rreegg1 rreegg1 komentáře u knih

Otcové a děti Otcové a děti Jindřich Šimon Baar

Někoho zaujmout vůbec nemusí, ale já mám ráda takoveto čtení ( doba a prostředí). Je to soubor šesti povidek od ruznych autorů. Popisuje život venkovských lidí v dobách minulých. Ani nevím do jakého století bych to zařadila, tipuji přelom devatenáctého a dvacátého století, kdy lidé měli naprosto jiné hodnoty, starosti, možnosti, myšlení a navyky než dnešní generace. Baví mě na tom jejich vetsi pokora, slušnost a pracovitost. Lidé byli chudobní a vážili si mala. Zároveň mě bavi jak se vesnicemi dokázali vést drby a klepy a kdekdo věděl o každém všechno. Někteří lidé také dokázali být i zlí a neprejicni a těšit se z neštěstí druhých. A také se hodně soustředili na majetek, kdy se třeba nevěsta vybírala predevsim podle vena, jak probíhaly námluvy atp.

05.07.2023 5 z 5

Zuby Zuby Wojciech Grajkowski

Skvělá.
Dvouletý syn si nikdy moc nechtel nechat čistit zoubky nikým jiným a rád si čistil zuby sám (rozuměj - kousal kartáček:).
V knížce je vše tak pěkně vysvětleno a popsáno, že pochopil důležitost správné péče o chrup.
Při večerním čtení z knihy se zvedl z postele, došel si do koupelny pro kartaček a podával mi jej s tím, abych mu zoubky hned dočistila. Nechtěl mít v pusince ty ošklivé bakterie z obrázků. Takže za mě knížka super...

09.02.2023 5 z 5

Semínko vlídnosti Semínko vlídnosti Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Me se knizka a jeji poselstvi libilo, akorat si nejsem jista pro jak stare deti to muze byt. Cetla jsem sestilete dceri a vedle mela triletaka. Myslim si, ze se jim libily obrazky, nicmene si troufam tvrdit, ze text (ktery je precten za 20 minut) je srozumitelnejsi spise jeste pro starsi deti. Kazdopadne pro me deti to bylo prvni seznameni s dalajlamou, mnichy a treba si z toho neco odnesly :)
Kez by tato kniha byla rozsirena v rodinach po celem svete, byla pochopena a nasledovana. Vlidnost mezi lidmi by se tak treba snaze dostavala do podvedomi dalsich generaci.

19.01.2023 4 z 5

Velká kniha drobné havěti Velká kniha drobné havěti Yuval Zommer

Skvela, meli jsme pujceno z knihovny a pujcime znovu. Kniha poucna a dceru (6) zaujala a libila se.

01.12.2022 5 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Knizku jsem zvolila na doporuceni projektu Bookstart pro deti.
Vypujcila jsem, dle ilustraci a tloustky (par stranek) knihy jsem neocekavala nic extra (moderni detske knihy s podobnymi ilustracemi mi vubec nesedi, ale je mozne, ze detske hlavicky je vnimaji jinak ).
Stale jsem si v prubehu cteni rikala: Tak tohle me fakt nebere. Ale konecna pointa byla dobra a hlavne mi v tu chvili strasne sedla, jelikoz mam momentalne materske obdobi, kdy jsem presne neco takoveho strasne potrebovala slyset (ze v tom zadna mama neni sama, dokonce ani pani medvedova ne:). Plno veci a ukolu se kupi a deti k tomu pridavaji dalsi a dalsi bez jakekoliv snahy pomoci, tak jednou muze dojit k tomu, ze se vse zhrouti, kdyz se naklada moc. Je fajn to touhle formou nejak predat detem, ale nejsem si jista, zda deti maji kapacitu tuhle skrytou parabolu uplne pochopit. Treba jo a treba i dele nez 10 sekund po precteni. Uvidime:) Detem se kniha asi libila a jsem zvedava jestli si deti pred spanim knizku vyzadaji znovu.
Precteno za 10 minut

17.09.2022 3 z 5

Kamarádi z hájenky Kamarádi z hájenky Ladislava Horová

Pekne pribehy petileteho kluka z hajenky a jeho rodiny. Jsou zde zaznamenany podstatne udalosti behem celeho roku od jara do zimy. Bavilo me i dcerku. Na konci kazde kapitoly je pisnicka tykajici se aktualniho tematu. Lze na ni tancovat s malymi detmi dle dodanych instrukci. Na konci knihy jsou typy na pohybove aktivitybs detmi.

15.09.2022 5 z 5

Brno - Žabovřesky Brno - Žabovřesky Olga Vlasáková

Komentar doplnuji po par letech od precteni...Kniha se tyka Brnenske casti Zabovresk a jeji historie , kde autorka vzpomina a shromazduje data, tykajici se teto ctvrti ( v tech dobach myslim byla jeste jako samostatna vesnice). Prvni cast moc pekna, obvzlast, kdyz clovek zna ta mista osobne. Muze stovnavat soucasnost s historii a predstavovat si jaky byl drive zivot v milovanych Zabovreskach. Druha cast uz me tak nezaujala. Myslim, ze zde byly nejake lidove basne a pisne.

29.07.2022 4 z 5

Kam chodí kosmonauti na záchod? Kam chodí kosmonauti na záchod? Petra Maria Schmitt

I dospely clovek se zde dozvi neco noveho, ale kolikrat mi prislo, ze se autor do vysvetlovani v nekterych kapitolach zbytecne zamotal. Ja knizku cetla s sestiletou dcerkou ( s tim ze jsem se snazila veci dovysvetlovat a povidaly jsme si o tom vice) ale urcite bych knihu doporucila spise pro starsi deti.

24.05.2022 3 z 5

Strom od jara do zimy Strom od jara do zimy Nicole Colas des Francs

Pekne jednoduche leporelko - vysvetleni cyklu rocnich obdobi a jejich vlivu na promene stromu

28.02.2022 5 z 5

Jakub Nemrava Jakub Nemrava Jaroslav Matějka

Po precteni knihy Nas dedek Josef jsem byla nadsena a proto jsem hned sla po dilech stejneho autora. Vybrala jsem Jakuba Nemravu, ktery ve me az takovy dojem nezanechal. Byla to oddechovka, celkem i ctiva, ale myslim, ze za pul roku nebudu ani vedet , ze jsem knihu cetla.

02.07.2021 3 z 5

Děti v Brně Děti v Brně Peter Demetz

Zacatek docela ctivy, konec uz nic moc zajimavy. Prislo mi to trochu jak nejaka diplomova/disertacni prace. Obsahuje hodne citace z ruznych zdroju a odkazy. Ze zacatku jsem byla hodne namotivovana a bavilo. U konce jsem se pristihla, jak kapitoly ctu stale dokola, pze me nezaujaly a ja ani nevedela, ze jsem je uz treba pred par dny cetla:)

02.06.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc neuveritelnych nahod. Napad dvou pribehu je super. Nicmene z Hartlovych knih spise ta slabsi. Mozna prave pro velike ocekavani.

28.08.2018 2 z 5

Vaše Dana Medřická Vaše Dana Medřická Václav Vydra

Kniha se mi do ruky dostala zcela nahodou a jelikoz mam rada knihy o zivote slavnych hercu z tzv. "stare gardy" s chuti jsem se do ni pustila. Bohuzel ctive byly pouze urcite casti - slibne zacinala kniha hereccinymi vzpominkami. Kniha obsahovala ale i mnoho dopisu Daninych obdivovatelu a fanousku, cili zde bylo mnoho clanku popisujicich herecku v samych superlativech, ale nejaka fakta ci zajimave informace tu nebyly (pro mne ztrata casu). Zrovna tato cast mi mnoho neprinesla. Urcite je ale dobre, ze existuje alespon nejaka kniha o teto herecce. Dolozeno mnoha fotografiemi, coz ctenar pro svou predstavu uvita.
Musim dodat, ze diky teto knize jsem si vyhledala zaznam Kocici hry (ktera je v knize mnohokrat zminena) a lituji, ze v podani Medricke toto predstaveni nazivo jiz nikdy neshlednu. Musel to byt zazitek, obvzlast v tehdejsi dobe. Hluboce smekam pred hereckym vykonem a pred energii, ktera musela byt vynalozena pro tak vysoke cislo repriz.

27.08.2018 3 z 5

Sestry rudého slunce Sestry rudého slunce Ellen Alpsten

Libilo se mi priblizeni Africe krajiny popisem autorky. Jinak opocinkove cteni ve volnem casu.

19.02.2016 3 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

moc prijemne se cetlo. velmi inspirativni, diky knize jsem se po dlouhe dobe odhodlala opet k behani (kez by to vydrzelo). z knihy je citit uprimnost a skromnost, ktera je velmi sympaticka.

11.10.2015 5 z 5

Poslední akční hrdinka Poslední akční hrdinka Petr Volf

nemam pocit , ze by me tato kniha necim EXTRA obohatila, nicmene vzhledem k tomu, ze se sklada z kratkych povidek , povazovala jsem to za spise oddechove cteni ve volnych chvilkach.

05.06.2015 4 z 5

Podle nových pravidel Podle nových pravidel Tilly Bagshawe

nemyslim, ze mi tahle kniha zustane dlouho v pameti ... nekdy zdlouhave pasaze, nekdy me to chytlo.

01.03.2015 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

pribeh dost nerealny ("americky"), ale kniha odpocinkova a ctiva. Bavila me (clovek se chce obcas zasnit:)

08.12.2014 3 z 5