Červené víno

Děj románu se odehrává v letech 1905 - 1925. Hliněnou jámu, zapadlou vinařskou dědinu na západním Slovensku, zastihujeme ještě za Rakouska - Uherska, v tzv. idylické podobě, kdy hladinu dnů čeří pouze žabomyší vojny místních obyvatel. Kniha nepostrádá humor a optimismus a je provázena jímavou, naprosto nepatetickou lyričností. Ta vyniká především při líčení vztahu mezi člověkem a přírodou, při kresbě typů i v pojetí vnitřních svárů, které probíhají v každém jedinci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22627/cervene-vino-0SQ-22627.jpg 4.426

Červené víno

Romány, Literatura slovenská
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Červené víno

Annkag
09.05.2018

Knihu som čítala ako 15ročná.Velmi sa mi páčili romantické opisy slovenskej prírody za čias Rakúsko-Uhorska.
Osudy rodiny Habdžovcov.Dni smiechu,radosti a nádeje sa prelínajú s tými smutnými a chmúrnymi.
Tažké časy ked sa Slovensko ,ešte len hladá a vzniká na základoch tyranie,područia.
Tažký život vinárov,boje medzi nimi a žabomyšie války kto bude mat kvalitnejšie vinice,kvalitnejšie víno....
Humor,optimismus ale i boj o svoju vlastnú podstatu.

milan3144
28.07.2017

Knihu jsem si objednal z antikvariátu na základě vysokého hodnocení a pozitivních komentářů předchozích čtenářů. Naprosto se s nimi ztotožňuji. Je to velice pěkná a poutavá kniha, která mě vtáhla do svého děje a já tak prožíval všechny strasti, slasti, křivdy i úspěchy postav tohoto vinařského kraje.

haki34
20.11.2016

Kniha mi bola o to blizsia, ze sa odohravala v rodisku mojho stareho otca ( pochadza z Dolných Orešian ).....takze ako by sa dej odohraval medzi znamymi a pribuznymi ...jedna z postav sa vola Rochus - presne ako dedkov otec... Vdaka tejto knihe oziva a zostava uchovaných vela spomienok.

Ajrad1981
07.10.2016

Kniha, do které jsem šla bez očekávání, bez tušení, co očekávat. A ejhle, jaký poklad se na stránkách objevil! Apeluji na učitele, aby tento román zmiňovali v hodinách literatury, nám to zůstalo zatajeno, k velké škodě mých spolužáků! (protože já už ten poklad našla...)

Atuin
08.09.2016

Mimořadná kniha, zcela jistě patří do kánonu světové literatury. Není co jiného ani dodat. Forma, která má tak hluboký obsah, že člověk nejenže spolkne 700 stran jako malinu, ale je si zcela jist, že na takové setkání jen tak nezapomene.
Ach Vlčindole, Ach Vlčindole...

standa521
06.10.2013

Velký a realistický román z doby před první světovou válkou, za války a období po válce vykresluje život na slovenském venkově, kde vždy platilo: pracovat,poslouchat,neodporovat. Autor popisuje účinek závanu svobody po ukončené válce , vypořádávání se s vrchností a nastolování nového pořádku v nové republice. Zfilmovaná adaptace románu zobrazila zápas od starých časů k těm novějším.