RicardoB RicardoB komentáře u knih

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Knížka nezačinala vůbec špatně, popisy toskánské krajiny, městečka a zejména italské tradiční kuchyně byly velmi dobře napsané, ale konec knihy byl naprosto strašný. Úspěchaný, předvídatelný a až trapný závěr velmi zkazil celkový dojem

16.12.2020 1 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knihu jsem zhltnul za dva dny. Skvělý díl

29.04.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Některé relativně dost složité věci Harrymu doklapli na můj vkus až příliš jednoduše, ovšem zážitek z knihy to vůbec nebere. Fantasticky zamotané, napínavé a perfektně napsané. Ze všudypřítomných polozmrzlých feťáků, zvratek a moči mi vstávaly chlupy na zádech a to jenom svědčí o Nesbovém talentu

23.12.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Je to prostě strašně povedená knížka. Harryho problémy s alkoholem, Ráchel, spletitostí a zamotaností samotného případu...geniálně vymyšlené. Skvělé charakteristiky postav, zejména Barliho...klobouk dolů. SPOILER A navíc si konečně po třech dílech můžeme oddechnout, sága TW je u konce ! :D

04.10.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Bezprostředně po dočtení se musím přiznat k silně smíšeným pocitům. Jako velký milovník Roberta Langdona a klasického umění jsem se v přetechnologizovaném prostředí necítil úplně komfortně. Brown ubral Langdonovi na pátračkách v jeho eidetické paměti a demonstracích profesorovy geniální znalosti všeho možného. Na druhou stranu Brown znovu nezklamal co se týče podání samotného textu. Dokonalá vyváženost mezi popisy scén a samotným dějem, zajímavé popisy Gaudího staveb které vás nutí navštívit Barcelonu a výborné zachycení postav od krásné Ambry Vidalové až po kontrozverzního biskupa Valdespina. Takže hodnocení ? Nejslabší Langdonovka ale vážení...pořád to je Brown !

04.03.2018 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knížku jsem četl až po shlédnutí Luhrmanova filmu a pro mně trošku nečekaně se mi kousek s Di Capriem v hlavní roli líbil víc. Uvědomuji si že film nebyl převratným dílem, přesto mně však zaujal svoji pompézností a okázalostí, kterou jsem očekával i od knihy, ale kterou jsem v ní bohužel nenašel v dostatečné míře.

Fitzgerladova kniha ovšem rozhodně není špatná, je to příjemné čtení které ovšem mělo mnohem, mnohem vyšší potenciál

05.11.2017 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Styl psaní, tempo příběhu i celkový děj podle mně velmi ale velmi povedený. Brown jako již tradičně dokázal popsat budovy, umělecká díla či postavy do detailu a přesto se děj nezačal táhnout. Florencie i Benátky skvěle zpracované a myslím že nebudu jediný koho dokonale nalákal k návštěvě severní Itálie.

03.10.2017 4 z 5