na jeden zatah.Zajimava je ale tak na chvilkove cteni.Nehodnotim zazitky autora,to je kapitola sama o sobe ale jen hodnotim obsah knihy.

21.12.2014 3 z 5

Srub Srub David Vann

Dobrá příručka pro staré depresemi zhýrané ženy,které se bojí že je i ten manžel opustí,tak se rozhodnou ho sejmout lukem.Nechápu jak tohle může napsat muž.Kdyby žena,tak to chápu ale tohle?Kdyby si tam role vyměnily a deprese by měl ten muž,tak by možná bylo za 4*

16.12.2014 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Pro mě nejlepší kniha od Kinga.Sorry Richarde

15.12.2014 5 z 5

Rok pandemie Rok pandemie Jeff Carlson

Jedna z trilogií kterým je lepší se vyhnout i kdybyste je mohly výhodně koupit v dárkovým setu v supermarketu.Tohle ne

10.12.2014 2 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Tahle kniha je pro fandy investigativního vyšetřování z pohledu lajka a fandy sériových vrahů obecně.Nechci nijak spoilerovat,takže mohu jenom říct,že pokud je to,co je v této knize pravda tak je to rozhodně zajímavé a jsem zvědav jestli tato kniha opravdu ovlivní finální identitu ,,Zodiaca,,(Nemám důvod nevěřit)Ale jsem stejně po knize na vážkách.Kniha je napsaná dobře a kdybych měl honotit ty 3/4 knihy které jsou napsané jako příběh Zodiaca s tím že Z je ten o kom je autor přesvědčen že je jeho otec tak mě osobně by to stačilo.Poslední čtvrtina se zaobírá konkrétním vyšetřováním a hledáním důkazů ale to mě pro menší nestabilitu mentality syna Zodiaca moc nebavilo.Je vidět že jablko nepadlo daleko od stromu.Osoba Zodiaca je pro mě po této knize pouze nemocná nicka a jestli je v té knize někdo koho bych citově odsuzoval,byla by to ,,babička,, autora.(Matka Zodiaca)Přeji hezké čtení,rozhodně to stojí za to.
PS:rozhodně v příběhové lince dávám plus k suvkách v časovém rozmezí příběhu,kde si počtete i o případech Mansonovy rodiny,Satanistovy Laveyovi,Beatnících a jiných případů vraž které se děly v době řádění Zodiaca.
Největší mínus bych asi opravdu dal citovým výlevům autora ale to je už na každém kdo si tuhle knihu přečte

09.12.2014 3 z 5

Moderní pozemní boj Moderní pozemní boj David Miller

Velmi přehledná a poučná kniha o pozemním arzenálu s velikým množstvím fotografií

26.11.2014 5 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Velice zajímavá,poutavá a hlavně nijak idealizovaná fakta od autora který si toho ve Stalingradu opravdu hodně zažil a dokázal o tom napsat velice dobrou knihu.(Tím oponuji ,,Dera,, protože tohle zpracování přidává té knize a faktech v ní na autentičnosti a já jako čtenář jsem němel problém se s dějem zžít) Člověk se toho hodně doví jak o Zajcevovi,tak i hodně o způsobu boje odstřelovačů v tehdejší bitvě.Nejvíce mě potěšilo že si autor ač jako ,,komunista,, nevylévá svě kom. myšlení na čtenářích a v knize působí jako ,,obyč,, vlastenec který se nebojí položit život za vlast a nepřítele vidí jako nepřítele a né jako ,,ZLO,, To že nebyl ochotný střílet zdravotníky,raněné a všelijak omezené protivníky mu ode mě přidává plus.Kdyby byli všichni rusové v těchto morálních dilematech obratní jako Zajcev a také tak skromní co se zásluh v boji týče (Nic proti Rusům) Těším se na knihu s pohledem z druhé strany Na mušce lovce

25.11.2014 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Pro mě jako pro fandu military jasná volba a musím říct že jedna z nej army knih vůbec.Dobrá mluva,realističnost,srozumitelnost ale i cítění s hlavní postavou.Od začátku do konce super a ke konci jsem opravdu držel palce.Doporučuji i jako motivující četbu :)

18.11.2014 5 z 5

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

První půlka super!!!Začátek druhé jsem si říkal,to snad ne!Kliše nad všechny kliše ale nelituju že jsem se tím prokousl protože konec to naprosto vynahradil a konečně jsem po dlouhé době spokojený s nějakou detektivkou.Jen toho nasílí je tam na mě stále málo.Těším se a doufám že budou další díly.V origu už má autor nyní už třetí díl

13.11.2014 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

PostApo tématika je mi nejmilejší a když jsem se dozvěděl o této knize,tak bylo jasné že si jí pořídím.Když mě kniha zaujme,tak jí přečtu běhěm několika dní ale tuhle čtu už měsíc a nevím jestli s tím vůbec skončím.Už od začátku se přemlouvám že se to snad už zlepší a ono pořád nic.Oproti cestě je tohle 5x převařený šálek čaje.Hlavní postava s nulovými sympatiemi,zápletka o ničem a ani se nedivím že autorka se nějak nemůže přemluvit k dokončení pokračování.O čem by mělo být?To už by byla lepší kniha kde by cestoval ,,Švýcar,,Pro mě naprostá ztráta času (Ještě že si knihy nekupuji podle hodnocení)

14.07.2014 2 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Naprostá bomba!
Ale potkat a naštvat toho pána bych nechtěl

20.04.2014 5 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Snad krom povídky Čerpadlo 6 jsem si všechny povídky svým způsobem užíval a tato kniha mě velmi mile překvapila i když mám radši ostřejší sci-fi.

10.04.2014 5 z 5

Červený sníh Červený sníh Günter Hofé

Jelikož mám nejraději válečné romány od Remarqua,tak mě tato kniha velice potěšila a splnila veškerá moje očekávání.

25.02.2014