renefer renefer komentáře u knih

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Knížky téhle autorky buď vůbec nemusím nebo naopak jsou úžasné. Ohromně jsem se bavila, nejlepší byla scéna s nákupem prezervativů, ještě že jsem ji nečetla v mhd, vypadala bych jak blázen :-)

04.03.2014 4 z 5

Vražedné ambice Vražedné ambice Colin Dexter

Tady si příjdou na své milovníci suchého anglického humoru. Jako detektivní román ale nestojí za moc, ze začátku se neustále střídají krátké kapitolky ze života různých postav, přičemž nevíte, kdo je kdo. Přímé řeči je tolik, že si za chvilku nejste jistí, kdo co říká. Napětí nehledejte, hlavní postavou je Morse, stárnoucí detektiv, který si potrpí na dobré pivo a to v kteroukoliv dobu. Vyšetřování jde tak nějak mimo hlavní děj knihy, spíš se dozvídáme víc o Morsovi, jeho zdravotním stavu a jeho láskách neláskách.

21.02.2014 3 z 5

Nezapomenutelný rytíř Nezapomenutelný rytíř Christina Dodd

Kniha se mi vcelku líbila, nechyběl vtip, napětí ani romantika. Jediné, co u mě srazilo body, byla pasáž asi vprostřed knihy. Edlyn je zajata se svým mužem loupeživým rytířem. Má v plánu loupežníky zabavit a Hugh je má zatím obrat o zbraně. Takže začne vyprávět jakousi starou baladu, načež všichni začnou ronit slzy, Hugh zapomene sebrat nepřátelům zbraně a výsledek? Loupežníci pod dojmem nevšedního kulturního zážitku všechny propustí na svobodu a ještě jim vrátí nakradený majetek. Tak na tohle by neskočil snad nikdo....

18.02.2014 3 z 5

Zloděj nebes Zloděj nebes Richard Doetsch

Nemám ráda smutné knihy. A tady v té bylo hlavním motivem zachránit umírající ženu. Takže celou knihou se prolínají pasáže z nemocnice, kde manželka Michaela bojuje s posledním stádiem rakoviny.
Další věc, která mi nesedla, byl důvod, proč ji opustil, když ho nejvíc potřebovala. Přestože nevěří v Boha, nechá se přemluvit od nějakého potrhlého mnicha, že jeho minulý zaměstnavatel je ďábel v lidské podobě a klíče, které mu opatřil, jsou od nebeské brány. Znělo mi to nevěrohodně v knize, takže se neumím ani představit, že by na to ve skutečnosti někdo skočil. Natož když má úplně jiné starosti....

14.02.2014 3 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Nevím, čím to je, ale knížky této spisovatelky mne buď uchvátí nebo je vůbec nemusím.
Tahle bohužel patří do druhé kategorie.
Hlavní hrdinka je neslaná, nemastná, pořád někde omdlévá a podlamují se jí kolena. Většinu příběhu prospala. Na druhou stranu policista Dane je něco jako nadsamec a svou vyvolenou pozná okamžitě podle reakce svého těla. O žádných citech nemůže být řeč, jedinou známkou jeho slabosti pro ni je právě tahle reakce. Korunu všemu nasadí, když ji využije jako návnadu na vraha, aniž by ji cokoliv řekl. Ani jeden z hrdinů této knihy u mne nezabodoval...

09.02.2014 2 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Trochu jsem byla odrazována příliš mnoha superlativy, většinou takovéto knihy nestojí za nic a účelem reklamy je jen nalákat co nejvíc čtenářů.
Kniha mě ale mile překvapila. Na rozdíl od knih Milenia se autorka vyhnula příliš popisným pasážím a tak se opravdu dobře četla. Hlavní hrdinka se mi líbila, prostě se chovala tak, jak se chovají muži a neřešila citečky nebo milostné vztahy na jednu noc. Na druhou stranu to autorka trochu přehnala s obrácením rolí a tak mi nesedlo, když drogový boss po zpacifikování hlavní hrdinkou začal plakat, co že mu to udělala, proč ho opustila...
Ani konec se mi moc nelíbil, doufala jsem v happy end, i když vzhledem ke stylu knihy byl odpovídající.

09.02.2014 4 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Super, kniha se četla téměř sama. Když jsem si procházela komentáře a rozhodovala se, jestli ji číst nebo jsem zase vyhodila peníze do vzduchu, byla jsem dost zděšená. Ale je vidět, že každý má jiný vkus a co líbí jednomu, nemusí se nutně líbit druhému. Já jsem byla knihou naprosto nadšená. Zajímavá zápletka, tajemný příběh, zdaleka nejlepší z toho, co jsem v poslední době četla, dávám 5* a jednoznačně doporučuji!!

06.02.2014 5 z 5

Učiněné peklo Učiněné peklo Simon R. Green

Hezké.. Konečně se neřeší Johnova matinka ale další detektivní případ, tentokrát únos dcery nejbohatšího a nejvlivnějšího (už zase) muže Temné strany. A John má konečně oficiálně partnerku. Ti co čtou od začátku série, už určitě vědí :-)

02.02.2014 4 z 5

Ostřejší než hadí zub Ostřejší než hadí zub Simon R. Green

V tomhle díle se konečně osobně seznámíme s tajemnou maminkou Johna Taylora. Původně jsem myslela, že nás bude provázet po všechny díly coby mýtus, ale tady se objeví v celé své kráse a hodlá zničit Temnou stranu. John se musí postavit nejen jí, ale i svým přátelům, kteří vlastně jeho přáteli nejsou... Tento díl mi nepříjde ani horší ani lepší než ostatní díly, autor se drží zaběhnutého stylu psaní.
"Oč ostřejší než hadí zub je úděl povít pitomého potomka," opáčila Lilith.

01.02.2014 4 z 5

Kouzlo města Kouzlo města Simon R. Green

Tento díl mi přišel nejslabší, trochu postrádal logiku. Ale zato jsme se konečně dozvěděli, kdože je paní matinka :-)

23.01.2014 4 z 5

Nářek Slavíka Nářek Slavíka Simon R. Green

Řekla bych, že všechny knihy série mají nejen zhruba stejný počet stran, ale i stejnou úroveň. Tentokrát se má John přesvědčit, že zpívající "Slavík" je v pořádku. A když tomu tak není, začíná za pomoci Mrtvého kluka jednat. Hezké, vtipné, rychle přečtené...

17.01.2014 4 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

Další pokračování dobrodružství Johna Taylora, který se definitivně vrátil na Temnou stranu. Tentokrát se dostává do boje s anděly a to jak s těmi nahoře, tak s těmi padlými a dojde i na Merlina.
Hodnotím stejně jako ostatní díly, rychlý, svižný děj, bez zbytečných řečí okolo, okořeněný špetkou humoru a překvapivé rozuzlení, navíc tentokrát hledá historickou relikvii, kdo by odolal :-)

17.01.2014 4 z 5

Něco z Noční strany Něco z Noční strany Simon R. Green

Hodně mi to připomíná Dresdena od Butchera, ale ten je o chloupek lepší. Taylor má jakési nadpřirozené nadání, všichni se jej bojí, i když vcelku nic neumí, snad jen to "uzírání" bylo dobrý a konec byl víc než překvapivý. Autorovi se podařilo vměstnat do malé knížečky vcelku zajímavý příběh, který určitě stojí za přečtení.

11.01.2014 4 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Jak Deaver to není, knize škodí dlouhé popisné pasáže. Kdyby se jich autorka vyvarovala, měla by kniha polovinu stran, ale větší spád. Jinak zajímavá detektivní zápletka, okořeněná špetkou romantiky, s překvapivým rozuzlením.

11.01.2014 4 z 5

Nesmrtelná láska Nesmrtelná láska Jen Holling

Trochu mě odrazoval název, ale knížka je perfektní, upírům se tady sice říká čarodějové, ale od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji!

29.12.2013 5 z 5

Zavátí pískem Zavátí pískem Tom Holland

Kniha mě hodně překvapila. Jedná se o fantasy příběh ze starého Egypta, který začíná jako příjemný historický román o Howardu Carterovi, objeviteli hrobky faraona Tutanchamona. Příběh působí věrohodným dojmem až do té doby, než se setkáme s prokletou mešitou a ukrytým spisem, který obsahuje příběh al-Vakhala, služebníka jednoho z muslimských vládců Egypta. Děj se začíná řetězit, v příběhu se objevuje další příběh a v něm další příběh a nakonec se dostáváme až k pohádkám tisíce a jedné noci.
Kdyby autor zůstal u historického románu, bylo by to opravdu dobré, ale ani tak nic nezkazil, mě kniha nadchla.

24.12.2013 5 z 5

Půlnoční holubice Půlnoční holubice Rexanne Becnel

Tady není co vytknout. Takhle přesně si představuji historickou romanci, únos z kláštera, udatný rytíř, tvrdohlavá a prostořeká dívka, která si rozhodně nenechá nic líbit a mírně natvrdlý král. Super!

17.12.2013 5 z 5

Jaro Jaro William Horwood

Kniha se mi líbila. Ze začátku to hodně připomínalo Pána prstenů od Tolkiena. Prostředek byl nudnější, nejhorší byla smrt Katherininy maminky, těmhle pasážím se raději vyhýbám...A závěrečná třetina byla opět perfektní.

17.12.2013 4 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Deaver opět nezklamal. Další perfektní detektivka, jen by to chtělo trošku změnit schéma. Ti, kteří od něj už něco přečetli, vědí, že vrahem nikdy není ten, koho od začátku sledujeme, ani ten, kdo se objeví téměř před koncem knihy, ale někdo úúúplně jiný a motiv - tak ten se dá zjisit až na poslední stránce :-)
Musím ale přiznat, že konec této knihy mě opravdu vyděsil. Honem jsem zjišťovala,jestli je ještě nějaký další díl o Rhymovi - a je :-)

06.12.2013 4 z 5

Pasti ze záhrobí Pasti ze záhrobí Charlaine Harris

Nemohla jsem se začíst, knížka mě vyložené nudila a to se mi moc často nestává. Přitom příběh je zajímavý, tak nevím jestli mi nesedne psaní této autorky nebo je špatný překlad. Protože jsem si koupila naráz celou sérii o Harper, přečtu si i další díly, jinak bych do nich nešla...

22.11.2013 2 z 5