rick6410 rick6410 komentáře u knih

Neodvratný osud Neodvratný osud Robert Kirkman

Ďalší z mojich najobľúbenejších dielov. Najprv hromada akcie a napätia, úžasné spoločné scény Ricka s Neganom, a potom ten dojemný koniec. Proste dokonalé, a k tomu o 28 strán viac!

Kým chceme být? Kým chceme být? Robert Kirkman

Toto je pre mňa najslabší diel celej série, aj keď chápem, prečo taký bol a že to bolo dôležité. Veľmi pripomínal 9. diel, postavy a čitateľ sa museli znovu spamätať po vyvrcholení v predošlom čísle. V tomto príbehu šlo vždy hlavne o ľudí, nie o zombie, a tak sme tu podrobne prebrali aj psychiku ústrednej postavy, ktorá už nie je práve najlepšia.

03.03.2023 3 z 5

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

Po rýchlom vyvrcholení si skupina na chvíľu konečne "odpočinie", lenže potom na nich začne naplno dopadať bezútešná situácia, v ktorej sa nachádzajú. Dej tohto dielu je trochu pomalší než u prvých troch, a je zameraný skôr na psychickú stránku postáv, ale to vôbec neznamená, že je horší.

01.03.2023 5 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Tretí diel dejovo skutočne naberá na obrátkach, čitateľ je stále v napätí a nikdy nevie, kto zomrie ako ďalší, a na našej skupine si to začína vyberať svoju daň. Robert Kirkman v tomto diely naozaj ukázal, že sa neštíti ničoho.

01.03.2023 5 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Zbožňujem tému cestovania v čaše, ale toto bolo hrozné. Zo začiatku to vyzeralo fajn a tešil som sa ako to celé dopadne, ale knihu som prečítal a ono to nejako...nedopadlo. Nie je tam žiadne poriadne vyvrcholenie, postavy sú plytké a nezaujímavé, obrovské sklamanie. Teraz už viem že vyšlo aj pokračovanie, ale čítať ho nebudem.

21.10.2018 odpad!

Christina Christina Stephen King

Najprv som si povedal, že kniha o strašidelnom aute asi nebude nič extra, ale recenzie boli výborné, tak som ju skúsil, a neľutujem. výborné dielo, King proste nesklame. Veľmi sa mi páčilo aj netradičné rozprávanie z pohľadu prvej osoby.

29.04.2023 5 z 5

Smrtící sopky Smrtící sopky Jan A. Novák

Veľmi zaujímavá a poučná kniha plná zaujímavostí o sopkách a histórii, ktorá sa číta s ľahkosťou a je písaná veľmi pútavo. Rozhodne odporúčam každému, kto sa zaujíma o sopky a geológiu.

19.03.2023 5 z 5

Abaddonova brána Abaddonova brána James S. A. Corey

Tretí diel ma bavil ešte viac ako prvé dva, napätie a akcia od začiatku do konca, a k tomu tajomno okolo prstenca. Znovu sa mi ale seriálové spracovanie páčilo trochu viac.

15.03.2023 5 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Rozhodne zaujímavá kniha, nejde ani tak o sci-fi ako u ostatných kníh od tohto autora, ale skôr o psychologický pohľad na svet, v ktorom prežijú iba deti, a musia sa o seba postarať.

14.03.2023 4 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Úplne milujem túto knihu, už som ju prečítal viac než 5 krát a stále je to skvelé čítanie. Nádherne spracovaná, podrobne prebraný celý svet. Práve preto má samotná sága taký úspech, autor nevytvoril len príbeh, ale aj kompletnú a prepletenú históriu a geografiu toho sveta. Dokonalosť! Jediným mínusom je preklad, ktorý má niekoľko chýb (nemyslím gramatických, ale skôr nekonzistentnosť).

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Celkom pekný príbeh, ktorý sleduje život obyčajných ľudí, Trochu odľahčenie oproti hlavnej sérii, aj keď aj tu sa dejú dôležité veci, ktoré nám trochu ozrejmia históriu autorovho komplikovaného sveta.

11.03.2023 3 z 5

Tanec s drakmi 2: Po hostine Tanec s drakmi 2: Po hostine George R. R. Martin

Ďalší skvelý diel (myslené ako celok), opäť trochu pomalší, aby sa postavy spamätali a pripravili na ďalšie boje, tentokrát však z pohľadu inej skupiny postáv. Ku koncu sa dej vyrovná s predošlou knihou a potom koniec a čakanie viac než 10 rokov! :D Tak ako u trojky, aj tu dávam prednosť českej verzii, lebo je to jedna veľká kniha a nie rozdelená na dve časti ako v slovenčine, čo mi vadí. Inak nemám žiadne výhrady.

Tanec s drakmi 1: Sny a prach Tanec s drakmi 1: Sny a prach George R. R. Martin

Búrka mečov 2: Krv a zlato Búrka mečov 2: Krv a zlato George R. R. Martin

Búrka mečov (myslené ako celok) je moja najobľúbenejšia kniha série, človek žasne nad tým koľko sa tam toho stane (keď si vezmeme napríklad príbehovú linku Jona). Toľko šokujúcich zvratov pokope som dávno nevidel. Kladne hodnotím aj novú príbehovú linku Jaimeho, ktorá ma veľmi bavila. Jediným mínusom je pre mňa rozdelenie knihy na dve časti v slovenčine, preferujem českú verziu kde je to jedna veľká kniha tak ako v origináli.

10.03.2023 5 z 5

Búrka mečov 1: Oceľ a sneh Búrka mečov 1: Oceľ a sneh George R. R. Martin

10.03.2023 5 z 5

Invaze Invaze Jay Bonansinga

Áno, je to stále o tom istom, stále tie typické klišé, ale mňa to baví. Ponurá atmosféra tunelov je úžasná, viac príbehu je venovaného môjmu novému obľúbenému záporákovi, a nesmieme zabúdať na šokujúce zvraty a úmrtia, ktoré tentokrát (doslova) chytia za srdce.

06.03.2023 5 z 5

Zkáza Zkáza Jay Bonansinga

Zbožňujem tému náboženských fanatikov, takže toto bola kniha presne pre mňa. Nový záporák je skvelou náhradou za Guvernéra. Som veľmi rád za túto knihu a pokračovanie príbehu Woodbury, milujem tú atmosféru a postavy.

06.03.2023 5 z 5

Pád Guvernéra 2 Pád Guvernéra 2 Robert Kirkman

Znovu zopakujem to čo u predošlej knihy, toto je príbeh komiksového Guvernéra, nie seriálového. Dej knihy sa odohráva súbežne so 7. a 8. zväzkom komiksu, a krásne sa dopĺňajú. Vidíme všetky slepé miesta, ktoré sme v komikse nevideli. Síce sa vytráca prekvapenie, keďže človek vie, kam to povedie, ale kniha odhaľuje mnoho detailov, ktoré dej obohacujú a prinútia vás pozrieť sa na to z druhej strany. Zatiaľ čo v komikse sme konflikt o väznicu sledovali z pohľadu Rickovej skupiny, teraz ho sledujeme z pohľadu ľudí z Woodbury, a rozhodne je to zaujímavý pohľad. A tiež sa dozvieme, čo sa nakoniec stalo s Lilly, Bobom a Woodbury, čo sme v komikse už nikdy nezistili.

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Na túto knihu som čítal dosť negatívnych recenzií, pretože dej sa vraj značne odklonil od seriálu a je to len taký odvar. Títo ľudia si nezistili, že toto je príbeh komiksového Guvernéra, nie toho seriálového. Táto kniha sa odohráva súbežne s 25. a 26. zväzkom komiksu, a krásne sa dopĺňajú, vidíme všetky slepé miesta, scény ktoré sme v komikse vidieť nemohli. Síce sa vytráca istý pocit prekvapenia, keďže človek z komiksu vie, čo sa stane, ale napriek tomu je tam množstvo nových vecí, ktoré dej rozhodne nerobia nudným.

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Ďalšia skvelá kniha z komiksového sveta The Walking Dead, kde sa dozvieme viac o Guvernérovi a mestečku Woodbury. Opakujem, že sa jedná o komiksový svet, nie seriálový. Úžasná atmosféra, napätie a zvraty.