Jarmilka a Klovanýsek

Jarmilka a Klovanýsek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127267/jarmilka-a-klovanysek-127267.jpg 4 8 5

Malá školačka z města tráví prázdniny na venkově a při plnění slibu vykonat o prázdninách nějaký čin objeví nový kus světa, naučí se samostatnosti a hlavně zažije mnoho radostných i napínavých příhod. (SNDK, Praha 1962, edice Jiskřičky, sv.1.vydání)

Pebra
02.04.2021 5 z 5

Ach! Moje statečná sedmiletá Jarmilka, která dokázala přimět dospělé, aby postavili drůbežárnu! Přenocovala docela sama v prázdné kašně na náměstí! Zachránila kuře jménem Klovanýsek a s ním mnoho dalších... Absolutně mě v tom nenapadlo hledat propagandu, když jsem to tehdy četla, taky jsem byla sedmiletá, taky toužící něco podobného vykonat. První stránku jsem se docela dobrovolně naučila nazpaměť a citovala ji každému, kdo mi nevěřil. Pamatuju si, že mi ale dlouho vrtalo hlavou, proč nebyly k dostání "závěsy" do dveří. Představovala jsem si tehdy kytičkované, látkové, ty, co jsme měli doma my v oknech. Až dneska, pomalu v pětapadesáti, při rekonstrukci chalupy, jsem pochopila, co to vlastně dveřní závěs je.

rumund
13.11.2020 3 z 5

Moje první přečtená knížka.

SimonBorn
24.03.2017 2 z 5

Jarmilka zajistila rychlou výstavbu drůbežárny. Naštěstí je tam ještě pár hezkých míst, která to vyvažují, takže to je pořád dětská knížka a nejen podle obrázků.

Jelitovna
20.02.2017 4 z 5

Pominu-li brigádu socialistické práce, která prosakuje dějem, byl to vcelku šokující a místy i vtipný příběh sedmiletého děvčátka, na jehož počátku zůstalo moje městské dítě sedět s otevřenou pusou...

kocour_mikeš
02.07.2012 4 z 5

Moje první kniha co jsem přečetl po slabikáři, moc se mi tenkrát jako dítěti líbila!

Vlasta Váňová
česká, 1917 - 1968