Jaro

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha série Skrytý svět. První kniha série nazvané podle čtyř ročních období seznamuje čtenáře se Skrytým světem, světem hyddenů, místem, které je zahalené neviditelným pláštěm pro oči lidí. Mezi světem lidí a světem hyddenů existují průchody, ale hyddenové, ač o existenci lidí ví, zůstávají lidem skrytí. Až na příležitostné výjimky, kdy se oba světy setkají. K jednomu takovému setkání dochází ve chvíli, kdy hyddenové - malé bytosti žijící na okraji světa lidí - vyšlou jednoho ze svých, mladého chlapce jménem Jack, aby žil mezi lidmi, v naději, že by mohl jednoho dne naplnit dávné proroctví a nalézt to, co bylo ztracené patnáct set let. Je to kousek skla a kovu, ztracený úlomek legendární Sféry, kterou vyrobil největší z anglosaských kovářských mistrů Beornamund, a která ve svém jádru skrývá jiskru Ohňů vesmíru, kterou Beornamund v hněvu ukradl bohům. Ústředními postavami příběhu jsou čtyři hyddenové, vážení občané hyddenského města Brumu, přátelé na život a na smrt, kteří znají proroctví o Beornamundovi a ve snaze ho naplnit poruší i staletí trvající tabu a vmísí se do lidských záležitostí. Pomáhají Jackovi a provázejí ho na jeho nelehké cestě, jak ve světě lidí, tak ve světě hyddenů. Jack se při svém putování setkává s Katherine, dívkou, které při tragické nehodě zachrání život, a toto osudové setkání mění celý jeho život. Oba jsou se světem hyddenů spjati víc, než sami tuší. Jejich nedobrovolná cesta do nebezpečného Skrytého světa jim odhalí mnohé z jejich předurčeného osudu. Společně se svými hyddenskými přáteli se zúčastní finálního mocenského střetnutí ve městě Brumu a dokončí tak své poslání, jež má zachránit oba světy před zničením. 1. vydání. (zdroj: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44698/skryty-svet-jaro-44698.jpg 3.730
Série:

Skrytý svět 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Plejáda
Originální název:

Hyddenworld: Spring, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Jaro

Maty281
18. února

Tato kniha je za mně fakt skvělá a docela mně mrzí že nejsou přeložené i další díly.
Bylo by super kdyby je někdo přeložil.

Damonka18
08.10.2019

Je to fajn knížka. Začátek byl velmi poutavý, ale konec mě celkem zklamal. Byl moc uspěchaný. Jinak se to četlo dobře, postavy byly zajímavé. Nejradši jsem měla Imbolc. :3 Vřele doporučuji.


Lu-chanbook
19.04.2018

toto byla moje první kniha od tohoto autora, a váhala jsem zda si jí přečíst, protože tuto knihu četlo mnoho kamarádů a jejich hodnocení, nebylo úplně vždy kladné. Nakonec jsem se rozhodla to risknout a jsem za to rada, tato kniha mě velmi překvapila, ať až to bilo jejím vzhledem nebo samotným příběhem.

Sluníčko465
03.03.2018

Tato kniha mě velmi zaujala.Byla to taková láska na první pohled.Je zajímavá pořád se tam něco děje a je to napsáno takovým jiným stylem než ostatní knihy a to se mi velmi líbilo.Doporučuji.

x.bone.x
03.01.2016

Už dlouho jsem se takto skvěle nezačetla do knihy, vynikající :-) Kniha se mi trochu hůře četla, pomalu jsem s ní postupovala skrz každou stránku dále, ale neodradilo mne to. Příběh je skvělý, překvapivý.

dexeded
07.03.2015

Nedočetla jsem, nemohla jsem se začíst.

renefer
17.12.2013

Kniha se mi líbila. Ze začátku to hodně připomínalo Pána prstenů od Tolkiena. Prostředek byl nudnější, nejhorší byla smrt Katherininy maminky, těmhle pasážím se raději vyhýbám...A závěrečná třetina byla opět perfektní.

KellyH
28.07.2013

No... upřímně řečeno mě první díl Skrytého světa zrovna neuchvátil. Ze začátku se mi zdálo vyprávění poněkud kostrbaté a zaboha jsem se do toho nemohla začíst. Katherine mi nebyla příliš sympatická a to můj nezájem ještě zvyšovalo. Kolem půlky to nicméně už začalo být lepší a dokonce mě to i bavilo. Ale jinak jo, jistý potenciál to asi má a vzhledem k tomu, že Skrytý svět má celkem čtyři díly, tak se mi zase nechce soudit tak přísně. 3,5*