rozalski rozalski komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Je divné tuhle knihu hodnotit. Kdo přečetl z povinnosti, tomu se líbit nebude. Kdo se k ní vrátil jako dospělý, pochopil, že tahle kniha do školní povinné četby nepatří, ale do povinné výbavy dospělého čtenáře ano.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Úžasná kniha o příšerných věcech.

27.08.2022 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Nechápu všeobecné nadšení. Pro skalní čtenáře asi ok, pro nás ostatní nic moc.

01.09.2019

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Dlouho jsem odkládal. Možná právě kvůli tomu, jaká je kniha kult a já se bál zklamání. Po přečtení už ten kult kolem knihy naprosto chápu!

12.09.2019 5 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Pro mě jednoznačně kniha roku, možná i desetiletí! Ale věřím, že ne každému Topolův styl sedne.

01.09.2019 5 z 5

Joseph Anton: Vzpomínky Joseph Anton: Vzpomínky Salman Rushdie

Letos jsem věnoval nejvíc čtenářského času Rushdiemu. Začalo to Světem knihy, kde se (nepochopitelně!) tahle knížka rozdávali zadarmo. Tak jsem konečně otevřel svůj výtisk, který mi doma už pár let ležel. A přečetl jedním dechem. A hned se hnal po dalších.

27.08.2022 5 z 5

Abbey Road Abbey Road Josef Pecinovský

Skvělá sbírka povídek. První kousek slabší, ale pak už je to jedna velká jízda. Autorova představivost nezná mezí.

Sestra Sestra Jáchym Topol

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Neustále se k ní vracim!

28.05.2017 5 z 5

Vítr, tma, přítomnost Vítr, tma, přítomnost Václav Kahuda (p)

Na mě přetížené...

19.02.2021

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Jedna z mála antologií, kde mě bavil téměř každý příspěvek. Víc možná eseje než povídky.

19.02.2021 5 z 5

Edita Farkaš Edita Farkaš David Zábranský

O něco slabší (nejen počtem stran) než Edita Farkaš* vydaná o rok později. Ale i tak síla.

28.05.2017 5 z 5

Martin Juhás čili Československo Martin Juhás čili Československo David Zábranský

Není to lehké čtení. Není to pravý historický román, není to pravý magický realismus. Je to kniha, která využívá mnoha různých žánrů, které zároveň paroduje a zároveň si z nich bere to nejlepší. Kdo vydrží, bude odměněn parádním čtenářským zážitkem.