Roněnka Roněnka komentáře u knih

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Pěkné. Občas jsem se i zasmála. Celkově dobrý.

26.04.2024 5 z 5

Až do posledních kapitol mě tenhle díl nějak nepohltil. Ale pak už se věci daly do pohybu. Konec mě opravdu dojal. Ten Brumbálův pohřeb.

25.04.2024 4 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Hezká kniha. Podle mě je lepší než Trnhoffovi.

04.04.2024 5 z 5

Šepoty ve zdech Šepoty ve zdech Sophie Cleverly

Tenhle díl jsem četla dost dlouho. Nějak jsem se do něj nemohla pořádně začíst, ale nakonec se to nějak podařilo. Občas mě mátlo, že se Ivy a Scarlet střídaly ve vypravování kapitol. A to mi moc nesedí. Mám radši když je to pořád stejné.

04.04.2024 4 z 5

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

První díl jsem ještě nečetla, ale zjistila jsem, že to moc nevadí. Kniha se mi líbila i když se na konci z několika postav vyklubali trochu takoví šílenci. To mi přišlo tak nějak zbytečné, ale jinak dobrý.

24.03.2024 5 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Mám ráda knihy a luštění, a tak mě tahle kniha zaujala. A jsem ráda, že jsem ji zkusila. Líbila se mi dobrovolná spolupráce Kylea a ostatních členů jejich týmu. Kniha byla fakt dobrá.

25.02.2024 5 z 5

Dopis pro krále Dopis pro krále Tonke Dragt

Krásně se to četlo. Škoda, že další díl není v češtině.

21.01.2024 5 z 5

Já, Caesar, a banda z Kapitolu Já, Caesar, a banda z Kapitolu Frank Schwieger

Tahle kniha se mi líbila o něco víc než druhá autorova kniha JÁ, ZEUS, A BANDA Z OLYMPU. Doporučuji.

28.12.2023 5 z 5

Já, Zeus, a banda z Olympu Já, Zeus, a banda z Olympu Frank Schwieger

Je zajímavé slyšet tyto příběhy vyprávět jejich hlavními postavami. Také se mi líbila dvojstránka na začátku každého příběhu. Vždycky mám ráda takové vypsané základní informace o někom nebo o něčem.

28.12.2023 5 z 5

Záhada neviditelné penalty Záhada neviditelné penalty Roberto Santiago

Dost mě štvali ti Balbuenovi. Byli pořád otravní a ne a ne s tím přestat. To se nečetlo úplně dobře. Myslím, že mě tenhle díl tolik nebavil. Ale to ta bývá.

28.12.2023 4 z 5

Kuráž pro začátečníky Kuráž pro začátečníky Karen Harrington

Zajímavé. Jiné než většina knih, ale to mi nevadilo.

26.12.2023 4 z 5

Tleskač Tleskač David Jan Žák

Líbilo se mi to, ale kromě toho,že tu bylo pár známých míst a jmen, jsem měla pocit, že čtu docela jinou knihu než byly ty Foglarovi. Ale byla to pěkná knížka.

26.11.2023 5 z 5

Mezi světlem a stíny Mezi světlem a stíny Anca Sturm

Stejně úžasné jako první díl. Opravdu mě děsí, že se nedozvim jak celý ten příběh skončil dokud se nenaučim německy. Je to takový divný pocit. Cítím se bez pokračování taková prázdná a jakoby už žádná jiná kniha nemohla být dobrá. Nechápu jak ten poslední díl této úžasné trilogie mohli nepřeložit a nevydat v češtině.:-(

14.06.2023 5 z 5

Magický expres Magický expres Anca Sturm

Opravdu úžasné!!!

12.06.2023 5 z 5

Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Buřtík a Špejlička: Cesta do Žatce Zdeněk Svěrák

Prostě Svěrák. Možná to nemá úplně hlavu a patu, ale je to veselé, čtivé a svým způsobem napínavé. Dítě čte s chutí a zájmem. A to je hlavní, ne?

25.10.2017 5 z 5

Tomáš jede do Londýna Tomáš jede do Londýna Ronne Randall

Není to klasický Tomášek, ale obsahem se nám hodil k tématu Anglie, takže jsme ocenili zasazení Tomáška do anglických / londýnských reálií. Obrázky hezké a text tak akorát pro malého čtenáře.

24.10.2017 4 z 5

Pohádka o Horymírovi Pohádka o Horymírovi Lucie Seifertová

Příběhy z české historie od paní Seifertové mají švih a nápad. Dobře se pamatují. Obrázky jsou vtipné, takže zaujmou nejen malé čtenáře. A lákají ke čtení dalších dílů. Navíc krátký text a velký obrázek jsou vhodné pro začínající čtenáře.

24.10.2017 5 z 5

Ivanka je nemocná Ivanka je nemocná Kateřina Janouchová

Pro začínající čtenáře délkou i formou dobré. Příběh je samozřejmě vhodný spíš pro předčítání menším dětem.

24.10.2017 4 z 5

Medová dobrodružství Medová dobrodružství Walt Disney

Pro začínajícího čtenáře velikost písmenek i délka příběhů vyhovující, ale příběhy více popisné a méně dějové.

18.10.2017 3 z 5

Kde je ten pravý balon? Kde je ten pravý balon? Katarína Macurová

Pro začínající čtenáře ideální. Myšlenka zajímavá.

05.10.2017 5 z 5