rumund rumund komentáře u knih

2194 dnů Druhé světové války 2194 dnů Druhé světové války Alfredo Pallavisin

den po dni detailně rozepsaná kniha druhé světové války. Zjistil jsem, že ještě hrozně moc věcí jsem o této válce nevěděl.

15.12.2020 4 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Dobrý kniha s drsnou minulostí. O této historii, by měl každý vědět.

23.11.2020 4 z 5

Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Allen Paul

Zajímavá kniha o drsné pravdě.

20.11.2020 5 z 5

Clařina válka Clařina válka Clara Kramer

perfektně napsaný drsný, tvrdý a pravdivý příběh. Čteno jedním dechem. Od této chvíle sháním a hltám všechny autentické knihy z období druhé světové války.

20.11.2020 5 z 5

Od návyku k závislosti Od návyku k závislosti Frank Kühn

Každý dospívající jedinec, by si měl tuto knihu přečíst, ať ví čemu se obloukem vyhnout!

20.11.2020 3 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

má první kniha od škvoreckého

13.11.2020 4 z 5

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Půjčená od kamaráda a přečteno jedním dechem

13.11.2020 5 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Miloval jsem foglarovky

13.11.2020 5 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Dětská klasika, která se prostě musí přečíst

13.11.2020 4 z 5

Jarmilka a Klovanýsek Jarmilka a Klovanýsek Vlasta Váňová

Moje první přečtená knížka.

13.11.2020 3 z 5

Velká hra Velká hra Jurij Petrovyč Dold-Mychajlyk

No tak to bylo dost dobré. Vůbec jsem s tím nepočítal, ale nakonec jsem mile překvapen. Nasazení sovětského špiona do německé armády bylo napínavé od začátku do konce, jen škoda že Monika tak brzo zemřela, trocha romantiky by knize ještě dodala kapku šmrncu navíc.

30.05.2024 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Řekl bych, že taková klasická detektivka s Herculem Poirotem. Nikdy jsem asi nebyl úplný nadšenec tohoto typu. Už to není od Agathy Christie, ale Sophie Hannah to pojala úplně stejným stylem psaní. Složité, dlouhé, zapeklité vyšetřování vražd s úspěšně vyřešeným koncem. Tečka

23.04.2024 3 z 5

Deník šílené manželky Deník šílené manželky Irena Obermannová

Zas to taková hrůza, jak většina píše, to nebyla. Řekl bych, že typický styl psaní Obermannové. V autobiografické knize spisovatelka docela dobře, i když časově zmateně popsala, jak bylo náročné přežít těžkou životní etapu.

11.04.2024 3 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Pro mě asi tak průměrná detektivka. A jak bych tak řekl, taková severská klasika. Nemůžu si pomoct, ale všechny takové detektivky z těchto severských zemí, jsou nějaké chladné. Úplně mě prostě nedostávají do vary, tak, jak by správná kniha měla.

11.03.2024 3 z 5

Měděný knoflík Měděný knoflík Lev Sergejevič Šapovalov

Doma jsem náhodou šáhl pro knihu Měděný knoflík, aniž bych tušil co to bude. Román se rozjel na výbornou, ale v poslední třetině knihy, jsem se nějak začal nudit a ztrácet. Každopádně na 3hvězdy to ještě vyšlo.

04.03.2024 3 z 5

Soldat Soldat Siegfried Knappe

Musím uznat, že vážně dobrá kniha. Na 5 hvězd by musela být excelentní, ale na 4 hvězdy to hraje vyjde. Zase docela jiný příběh válečných knih z druhé strany zákopu a taky hrůzostrašného. A i poválečné období nebyla procházka růžovou zahradou ...

23.02.2024 4 z 5

Kobra Kobra Deon Meyer

Tak tahle kniha Deona Meyera byla fakt skvělá. Napínavá od začátku až do konce. Je to už má druhá kniha v hlavní roli s detektivem Bennym Griesselem a můžu jen doporučit. Určitě by si zasloužilo i filmové ztvárnění, rád bych ho pak viděl a prožil napětí znova.

10.12.2023 5 z 5

Neznámému bohu Neznámému bohu John Steinbeck

Nebyla to má první kniha od Steinbecka, takže jsem se i vcelku těšil. rozjezd knihy mě docela nadchnul a velice bavil, ale postupem času mě kniha ztrácela, ale ve finále musím uznat kvalitu spisovatele.

16.10.2023 3 z 5

Noc a mlha Noc a mlha Erich Kulka

Moc dobrá a velice detailní kniha o koncentračních táborech a totálním vyhlazování židů v nich. Hrůzostrašné řádění nacistických likvidátorů a jejich praktiky.

07.09.2023 4 z 5

Žízeň Žízeň L. A. Larkin

Moc jsem od knihy ze začátku neočekával. Nízké hodnocení moc šanci nedávalo. A ani začátek knihy jsem moc nepochytil, ale posléze se kniha krásně rozeběhla a docela mě pohltila. Takže ve finále krásné 4hvězdy.

22.06.2023 4 z 5