Renek Renek komentáře u knih

Tajná řeč těla Tajná řeč těla David Lewis

Poměrně ucelený vhled do problematiky nonverbální komunikace. Kniha by mohla být větší, ale to nejnutnější zde je. Když už si chci občas oživit skomírající "slovník" sáhnu buď po Lewisovi nebo Peasovi.

10.01.2020 4 z 5

Kniha o moři: Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Kniha o moři: Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Morten Strøksnes

Zajímavá žánrová všehochuť příjemného kultivovaného projevu, která hezky plyne a odkrývá mnohé pro mě dosud neobjevené informace. K této knize jsem se dostal skrze Český rozhlas a rozhodně koupě nelituji.

31.12.2019 4 z 5

Jenom žal Jenom žal Zdeněk Spilka

Dle mého skromného úsudku poměrně průměrná kniha poezie, které nikterak extra nezaujala ani nezklamala. A to jsem jinak hodně shovívavý a přečtu s nadšením ze starší poezie skoro cokoliv.

19.12.2019 3 z 5

Cesta Cesta Jack London

Silná kniha ve které kontrastuje mládí většiny z nás jako nudné a nezajímavé. Jack London měl koule ze železa, pokud by se udála jen polovina věcí z toho co napsal, tak je to stále víc než dokáže nabídnout i ta nejlepší "zážitková" agentura.

17.11.2019 5 z 5

Malí kapesní sněhuláčci Malí kapesní sněhuláčci Tomáš Lotocki

Příjemná poetická jednohubka psaná velice vytříbeným a barevným jazykem.

31.10.2019 5 z 5

Nejstarší řecká filosofie: Filosofie v předklasickém údobí před sofistikou a Sókratem Nejstarší řecká filosofie: Filosofie v předklasickém údobí před sofistikou a Sókratem Jan Patočka

Ač filosofický elév, byla pro mne kniha velice inspirativní. Vyzobal jsem si z toho to, co jsem aktuálně schopen pochopit.

17.09.2019 5 z 5

Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění Jiří Kolář

Příjemná čtenářská jednohubka. Až budu v budoucnu rozšiřovat své teritorium, určitě poznatky z knihy využiji :). Každopádně nadčasové a člověk si z toho vyzobe pro něj to důležité.

05.09.2019 5 z 5

Zářící den Zářící den Jack London

Ke knize se vracím již dobrých patnáct let, za tu dobu jsem ji přečetl nesčetněkrát, což si myslím, že je dostatečná recenze pro ostatní :)

01.07.2019 5 z 5

U nás I. U nás I. Alois Jirásek

Po Starých pověstech českých, konečně první Jiráskova kniha, do které jsem se pořádně začetl. Vyniká kouzelnými popisky vesnické krajiny 19. století a nesčetnými zajímavými příběhy. Těším se na druhý díl.

02.06.2019 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Jack London

Poprvé musím Jackovi udělit pouze dvě hvězdy, jelikož je kniha slátaninou na entou. Rozbředlý nejednotný příběh bez špetky zajímavosti. Zklamání.

30.04.2019 2 z 5

Bob Frídl - Potulný básník Bob Frídl - Potulný básník Jiří Vondrák (p)

Ač mi hudba Boba Frídla nic neříká, jeho životopis je poměrně poutavý a čtivý. Hezká to památka na život, který rozhodně nebyl promarněný. Děkuji.

23.04.2019 4 z 5

Pavel z Tarsu Pavel z Tarsu František Loskot

Ke knize jsem se dostal úplnou náhodou. Ač elementárně obeznámen s problematikou křesťanství, tak mě kniha příliš nezaujala pro svou stručnost. Často se zde nakousne určité téma, které pak zůstane otevřeno. To je sice možná z určitého úhlu pohledu pochopitelné, leč čekal jsem víc.

09.04.2019 2 z 5

Tři smetanovská libreta Tři smetanovská libreta Eliška Krásnohorská

Příjemné počtení i bez hudebního doprovodu.

08.04.2019 4 z 5

Mozartova cesta do Prahy Mozartova cesta do Prahy Eduard Mörike

Fajn nenáročné čtení na dvě volné hodiny, ale zas takový přesah to pro mě bohužel nemá.

02.04.2019 3 z 5

Večný pocit nedele Večný pocit nedele Mirka Ábelová

Byl jsem nadšený s jakou přirozeností autorka přistupuje k jinak superlativy ověnčenému a glorifikovanému mateřství. Je fajn nahlédnout i na druhou stranu barikády, bez přílišného básnického patosu. Kniha příjemně plyne, jelikož spíše připomíná ústřižky z deníku než knihu poezie, což ale rozhodně není v tomto případě na škodu. Čtyři hvězdy za knihu a pátou za parádní interpretaci na živo. Děkuji.

31.03.2019 5 z 5

Tragická falanga Tragická falanga Leopold Staff

Silná lyrika u nás jinak nepříliš známého polského autora. Básně jako "Jeseň" nebo "Pohřeb" se dokáží dostat pod kůži.

27.03.2019 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Krásná kniha která nabízí mnohem víc než poutavý dobrodružný příběh.

25.03.2019 5 z 5

Až se ti zasteskne Až se ti zasteskne Vítězslav Nezval

Kdo by rád nečetl milostnou poezii. Ta Nezvalova se musí rozbalovat opatrně, ať z ní nevyklouzne jediné slovo z básníkových bohatých přirovnání. Chválím výběr. Až na pár kusů, které pro mě krapet zubem času okoraly, jsem byl spokojen.

24.02.2019 4 z 5

Petrus Paulus Rubens Petrus Paulus Rubens Ivo Krsek

Zajímavý vhled do života jednoho z nejznámějších malířů všech dob. Jediné co mě iritovalo bylo nesmyslně zavedený "systém" obrazové přílohy, který nikdy nekorespondoval s aktuálně čteným textem a který lámal konkrétní kapitoly.

13.02.2019 4 z 5

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Stejně jako u "Navzdory básník zpívá" mi trvalo dlouho, než jsem do knihy začetl. Každopádně posledních dvě stě stran jsem přečetl prakticky na jeden zátah. Monumentální román mistrné autorky.

06.02.2019 5 z 5