rickiwolf rickiwolf komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších knih od této autorky. Napínavé od začátku do konce.

22.04.2024 4 z 5

Drama rodiny pana Daniele Drama rodiny pana Daniele Emanuel Zítek

Jde o celkem dobře pojatý román, který nepostrádá spád a je mnohem čtivější než leckterá díla tohoto žánru z dnešní doby.

16.03.2024 4 z 5

Dítě gulagu Dítě gulagu Yuri C. Feynberg

Nejdřív jsem nevěřil, že kniha vycházela ze životních zkušeností autora. Je však jasné, že dílo je podáno s určitou nadsázkou.

10.03.2024 4 z 5

Chancellor / Syn moře Chancellor / Syn moře Jules Verne

První část sešitu jsem už kdysi četl. Nyní jsem si přečetl tento, ale i druhý příběh. Přesvědčil jsem se, že i na malém prostoru se dá napsat dobrá povídka, která o něčem je.

26.02.2024 4 z 5

Biliár o půl desáté Biliár o půl desáté Heinrich Böll

Právě tyto prolínající monology mi neseděly. Přesto jsem celek pochopil.

24.02.2024 4 z 5

Chaplinovo království Chaplinovo království Krzysztof Teodor Toeplitz

Zajímavě pojatá kniha o filmu od jeho vzniku až po 60. léta, do příchodu nové vlny. Jsou zde uvedeny důležité filmové školy v Evropě (samozřejmě včetně SSSR) a Spojených státech

02.02.2024 4 z 5

Stíny v podloubí / Na vršcích za svítání Stíny v podloubí / Na vršcích za svítání Loriano Macchiavelli

První část jsem ještě docela sledoval, druhou jsem už však přestával dávat. Přesto jsem knihu dočet.

24.01.2024 2 z 5

Století šakalů Století šakalů Václav Pavel Borovička

Zase jsem si to přečetl. Je zajímavé, že toto dílko vidím v jiném světle.

18.01.2024 4 z 5

Jak jsem potkal šampiony Jak jsem potkal šampiony Jaromír Bosák

U této knihy jsem se i na některých místech pobavil. Myslím tím především u prohlídky měst a také při jednotlivých přesunech.

11.01.2024 4 z 5

Černobílá parta Černobílá parta Josef Kutík

Kniha je o chlapském přátelství, láskách i zármutcích, které zažívají hlavní postavy tří novel, které jsem právě četl.

27.12.2023 3 z 5

Roky obnovy Roky obnovy Henry Kissinger

Tak jsem tuto sérii pamětí dočetl. Jde o rozsáhlé dílo týkající se jeho funkce poradce a ministra zahraničí. V posledním díle je ministrem za prezidenta Geralda Forda. Svojí politikou navazuje na předešlé působení v těchto pozicích.

08.12.2023

Bouřlivé roky Bouřlivé roky Henry Kissinger

Kniha se převážně zabývá působením autora jako ministr zahraničí USA. Je zde na rozsáhlé ploše vykreslena mezinárodní politická situace a také domácí situace, a to především aféra Watergate.

09.11.2023

Případ Mauricius Případ Mauricius Jakob Wassermann

Příběh člověka, který bojoval za pravdu, a který věřil v lásku. Jeho konec je však smutný. Stojí za to číst toto dílo až do konce.

10.10.2023 4 z 5

Tragický osud generála Heliodora Píky Tragický osud generála Heliodora Píky Antonín Benčík

Autoři nám popsali tragédii člověka, který si poctivě plnil svoje pracovní povinnosti. A jako vlastenec byl nepohodlný sovětským a posléze komunistickým orgánům naší nově se rodící republiky.

23.09.2023

Roky v Bílém domě Roky v Bílém domě Henry Kissinger

Kniha splnila mé očekávání, poněvadž zde autor popsal veškerý podíl Bílého domu na běhu světových dějin během prvního období prezidenta R. Nixona ve funkci. Jde o rozsáhlou studii zabývající se jeho působením při světových událostech, v nichž byly zainteresovány nějakým způsobem i Spojené státy. Jsme seznámeni s mnohými dokumenty, které jsou zde citovány.

30.08.2023

Případ Stiga Wennerströma Případ Stiga Wennerströma Václav Pavel Borovička

Jde o publikaci zabývající se švédským špionem, který ve svojí činnosti uplatnil znalost jazyků - ruštiny, němčiny i angličtiny. Získal mimo jiné jako generálmajor i některá vysoká vyznamenání v jedné nejmenované zemi, díky státnímu občanství, které v ní měl.

22.07.2023 4 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Josef Jelen

V knize jsem se ztrácel v postavách, a to zejména ze začátku. Jinak toto dílo asi svůj účel v dané době splnilo. V dnešní době už se jeho smysl pomalu ztrácí.

20.07.2023 2 z 5

Červené víno Červené víno František Hečko

Byl jsem potěšen tímto románem, protože si někdy takto rozsáhlé knihy přečtu rád. Líbil se mi především svým záběrem.

17.07.2023 4 z 5

Máňa Máňa Jaroslav Havlíček

Nejvíce se mi líbila první část, kterou napsal spisovatel Jaroslav Havlíček. Jednalo se o povídku, v níž se zabýval mládím a také vztahem k jeho lásce Marii Krausové, později Havlíčkové. Líbila se mi i poslední část, kterou napsal Josef Rumler, zvláště uvedené filozofické myšlenky Jaroslava Havlíčka.

08.07.2023 4 z 5

Uprostřed nocí zpěv Uprostřed nocí zpěv Jiří Kratochvil

Neobyčejný příběh, který tu je tak fantaskně vykreslen, je podtržen neobvyklou formou bez teček na konci vět a bez uvozovek při přímé řeči.

01.07.2023 4 z 5